• 35269
  23-24 sezonunda insanüstü gayretlerle ligde çok başarılı olan ve sezon sonunda 100 puan civarında bir puanla absürt bir şampiyonluk beklediğim takım. ama 22-23 sezonuyla kıyaslarken kadro istikrarı açısından çok gerilemiş takım.

  özellikle hocanın elinden oturmuş kanat ikilisi alındı yanlış transferlerle. oturmuş kerem-rashica ikilisi ve onların takım uyumları artık yok. 3 iyi stoperimiz var ama orası da oturmuş değil. davinson transferi gereksizdi diyemiyorum, nitelikli oyuncu ama biz nelsson-abdülkerim ikilisini bile bozduk. boey gitti, sağ bek de artık muamma. sol bekte en az 5-6 isim denedik, olmadı. köhn'ün alışmasını bekleyeceğiz. torreira'nın yanına henüz ezbere bir sergio bile bulamadık. demirbay istikrarlı olsun diye dua ediyoruz. icardi-kerem uyumu bozuldu. icardi form olarak da bu sezona girmiş değil. yani aslında inanılmaz ısınmamış bir kadromuz var ve hala iyi sonuç alıyoruz. bu net bir okan buruk başarısı.

  takımda iyiye giden şeyler de var elbet. bir kere muslera inanılmaz formda. stoper ikilimiz oturmasa da hepsi iyi oynuyor. torreira aslanlar gibi ben buradayım diyor. mertens 36 yaşında bizi kurtarıyor. ve sezonun x faktörleri: kaan ayhan ve barış alper ikilisi. olmasaydınız olmazdık, sizden allah razı olsun demek lazım. ama dikkatinizi çekerim, bu oyuncular her yerde oynadılar. bir mevkiyi istikrarlı kapamış değiller henüz. özellikle barış alper konusunda net karar vermemiz lazım. oynuyor ama yetmez, onu takım iskeletine dahil etmemiz lazım.

  önümüzdeki haftalarda hızlıca takım kurgusunu isim bazında halletmemiz gerekiyor. demirbay çok kritik isim, daha istikrarlı olmalı. kerem-zaha-tete muhakkak daha iyi olmak zorundalar. sağ bek, sol bek, sağ kanat, sol kanat tercihleri keskinleşmeli. icardi formunu artırmalı. yanlış transfer politikası bunlara sebep oldu ama işler hala yolunda. tabi işler her an da değişebilir. futbol büyük hatalar, rehavet kabul etmez. takımca kadromuzu oturtup 3.vitesten 4.vitese geçmenin zamanı geldi de geçiyor.
 • 35270
  2023/2024 sezonunu şampiyon tamamlamak adına avantajı eline alan takım.

  13 maç kaldı. bu 13 maçın 6 tanesi iç sahada. iç sahada 16 maçlık galibiyet serimiz var ve rams park adeta kalemiz durumunda. bu 6 maçtan biri fenerbahçe ile. kazandığımızı farz edersek puan farkı 5 sayılır.

  13 maçta 11 galibiyet 2 beraberlik (biri fenerbahçe) bizi şampiyon yapar. fenerbahçe'yi yenersek daha rahat şampiyon oluruz.

  deplasmanda beşiktaş maçı zorlu görünüyor. o dönemeç bu sezonun kaderini çizebilir. beşiktaş'ın sahasından galibiyetle çıkarsak hem avantajımız ciddi anlamda artar hem rakibin morali altüst olur.

  fenerbahçe de kalan 13 maçının 6'sını içerde oynayacak. iç sahada beşiktaş maçı zorlayıcı olacaktır. onun dışında camia olarak bilenmiş bir trabzon deplasmanına gidecekler. akabinde bize konuk olacaklar. bu durumda işleri çok çok zor görünüyor.

  yolun sonu inşallah şampiyonluk olacak!
 • 35271
  acilen ideal ilk on birini oturtması gerekiyor. son düzlüğe girerken bu şart.

  kale emin ellerde zaten. fernando muslera, büyük kaptan var olduğu sürece kafa rahat.

  sağ stoper için çekişme var. victor nelsson ve davinson sanchez arasından bir seçim yapmak gerekecek.

  sol stoperin tapusu abdülkerim bardakcı'da.

  sağ bek için serge aurier geldi ama sezonun kritik isimlerinden kaan ayhan da formaya aday.

  sol bek takımda tek zaten, derrick köhn.

  ilk orta saha pek tabi lucas torreira.

  ikinci orta saha için yabancı sınırı ve mevcut form durumuyla kerem demirbay önde ama kaan burayı da zorlar.

  on numara pozisyonu dries mertens'in.

  sağ açık tırnaklarıyla kazıya kazıya gelen barış alper yılmaz'ın.

  solda yine tercih yapılması gerecek. wilfred zaha mı, yoksa kerem aktürkoğlu mu?

  forvet ise belli, mauro icardi.

  muslera
  aurier/kaan davinson/nellson abdülkerim köhn
  torreira demirbay/kaan
  barış mertens zaha/aktürkoğlu
  icardi

  şöyle bir durum aurier yerine kaan veya zaha yerine aktürkoğlu tercih edilirse demirbay'ın bölgesine sergio oliveira da bir alternatif olabilir. ancak her ne olursa olsun, ideal on biri oturtmak gerekiyor artık.
App Store'dan indirin Google Play'den alın