• 1
  2018-2019 sezonunda fatih terim için gerek sözlükte gerek sosyal medyada çok sık kullanılan bir ifade.

  bana acayip saçma geliyor bu ifade. teknik direktörler farklı sebeplerle eleştirilebilir; yanlış 11 çıkarmış dersin, oyuna geç müdahale etti dersin, oyuncu değişikliği yanlıştı dersin falan filan hepsine eyvallah da bu teknik direktör formsuzluğu tam olarak ne oluyor allah aşkına?

  oyuncu değiştirmeyi mi unutuyor mesela? kenardan sahaya daha mı az bağırıyor? o meşhur jest ve mimiklerinde o eski heyecan mı yok? antrenmanlarda iki tur koşun sonra çift kale yapın aranızda işte deyip baştan savma iş mi yapıyor? sakatlık sonrası kendini mi toparlayamadı? forma şansı mı bulamıyor?

  kafamda deli sorular.
 • 2
  bir şeyin eskiden gösterdiği verimliliği gösterememesine form düşüklüğü dersek eğer kullanılışı çok mantıklı olan olumsuz sıfat tamlaması.

  teknik direktörlerin de eskiden gösterdiği, onları verimli kılan birçok özelliği eksik göstermelerine denir. oyunu yanlış okumak, aynı hatayı tekrar tekrar yapmak, enerjisini kaybetmek gibi. birçoğunu başlıkta arkadaşımız yazmış zaten ama doğru tanımlama bu. mesela bu yanlışları terim yapınca formsuz deriz çünkü bu adam daha önce kendini kanıtlamış ve 'formu' bu değil**. ama aynı hataları tudor yaparsa deriz ki bu adam buranın hocası değil. çünkü kendini daha kanıtlamamıştır. gösterdiği kadarıyla formu hakkında bu yorum yapılır kesin değildir orası ayrı. belki tudor bambaşka bir forma erişip harika bir antrenör olacak.**

  beynim yandı. evet.