• 1
  azaltamadığımız müddetçe 2017-2018 senesinde de avrupadan men cezası almamıza neden olacaktır.

  bunu çözmek için bizim yönetim ne yapıyor? sabriyle, hamitle sözleşme uzatıyor. chedjou'nun umutun seneye bitecek sözleşmesine falan güveniyor heralde. ben de yaparım la onu bekleyerek. zaman neticesinde, geçiyor. bakalım sonumuz ne olacak, hep beraber göreceğiz.
 • 2
  yine yeni yeniden gündeme getirilmesi gerekendir. geçenlerde dursun* söyledi. 61 milyon € imiş maaş yükümüz. o kadar para alan futbolcular şöyle gamsız bir oyun sergileyemez; https://twitter.com/...s/836336399712415745

  yukarıdaki videonun içeriğini teknik olarak yorumlarız, o ayrı. ama şu 1.5 dakikayı böyle oynayan bir takımın oyuncuları 61 milyon € almamalı. alamaz. atiba ve talisca'nın 1.5 milyon € aldığı gib bir gerçek de var ortada. tolga, eren ve serdar'a verilen toplam garanti para 6 milyon €. 6 beyler. oha. ne yapıyorlar peki. koca bir hiç. daha bunun selçuk'u, yasin'i, sabri'si vs var.

  tabi böyle çöpleri seçmek ayrı marifet ama ulan bari hadinden 5 kat fazlasını ödemeyin. sonra da ffp diye zırlarsın işte.

  dağınık bir entry oldu, kusura bakmayın. ya çok doluyum. aslında bir yazsam onlarca parağraf yazarım da siz de yorulmayın. bu meseleyi daha çoook tartışacağız nasılsa.
 • 6
  çok uzun süre sonra entry girmemi sağlamış olan yük.

  yıllık 61.000.000 €, günlük 167.123 €, saatlik 6.963 €, dakikalık ise yaklaşık olarak 116 €'ya karşılık gelmektedir. tl karşılığı olarak bugünkü kurla 447 tl'sıdır. beşiktaş'ın top çevirdiği 1.5 dakikalık sürede ise 671 tl'dir ve asgari ücretin yarısı kadardır...
 • 7
  mevcut galatasarayın başarıszlığını etkileyen en büyük faktör. eğer başarıszlığımızı ölçecek olursak bu kısım bana göre %51'i oluşturan kısım. kişisel kanaatim bu sene sonunda a'dan z'ye her oyuncudan indirim istememiz yönünde.

  öncelikle selçuk inan, sabri sarıoğlu, hakan balta, semih kaya, cenk gönen, luis pedro cavanda, nigel de jong gibi isimler gönderilmesi gerektiğinden maaşlarını tartışmıyorum bile.

  fernando muslera canımız diğerimiz eyvallah ama en az 1m euro indirim talep etmeliyiz.

  ahmet çalık 900bin euro olan maaşını rotasyonda kalmak şartıyla aynı ücretten alabilir.

  armindo bruma ya 2m eurodan sözleşme yenilersin ya da bu sene yaz aylarında çekip gidersin. hiç senin gül yüzüne bakıp 3.5m eurodan sana kontrat yapacak değiliz.

  tolga ciğerci kardeşim rotasyonda 1.2m euroya oynayacaksan gel buyur yoksa sende git kendine kulüp bul.

  yasin öztekin seneye bu istatistiklerle tripsiz,cartsız,curtsuz oynayacaksan aynı maaştan buyur oyna yoksa bir kuruş dahi zam isteme.

  garry kardeşim daha yenisin ne yapacağın meçhul sanada diyecek lafım yok formaya aç olduğunu göster.

  sinan gümüş senden indirim filan beklentim yok maaşını karşılayacak bi kulüp bul git kendini uzak diyarlarda geliştir.

  wesley sneijder sana bir sezon daha tahammül ederim ama yıllık 3.5m euro maaş alacaksan.

  benim indirim talep edeceklerim bu şekilde. şimdi gelelim bu biletini kestiklerimizin yerine alacağımız oyunculara vereceğimiz maaşlara.

  sabri yerine alacağımız sağ beke vereceğimiz maaş en fazla 1m euro olmalı. selçuk yerine alacağımız 8 numaraya vereceğimiz maaş en fazla 1.5m olmalı. semih kaya yerine alacağımız defansa en fazla 1.4m euro maaş vermeliyiz. de jong yerine alacağımız iyi bir orta sahaya 2m euro verebiliriz.* cenk gönen yerine onun aldığı maaş bandında yine bi yerli kaleci ile anlaşmak lazım. maksat kan değişimi olsun.

