• 6453
  aç kaldık susuz kaldık ama bırakmadık geldik,
  cimbom kümeye dediler bırakmadık her yere geldik,
  batıyor dediler koşa koşa geldik,
  6 yedik canınız sağolsun dedik geldik,
  en kötü dönemimizde eski açıktan boğazımız yırtılırcasına rerererarara dedik yine geldik,
  yetmedi canımızdan verdik,
  yetmedi kanımızdan verdik,
  tek sebebimiz galatasaraydı. galatasaray sadece bir futbol kulübü değildi. galatasaray bir kültür bir isyan bir duruştu. nesilden nesile aktarılan bir duruş.

  ve bugün galatasaraya ihanet edildi. galatasaray geleneği hiçe sayıldı. artık galatasaray bir kültür değil sıradan bir futbol kulübü.

  nesilden nesile aktarılacak bir galatasaray kültürü kaldı mı?
 • 6454
  gerçekten içinde olanlara zulümden başka bir şey vermeyen garip bir yapı. iyi ayrıldığı bir tane sembol ismi yok, hangi kademede olursa olsun -kanını emen akbabalar hariç- mutlu olabilen bir profesyoneli yok. kullanıp kullanıp işi bitince kıçına tekme vurma var, birileri gününü gün ederken birilerine geçinecek parayı bile çok görme var.

  bu liste uzar gider...

  davulun sesi uzaktan hoş gelir derler ya. galatasaray'ın kulüpsel anlamda durumu biraz da budur malesef...
 • 6456
  (bkz: #2940588)

  futbol takımının maaş skalası yukarıdaki girdideki gibi olduğu sürece çok kötü günler geçirecek olan sevdamız.

  acilen 1 milyon euro üstü maaş alan herkesi göndermeye bakmalıdır, muslera hariç. gönderebildiklerimiz kar olur, gönderemediklerimizle de maaş indirimi konusunda anlaşmaya çalışmalıyız.

  gelecek hiçbir futbolcu da 1 milyon euro üstü maaş almamalı. 1 milyon bile çok da, hadi neyse.
 • 6459
  oğulcan çağlayan'ın transferini duyurduğu gönderide "türkiye'nin ilk ve tek dört yıldızlı takımı" diye bahsettiği kulüp.

  yaklaşık bir ay önce ben de bunun vurgusunu yapmıştım.

  (bkz: süper lig 2019-2020 sezonu/#2925102)

  bunu özellikle vurguluyorum çünkü ortada son 8 haftada şampiyonluk yarışından kopmamız sonucu oluşan sanki küme düşmekten son anda kurtulmuşuz gibi davranılan bir süreç ve umutsuzluk hakim takımla ilgili.

  sadece bir sezon şampiyon olamadık. yabancı sınırı ve ligin 21 takıma yükseltilmesi bize ket vurdu kabul. bu iki koşulla avrupa'da pek başarılı olamazmışız gibi gözüküyor. eğer avrupa'da bu başarısızlık gelirse artık yeni bir konjonktür, yeni bir özerk tff oluşana kadar sadece yerel başarıları beklemek zorundayız. çünkü yabancı sınırı ancak o zaman kaldırılır. ama ortada darmadağın olmuş bir takım yok. yangın yok.

  enseyi karartmaya hiç gerek yok. bugünler de geçer. gelecek hepimizin.
 • 6460
  son açıklanan maaşlara bakınca futbol takımı için yıllardır hayal edilen düşük maaş prensibini tutturmuş gibi görünen kulüp.

  çok ciddi tasarrufa gidiliyor.sözleşeme imzalanan türk oyuncuların tamamına yakını ile tl üzerinden sözleşme yapılıyor. en fazla alanın maaşı 1.2 milyon euro'ya denk geliyor şimdilik.

  takımın en güvenilir bölgesi olan 2 as stoperin toplam maaşı 2 milyon euro civarı. yeni sözleşme uzatan donk ile 500 bin euro'ya imzalandı. ve bugün lemina ile tekrar 1.3 milyon euro'dan anlaşıldığı yazılıyor.

  takım eğer sırtına gereksiz yük olan babel, ahmet çalık, belhanda ve feghouli'nin maaş yükünden kurtulabilirse cidden çok ekonomik bir takım oluşturma yoluna girecek.

  umuyorum bu düşük maaş prensibi başarıyı etkilemez ve takıma gelecek her yeni oyuncu katkı verecek, nokta atışı isimler olur. maaş bütçesi 35 milyon euro olup 3 sene üst üste ilk 4'e giremeyen bir takım çıkarsa ortaya gene kimse memnun olmayacak.

