• 1
  (bkz: patronların meydan muhaberesi=galatasaray genel kurulu) mensupları. kendi çalışanları her şeye evet efendim,tamam efendim dediği için zevki olmuyor. buraya gelip patron-patron çarpıştırması yapıyorlar. çapsız ve vizyonsuzlar ordusu. iyi eğitimli, gelir düzeyi yüksek grup üyeleri olsalar bile cidden aşırı çapsız ve yeteneksizler. şirketlerini iyi eğitimli maaşlı profesyoneller yönettiği ve toplantılarında uyumadıkları için karlı işletmeler halinde olduğunu düşünüyorum. genel kurul üyelerinin yaş ortalaması 45den aşağı olduğunu sanmıyorum. genç dedikleri kadroda 50 küsür yaşlarında insanlar çalışıyor çünkü.. 20 küsür senedir, kar getiren proje deyip deyip tek bir proje üretemeyen patronlar yığını.

  kuruma saygım çok büyük. şu an barındırdığı kişilerin her yanından vizyonsuzluk akıyor. akademisyenler, zengin iş adamları...sadece biz bize olalım, biz kalalım, amaan başka kimseler gelmesin, kötü de olsa bizim olsun. yeter ki galatasaray adasında bedava çay içelim, riva ata yadigarı satılmasın, deprem olur çadır kurarız...

  2014 aralık ayı içindeki genel kurul üye profili:

  1- yenilikçiler, küresel futbol dünyasının marka, marketing ,show dünyası olduğunu kavramış ona göre çalışanlar. çok az yer buluyorlar kendilerine. çoğu genç insanlar. %5
  2- rantçılar: adnan polat ile beraber ayyuka çıkan iktidar yalakaları, bir şekilde galatasaray'ı da derin kuyulara sokmaya çalışanlar. nasıl çalarızcılar. %30 günden güne artıyor akbabalar.
  3- muhalefet: her ne olursa olsun karşı çıkıp, didik didik eden emekliler, ama işin ucundan tut deyince kaçanlar. çözüm üretmeyen, üretene hep muhalefet olanlar. aziz yıldırım medyasına su taşıyanlar %20
  4- parmak demokratları: kim kürsüdeyse ona inanır, aksini iddaa etmez, itaat eden sürüler, fikirleri kulübün önde gelen isimlerine paraleldir. %20
  5- emekliler lokali müdavimi: arada sırada toplantılara katılır, elit sınıftan olmasa, sokaktaki halim abinin her gün "lokal" diye gittiği kahvehane düşkünü tipler. hiç bir işe yaramazlar. para ver dersin vermezler. sadece oyla,senin benim geceler boyu düşündüğümüz galatasaray'ın geleceğine karar verirler. galatasaray'ın maçlarını izlemez, futbolcu say desen metin oktay diyecek abiler. diğer branşları zaten bilmezler. %25

  derin galatasaray'ın belirlediği sırası gelen başkan adayı, bu gruplardan üçer beşer adam alıp yönetimini kuruyor. zor duruma gelince galatasaray taraftarı yardım etsin, başarı olunca galatasaray yönetimi, eşsiz tarihi ve yönlendiricileri anılsın..böyle devam etsin.

  yanlış anlaşılmasın. galatasaray ve köklü tarihine büyük saygım var. demek istediğim, galatasaray değerlerinden gerçekten bir haber, kendileri olmasa galatasaray olmayacakmış gibi davranan elit bir zümre hayatımın önemli bir bölümünü kapsayan galatasarayımı mahvediyorlar. karşı çıktığım şey bu. savunma olarak, sevdiğin galatasray'ı bu hale getiren insanlar bunlar, saygı duy! emiri verenlere, saygı duymuyorum. birey olarak saygı duyulacak kişiler olmaları, daha önce saygın işler yapmış olmaları,bugünün galatasarayı adına saygın işler yaptıkları anlamına gelmediği için, benim de saygı duymama gerek kalmıyor. elbette içlerinde istisnai galatasaraylı isimler var ama güçsüzler.