  galatasarayın mevcut maaş yükü 61m euro civarında. ben kabataslak bi hesap yaptım. yeni sezon bizim bunu 40m euroya düşürmemiz gerekiyoruz hatta bana göre 35m euro bandına. küçüleceksek küçülelim hiç fark etmez ama artık masaya yumruğumuzu vurmamız gerekiyor. bu maaşlara oynanan oyun içler acısı heriflerin oynadığı futbol beş para etmez beş para.

  her gelene 2m euro maaş puan başı 4.000euro dersek bizim belimiz daha çok bükülür. çünkü galatasaray artık başarının odağı değil üstünden para kazanılan bi ticarethaneye dönüşmüş.
 • 10
  muğdat çelik'lere 3 milyonlar vererek azaltılmayacak sınırdır. yok koray 5.5 milyon tl alıyor, tarık şu kadar alıyor falan değil bunun doğrusu. yanlışı yanlışla düzeltemezsin. bir yerden başlayarak kademeli olarak maaşları azaltman lazım ki ne idüğü belli olmayan bir adamın gelip de senden 3'er 5'er milyon liralar istemeye yüzü olmasın.
 • 12
  23 kişilik bir kadro olacak ise ki büyük ihtimal öyle bir ceza gelecek. 14 yabancı 9 yerli olmalıdır. 14 yabancı bulmakta sorun yok sadece hangisini seçeceğine karar vermen gerekiyor ve bu kontenjandan tasarruf etmek daha kolay. yerli futbolcu işiyse öyle değil. zaten eli yüzü düzgün yerli futbolcu sayısı belli. bunların da sadece birkaç tanesi düşük maliyetle(bonservis ödemeden ya da düşük bonservisle) alınabilecek durumdalar. bu futbolcular da bunun farkında tabi.2.ligden futbolcu bulalım,kimsenin göremediği genç yetenekleri transfer edelim deseniz kim diye sorarım futbol bilgim yetmiyor.

  'ama piyasası bu' diyenlerden biri olarak yerli ve yabancı futbolcu konusundaki tercihim çok açıktır.bırak futbolcuyu hiçbir insanın pasaportunda yazanlar umurumda bile değil.şu yerli futbolcu havuzunda yabancılar tercih edilmelidir ama öyle bir kontenjan yok maalesef. ayrıca belhanda ile muslera çok yakın maaş alıyorsa bunu tartışmak çok normaldir. ya belhanda çok alıyor ya da muslera az alıyor bu durumda. bunu konuşmakta bir sıkıntı görmüyorum açıkçası. selçuk dünyanın parasını alıyor sneijder'le birlikte gitmeli derken de aynı insanlar size selçuk gibiler lazım vs diyorlardı. selçuk en yakın zamanda gitmelidir,bugüne kadar gitmemesi hataydı. çalık ile koraya bu paralar asla verilmemelidir. tolga derhal takımdan gönderilmelidir vs vs.

  ben yerli yabancı diye ayırmam insanları. hazımlı,hazımsız diye ayırabilirim ama.
 • 14
  ilk 11 oynamayan mitroglou ve donk toplamda 4,5 milyon euro alıyor. yedek 2 oyuncu için çok büyük paralar.

  bununla beraber ilk 11'in bel kemiğini oluşturan marcao ve luyindama toplamda 2 milyon euro alıyor. bu da nereden baksan bedava.

  gönderilmesi düşünülen diagne, ahmet çalık ve ömer bayram 3'lüsünün maaş yükleri 3,6 milyon euro. çoğu kişi karşı çıksa da emre akbaba'nın da sözleşmesini bu yıl dondurup, +1 yıl daha sözleşmeye eklemeli bir anlaşma yapılması gerektiğine inanıyorum. böyle bir durumda bu yılın maaş yükü 5,4 hafiflemiş olacak. mitrogluo'nun gönderilmesi durumunda ise 8 milyonluk bir hafiflemeden bahsedebiliriz. ki bu bahsettiğim 5 oyuncu bize çok cüzzi katkılar vermiş oyuncular.

  maaş bütçesinin 24 milyon euroya, kadrodaki oyuncu sayısının ise 12'ye düşmesi dezavantajını yaratıyor. bu yıl 22 sözleşmeli oyuncuyu kadromuzda gösterebiliyoruz, altyapı hariç. tahminim selçuk ve semih ile sözleşme imzalanır, umarım ikisine de 500 bin'den fazla vermeyiz. bu durumda oyuncu sayısı 14, maaş bütçesi ise sadece 25 milyona çıkar. sonrasında ise planladığımız transferler;

  babel, şener, jimmy, onyekuru, banega, forvet, genç forvet. kadro sayımızı 21 yapar, maaş bütçesine de bu 7 oyuncu için aşağı yukarı 15-16 milyonluk yük gelir. 40 milyon sınırında kalırız ki bu da mevcut rakiplerimiz arasında -kadro potansiyeli de düşünülürse- bizi bayağı bir avantajlı konuma getiriyor.