  üstüne yönetim, teknik ekip, takımdaki futbolcuların çoğu linç edilerek taraftar tarafından galatasaraydan uzaklaşmaya mecbur edilecek.
 • 6461
  tüm lokal başarılarına rağmen iç piyasada bir türlü transferde cazibe haline gelemeyen kulüp.

  hadi yurtdışını anladık da fb ve bjk'ye bu kadar çok oyuncu kaptırmanın da izahatı yok. mert hakan yandaş ve vedat muriqi fenerbahçe'ye gitti, mensah da bjk'ye gitti. emre akbaba inatçı olmasa o da fb'ye gidecekti muhtemelen. bundan seneler önce de alper potuk fb'ye gitmişti. (katkı verdi vermedi, iyi kötü topçu ayrı. o başka bir konu.) yani bu neden senelerdir böyle ben bir türlü çözemedim.
 • 6463
  cazibe merkezi olmadığı görüşüne katılmadığım kulübüm. yönetimin yaptığı en iyi iş, ayak oyunlarıyla piyasa kızıştıran, sinsi esnaf kılıklı menajer, anadolu kulüp başkanı oyunlarına gelmemesidir. ne muriqi transferinde pislik hasanın oyununa geldiler, ne mhy nazı çektiler. gerçi mhy konusu biraz buğulu, fiyat düşürdüğümüz söyleniyor ama yine de olsun. herkes indirim yapıyorsa, araya pandemi girmişse sen de çok istiyorsan yapar indirimi gelirsin. istemezsen paşa gönlün bilir. yapılmaması gereken konuyu uzatmaktı. güle güle deyip kapatmak lazım, oyuncuyla münakaşaya gerek yok.

  bana kalırsa emre akbaba transferi bile hatalı. fiyat yükselttikleri anda kalkmalıydık masadan. dünyada oyuncu yokmuş gibi, evlat diye, taraftar diye oyuncu alma işlerini bırakalım artık. zaten pek hayrını da göremedik. ülke içinden para verip alacağımız oyuncu çok sıra dışı olmalı. onun dışında altyapıdan çıkarmalıyız yerli futbolcularımızı.

  ülke şartları malum, ekonomi iyi gitmiyor, döviz almış başını gitmiş, bilet gelirin yok, yayın gelirin ne olacak belli değil. bu şartlarda olabildiğince tasarruf edip makul transferler yapman, ücretleri minimumda tutman gerek. medya şoparlarının, transfer çalımı attık sanan aciz rakip camiaların gazına gelip ortalığı yangın yerine çevirmeyin bi zahmet artık. akıllanın. akıllanalım.

  şampiyon oldun diyelim, seneye direkt katılım da yok cl’ye. yani oradan gelecek paraya da çok bel bağlamamak lazım artık. çoğu alanda olduğu gibi futbolda da geriye gittik ülkecek. silkinip kendimize gelmemiz gereken bir sezon arefesindeyiz. bu seneyi değil önümüzdeki 5 seneyi planlayıp kadro kurmalıyız. bizi biz yapan, diğer camialardan ayıran kimliğimizle hareket edip , o vizyonu ortaya koymalıyız.
 • 6464
  galatasaray günlük hezeyanlar ile yönetilemeyecek kadar zor bir dönemeçten geçiyor burası kesin.

  pandemi dönemi azalan futbol gelirleri, en itici gücü olan ve şampiyonluklarda fark yaratan taraftarından yoksun çıktığında gücünün yarısını kaybetmiş gibi olması da göz önüne alınması gereken faktörler tabi ki.

