• 3476
  lazeric jones sakat, yok.
  yiğit arslan sakatlandı, ~1 ay yok.
  tai webster bugün mr'a giriyor, bir süre (?) olamayabilir.

  orta ve üzeri sıklet maçlarda güvenilebilecek tek guard aaron harrison an itibarıyla, o da ana rolü olan "atıcı"lıktan "kurucu"luğa kaydırılınca hem çok yoruluyor, hem de esas yapması gerekenleri binen ekstra fiziki yük sebebiyle yapamıyor. bu takıma o guard'ı daha jones sakatlandığı hafta dahil etmek lazımdı, çok geç kalındı.
 • 3477
  belli bir mali disiplin içerisinde yönetildiği için oyuncu göndermeden alamayan takım.

  lazeric jones sakatlandıktan sonra oyuncunun kontratı feshedilmek istense de, bunu kalan parası ödenmeden yapamadığı için bu durumdan vazgeçilmiştir.

  eskiden olsa bu tip durumlarda sözleşme tek taraflı feshedirdi ve oyuncu dava açar, fiba nezdinde parasını alırdı.
  jones kontratından çıkmadan galatasaray'ın oyuncu transfer edebilmesi için ekstra bütçe gerekiyor.
  yani ya ek bir sponsorluk ya da birilerinin eline cebine atması lazım...
 • 3478
  14 ocak 2020 anadolu efes olimpia milano maçını izlerken bir anda aklıma düşen takım. efes'teki şu havayı, oyunu gördükçe koskoca galatasaray erkek basketbol takımının yıllardır görmezden gelinmesi, insanı daha da üzüyor. artık efes ve fenerbahçe'ye karşı alınan günlük galibiyetlerle avunmayı bırakıp, bu iki takım karşısında amatör bir takım muamelesi gördüğümüzü kabul etmek ve bir an önce bu durumu tersine çevirmek gerekiyor.

  türkiye'nin en çok taraftara sahip, marka değeri en yüksek kulübüyüz. iyi planlama ile bir yola çıkıldığı ve reklamı yapıldığı takdirde, galatasaray taraftarının bu takıma çok ciddi bir ilgi göstereceğine şüphe yok. 2012'de bu takım euroleague'de düşük bütçelerle mücadele ederken taraftarın ilgisi ve desteği hepimizin hafızasında. fakat yönetim tarafından bir sezon desteklenir diğer sezon üvey evlat muamelesi görürse, taraftar ilgi göstermez, hiçbir zaman da ekonomik olarak kendisini döndürecek seviyeye gelemez. üç dört sezon kulüp yönetimi tarafından üzerine düşülse ve belli bir seviyede tutulsa, basketbol takımına olan ilgi artacağından, doğal olarak sponsor bulmak kolaylaşacak, bunun yanında tribün gelirlerinden tut her gelir kaleminde çok ciddi bir artış olacak. bu aşamadan sonra yönetim yine bir hata yapıp bir iki sezon şubeyi unutsa dahi bu sayede belirli bir seviyede tutunabilecek. allah aşkına haftasonu futbol takımını izlerken, haftaiçi de şu takımın euroleague maçlarını izleseydik harika olmaz mıydı?

  eğer biz bir spor kulübüysek, bu şube kesinlikle desteklenmeli. ekonomik koşullar ne olursa olsun, türkiye'nin bir numaralı kulübü olan galatasaray, uğraşırsa, önem verirse, bu şubeye iyi bir sponsor bulur.

  keşke ergin ataman sene sonu hedefine ulaşarak euroleague'i şampiyon tamamlasa ve ergin hoca'ya iyi bir bütçe ve planlama ile bir teklif götürebilsek.

  düzeltme: bazı arkadaşlar bu sezon takımın iyi gittiğinden bahsettiler. tabii ki katılıyorum ve bu sezon ben de beğeniyorum ancak ben biraz daha genel tablodan bahsetmeye çalıştım. bu seneki iyi gidişat, seneye yukarıda yazdığım iyi bir sponsor ve planlama ile desteklenirse işte o zaman biz de efes, fenerbahçe seviyesine yaklaşırız.
 • 3479
  zor bir 4-6 hafta geçirecek takım. yiğit arslan, greg whittington ve lazeric jones üçlüsü en az 4 hafta sakatlıkları sebebi ile oynamayacak. marko arapovic de uzun süreli sakatlığından sonra dönmüştü ama onun da ufak tefek sorunları var ve oynayıp oynamayacağı belli değil.

  bu dönemde oynayacağımız maçlar:
  unics kazan(d)
  bahçeşehir koleji(d)
  unics kazan
  beşiktaş(d)
  monaco basket
  afyonkarahisar
  türkiye kupası
  fenerbahçe(d)
  tofaş

  fenerbahçe maçına kadar hiçbir oyuncumuz dönmeyecek muhtemelen. belki yiğit türkiye kupası maçlarına yetişebilir ama zor. bu fikstürde de bahçeşehir harici şu maçı kazanırız diyemiyorum. afyon maçı da kendi sahamızda olduğu için kazanabileceğimiz bir maç ama çok zor olacağı kesin.

  takımın oyun kurucu problemi sene başından beri vardı. jones elinden geleni yapıyordu ama yeterli değildi. ve jones çok uzun süreli sakatlandı. biz transfer yapmadık. topu yönlendirmede de aaron harrison, yiğit ve whittington'ı kullandık. ve şimdi bu üçlüden ikisi yok. zaten hücum etmekte zorlanan ve top paylaşımını çok iyi yapamayan bir takımdık. şimdi harrison harici bu konuda güvenebileceğimiz kimse yok.

  savunmada da en iyi oyuncumuz whittington. ribaund konusunda da ciddi sıkıntı çeken bir takımız ve whittington sahada yokken bu iş daha da zorlaşıyor.

  bu fikstürden nasıl çıkarız bilmiyorum. takviye zaten yapılmayacak, artık onu kabullendik. bu periyotta bir anda kendimizi eurocup'tan elenmiş ve ligde 7.-8. sıraya kadar düşmüş bulabiliriz. umarım en az hasarla çıkarız. takımımıza bu zorlu dönemde başarılar ve kolaylıklar diliyorum. ve umarım bu zorlu dönemde takımımıza destek olur ve onları yalnız bırakmayız.
 • 3480
  izlerken başıma ağrılar giren takım. maçtan maça, çeyrekte çeyreğe değil, dakikası dakikasına tutmayan bir takım daha görmedim. işte bunlar hep oyun lideri, top yönlendirici eksikliğinden.

  ya adam gibi şu takıma yatırım yapın, en azından bir de colo, vesely maliyetine bir takım kurun, ya en azından ismimizin önüne de kabul, iyi bir sponsor bulun ya da kapatın.

  adımızın geçtiği yerde bırak kötülüğü, vasatlığa bile katlanamıyorum. orta sıralara oynayacak, tribünde 500-600 kişinin izleyeceği bir camia olmak kahrediyor.
 • 3481
  bazı oyuncuları harici eurocup seviyesinde bile olmayan oyunculara sahip takımdır.
  (bkz: ayberk olmaz)
  (bkz: emir gökalp)
  (bkz: caner erdeniz)
  (bkz: marko arapovic)
  (bkz: lazeric jones)
  daha göksenin köksal ve ege arar gibi şubenin kanser hücrelerine gelmedim bile. hoş euroleague seviyesinde oyuncuları bile olsa çok kötü bir hocası olduğu için yine bir baltaya sap olamayacak, mustafa cengiz yönetimi tarafından “abdülhamit yalnızlığına” itilmiş basketbol takımımızdır. yazık.