  umudum tez zamanda, galatasaray, galatasaray sevenleri tarafından yönetilir. belli bir zümrenin, malıymış gibi kendi şirketlerinde alamadıkları kararları almalarına izin verilmeyeceği zamanları görürüz umarım.
 • 3
  genel kurul üyelik sistemi öyle birşey ki fanatik fenerlisi, beşiktaşlısı kulübe istediği gibi üye olabiliyor yeter ki gs lisesi mezunu olsun.
  bu münafıklar* seçimlerde gelir ve istediği gibi dalgasını da geçer ayrıca.
  2011 senesinde ünal aysalın başkan seçildiği kongrede oy pusulalarına ali koç ve aziz yıldırımın isimlerini yazabilen de bu meczupların ta kendisidir.
 • 6
  "ayıp olmasın haydi eller havaya" diyerek çanak tuttuğunuz o zatın tüm yaptıklarından sorumlusunuz. galatasaray, tarih yazdığı gibi, sizin o isimlerinizi de yazacak. ibra eden etmeyen, etmeyip bu yönetimi tek kelime eleştirmeyen, eleştirse de icraatte tek bir hamle yapmayan tatlı su muhalifleri, güya oligarşik galatasaray'ın sahipleri, bu taraftar sizi unutmayacak!
 • 11
  kulübün gerçek sahibi olduklarını iddia edip hiç bir şey yapmayan güruh.

  düşünün bir eviniz olduğunu iddia ediyorsunuz ki tapuda sadece size ait olduğu şüpheli ve kullanmak üzere verdiğiniz kişi evin duvarlarını yıkıyor, sadece tavanı taşıyan kolonları bırakıyor. evin eski güzel halinden eser bırakmıyor. bunu da evi güzelleştirmek ve iyileştirmek kisvesi altında yapıyor. bu dediklerini gerçekleştirme ihtimalinin sıfır olduğunu biliyorsunuz ve sizinle beraber evde söz sahibi olan insanların bunu her yerde söylemesine rağmen hiç bir şey yapmıyorsunuz.

  şimdi allah aşkına söyleyin bana; siz bu evi seviyor musunuz? sizin hükmünüz altında kalsın mı istiyorsunuz? sahipleniyor musunuz bu evi? yoksa sizinle beraber hak iddia edenlere inat mı hiç bir şey yapmıyorsunuz? ya da bu evi yıkıp döken ile gizli ortak bir planınız var da beraber evden nemalanma peşinde misiniz?
 • 12
  galatasaray tüzüğünün 28. maddesi, kayıtlı üyelerin 1/5'inin yazılı isteği üzerine olağanüstü seçimli kongre yapılır hükmünü taşır. bu da kaba hesapla ikibin üyenin imzasını gerektirir.

  galatasaray'ın bütün geçmiş başkan ve akillerinin yol göstermesiyle, seçimli kongrenin yönetim kurulu kararıyla alınması temin edilmeli, mümkün olmazsa imzalar derhal toplanmaya başlanmalı.

  nasuhi sezgin'in açıklaması yönetimin ortak kararı gibi geliyor bana. eğer öyleyse hiç beklemeksizin özellikle genç üyelerin imza toplamaya başlaması gerekir.

  dursun aydın özbek, ödediğini iddia ettiği 80 milyon için direnebilir. bizi hiç ilgilendirmez. bazı futbolculara ödediğini iddia ettiği bonservis ve ücretlere saysın.

  bu adam indirilmeli ve bu da bundan sonra gelecek başkanlara da ibret olmalı. kardeşini oğlunu kulübe sokan her başkan bunu hatırlamalı.

  aksi halde gelecek iki-üç sezonu daha kayıp hanesine yazın şimdiden.
 • 13
  cumhuriyet bekcileri, avrupa'ya acilan kapi olduklarini, elit ve modern olduklarini, fransiz ihtilalinin istanbul subesi olduklarini iddia edip 2-3 kisinin yonlendirmesiyle blok hareket eden kitle. avrupa'nin neresine aciliyor, fransiz ihtilalinin hangi olaylarindan bu yonde bir esinlenme ve mesaj cikardilar merak ediyorum.
 • 16
  kaydı açık olan üyelerin 5'te 1'inin imzası ile seçimli olağanüstü genel kurul yapılabiliyor. 7 bin küsür üye var kaydı açık olan.. yaklaşık 1.500 imza gerekiyor. eğer bu durumdan mutsuz bu kadar üye bulamıyorsak, kapatalım gitsin.. evet herif istifa etmiyor olabilir ama seçime götürmek için imkan var.
 • 21
  derin! bir oh çekmişlerdir artık seçtikleri yönetim sneijderi de gönderdiğine göre. zira galatasarayın güçlenmesinden rakipleri kadar endise ederler. artık galatasaray tam istedikleri kıvama gelmiştir. ezeli rakiplerimizi geçtim anadolu kulüplerini bile korkutmayan bir galatasaray var artık. ibra ettiğiniz yönetiminizle sizlere mutluluklar.