  yine de hiç bir şekilde yarışmacı kimlikten geri adım atılmaması gerektiğini düşünüyorum. maaş yükünü tabi ki düşürmek lazım ama kalite olarak küçülmek bize 3-4 yılı kaybettirir yine. gençler oynasın vs diye bir şey de yok. genç formayı alır ve oynar. aldıktan sonra da iş yine gelişim kısmında kendine aittir.

  yok 3-4 tane futbolcu alıp etrafını gençler ile kuralım, yok dışarıdan 30 yaşında, ligden yabancı mu alınır ile de kulüp yönetilmez..

  transfer yaparken

  1. kalite ve ihtiyaç
  2. maliyet ve yatırımın geri dönüşü
  3. sağlık ve fitlik durumu
  4. takımdaşlık bilinci ve uyum

  aynı anda değerlendirilir. yaş, uyruk vs değil. bunlarda sınıfı geçmek önemli.

  ne evlat diye biri ile sözleşme yenilenmeli ne de transfer edilmeli. önemli olan yukarıda yazanları ne derece sağlıyor.

  şu ana kadar baktığımız zaman ne olursa olsun:

  onyekuru, mert hakan ve kaan ayhan kaçırılmamalıydı. omar, emre kılınç 11 için iyi hamleler ama devamı gelmeli. yüksek yüklü kontratlardan çıkılması da önemli. ama babel, belhanda gibi isimleri üstü kapalı cezalar veya medya üzerinden eleştiriler ile göndermemiz çok zor. diplomasi burada çok önemli. keza 1 hafta önce planda yok denen lemina’yı tekrar planda var diye anons etmek zorunda kalmak da amatörlük.

  2020-2021 sezonu başladığında elde en azından

  onyekuru veya muadili bir hızlı golcü kanat
  fernando katkısı verecek bir 6 numara (doucore gibi)
  uygun maliyetle lemina
  uygun maliyetle seri
  yerli bir bek
  yerli bir stoper

  olmalı kadroda. bunları yaparken maaş toplamı da 30-35 milyon bandından fazla olmamalı tabi ki. şu ana kadar o konuda fena sayılmayız. belki de bir de bu konuda iyiyiz. ama iletişim de önemli ve çok eksik görünüyor.
 • 6465
  avrupa'da 2 tane kupa kaldırmış, türkiye'nin en çok şampiyon olan 4 yıldızlı ilk ve tek türk takımıdır.

  -kendine ait bir lisesi var. hani çanakkale savaşında öğrencilerinin hepsinin şehit olduğu bir lise..
  -boğazın kenarında kendine ait bir üniversitesi var. kalite kokan bir üniversite...
  -kendine ait bir adası var. nezih mi nezih bir yer...

  neyse sonra kulübün teki* yaptığı bir transfer sonrası çıkıyor ve diyor ki benim stadım boğaza yakın, seninkisi ise otoyolda...

  allah düşmanın bile akıllısını versin*
 • 6467
  keşke troll'e bağlayıp bundan sonraki bütün transferlerinde rakiplere çok büyük çalım atıldığını vurgulasa.

  mesela başkan çıkıp ezeli rakiplerimizin yıllardır peşinden koştuğu abdulcabbar'ı sonunda renklerimize bağladık. ökkeş'i fenerbahçe çok istiyordu ama dik durdu ve bizi tercih etti. resul beşiktaş'lıların biricik aşkıydı ama o türkiye'de galatasaray'dan başkası yalan dedi falan dese... afhjskfksga...
 • 6468
  yollar uzun, dikenli, taşlı olsa da
  bastığın yer üzüntülerle dolsa
  sel, çığ, ateş önünde her ne olsa da
  cimbom başı dik yürür

  ne kadar güzel, ne kadar doğru değil mi? en kötü durumlara düşsek de ne doğruluğumuzdan ne gururumuzdan vazgeçtik. başarı için rahat olunca gelir, başın dik olunca. kural tanımayınca, bilerek yanlışlar yapınca, arkadan dolambaçlar çevirince değil.
 • 6469
  türkiye bankalar birliği ile yapılan anlaşma geregi 2023'de 800 milyon lira(tahmini o dönem kuru 80 milyon euro falan olur) kredi ödemesi bulunan takım.
  yok james yok cavani yazarken biraz da bunu akliniza yazin istedim. bu sene zarar yazdik, seneye de yazmamiz muhtemel. 2022 itibariyle şampiyonlar ligine gitmek türk takımları için hayal olacak.

  bu takımdan hala bas bas paraları isteyenler heralde 3 seneye rehin hisselerin bankaların eline geçmesinden mutlu olacaklarından emin değilim.
 • 6471
  yönetiliş şekli açısından beni hayal kırıklığına uğratan, taraftarı olduğum canım spor kulübü.

  2019-2020 sezonu için gelirim el verdiği üzere 1.500 tl verip kombine aldım. geçen sezon 4 tane maçı salgın sebebiyle izleyemedik yerinden. ne bir ücret ödemesi aldık, ne de başka bir şey. dedik ki 2020-2021 sezonu için kombine yenilerken telafi edilir herhalde; edilmedi ve önceki senelerde olduğu gibi yenilemelerde %10 indirime gidildi.

  farkındayım malum salgın dönemi; hayatın her alanında olduğu gibi spor kulüpleri de önlerini göremiyor - bunu salgından en çok etkilenen sektör olan havayolu sektörü çalışanı olarak en derinden hissedenlerden biri de benim - , ancak türkiyenin en büyük camiasından daha farklı bir tavır bekler ve taraftarının elinde olmayan sebeplerden de olsa mağdur olmasına göz yummamasını beklerdim. paragöz bir insan değilim, feda olsun. ama malum gs store’dan alışveriş yapılması için teşvik etme gayreti gösteriyorken canımız kulübümüz; keşke en azından bir jest olması için geçen seneki kombine sahiplerine bir kampanya yapsaydı. örnek vermem gerekirse, storedan 450 lira ve üstü alışverişe 100 liralık hediye çeki verilseydi. en azından kulübün açısından mağduriyetimin görüldüğünü ve giderilmesi için bir adım atmak adına çaba gösterildiğini hissederdim.

  mevcut durumda kendimi kombine parasını vermiş ve sonrasında da önemsenmemiş gibi hissediyorum. bu hissiyattandır ki, ne transfer ne hazırlık maçı hiçbir şey takip etmiyorum.
 • 6472
  https://twitter.com/...983280838762496?s=19

  yerli, yabancı herkesin yüzü gülüyor.
  özellikle jesse sekidika'yı görünce ben de gülümsemeye başladım.

  galatasaray sevgisi bambaşka bir şey arkadaş, gerçekten de yerini hiçbir şey dolduramıyor, bak yeri geliyor bir tweetle bile mutlu ediyor insanı.

  liglerin başlamasına az kaldı yakında kavuşacağız inşallah.
 • 6474
  futbolcu ve personel maaşlarının ödemeleri konusunda virüs sebebiyle zorlandığını iddia ederek indirim isteyen, indirime yanaşmayıp hakkını arayan futbolcularını sosyal medyada linç ettiren kulüptür.

  bu hareket sonrası kendi taraftarının kullanamamış olduğu kombine parasına göz koyması, parayı ödeyemiyorsa dahi bunu telafi edecek herhangi bir uygulama yapmaması ise ikiyüzlülüktür.

  alacaklarını talep ettiği için feghouli'yi sosyal medyada linç ettiriyorlarsa, feghouli'den ve diğer futbolculardan bekledikleri anlayışı taraftarlarının da pekala kendilerinden beklemek taraftarlarının hakkıdır. kendilerinin bu süreçte göstermiş oldukları tutum taraftarı yolunacak kaz olarak gören diğer kulüp yönetimlerinden farksızdır.

  daha geçen sene bile komnbinesinden formasına kadar almış elinden geldiğinde kulübe destek olmaya çalışmış bir taraftar olarak ise yönetimin mevcut biz har vurup harman savuralım nasılsa taraftar var zihniyetinin değiştiğini görmeden de kulübe bir kuruş para akıtmayı düşünmemekteyim.