resim
Fatih Terim
Görev:Teknik Direktör
Takım:-
Yaş:70
Uyruk:Türkiye
 • 37549
  (bkz: 17 haziran 2024 romanya ukrayna maçı)

  hoca 3 transfer yapıyorsa 1 tanesi tutuyor, 2 tanesi fos.
  gençleşme adı altında dönemin şartlarına ve galatasaray bütçesine göre fazla sayılacak bir para ile alınan alexandru cicaldau ve olimpiu vasile morutan ortada yok.

  hocaya kızamıyorum çünkü transfer işi risk biraz.
  en basitinden örnek vermek gerekirse yerlere göklere sığdıramadığımız ve çok sevdiğimiz erden timur'un da bu sene çok başarısız transferleri oldu.

  romanya maçını izlerken canım sıkıldı ve yazasım geldi.
  seni çok seviyoruz hocam, iyi ki varsın.
 • 37550
  kendisini son dönemlerde genelde eleştiren biri olarak şunu içtenlikle söyleyebilirim ki 96-00 arasında takımdaki cemaatçi futbolcuların bu yola sapmaması için elinden geleni yapan bir hocadır. şimdi yurtdışında kaçak bir halde taksicilik yapan devrik kral yurtdışına kendisi sayesinde kaçtığı yalanını atıyor. burada paylaşıp prim vermeyeceğim ama tam bir aslan gibi olmuş. güçten düşünce sırtlanlar, çakallar saldırıyor.
 • 37551
  marcao, onyekuru, nelsson, boey, barış alper, kerem aktürkoğlu vb. birçok oyuncu kendisi tarafından alınmıştır. geçen seneki kadromuzun iskeletinde zamanında aldırdığı muslera, nelsson, boey, kerem, barış alper gibi isimler bulundu ki hoca takımdan gideli 2 buçuk sezon oluyor.

  evet çok fiyasko transferi vardır ama tutturdu mu gayet iyi tutturur. misal bir örnek daha, zamanında cüzi bir miktara aldığı capone ile tek sezonda uefa kupasını görmüştü, çok da katkı almıştı.
 • 37552
  aramızda yaşı genç çok yazar var. bir çoğu da sitelerde falan büyüyüp, sitenin basketbol sahasında takılan arkadaşlar:) haliyle biliyorum ki birçoğu hayatlarında kahveye gitmemiştir. hani şu kıraathane denilen mekan. şimdi bu kahvelerde çok klişe bir mevzu vardır. gidersin kahveye, arkadaşlar ordadır, kimisi oyun oynuyordur, kimisi yancılık yapıyordur, sorarsın ne oldu oyunlar diye? ahmet derki, veli'ye 2 oyun yapıştırdım, remzi'ye 3 oyun kitledim. remzi de derki, ulan hep s.ktiğini anlatıyorsun, hiç s.kildiklerinden bahsetmiyorsun. fatih terim'in transfer mevzusunu da buna döndü iyice. hep kötü örnekler, kimse transferler sayesinde kazandırdığı kupalar, şampiyonluklar ve son zamanlarda alınan ve de alınması muhtemel bonservislerden bahsetmiyor. hayır sanırsın dünyanın bütün hocaları %100 transfer isabetiyle görev yapıyor. ha bu arada eleştirelim tabi ama eleştirdik ya la zaten? misal 2340456 defa cicaldau ve morutan transferlerinin gereksizliğini yanlışlığını anlattık. e tamam bitti be kardeşim, 4504509 sene daha ama cicaldau ve morutan mı diyeceksiniz? derdiniz tam olarak nedir?
 • 37553
  canı sıkılanın hakkında gelip 1 part olmayan şeyleri sallayıp gittiği efsanemiz. hocamı artık savunmak zorunda kaldığım için utanıyorum. malum fbjk medyanın ve düşmanlarının algılarından gına geldi artık. bir de ben objektifim ayağına yatanların “ sen biatçısın, ben değilim. “ tarzı son dönemin en popülist söyleminin arkasına sığınıp da sallayan tiplerden de geçilmiyor ortalık. yahu biz galatasaray’ı aynı dönemlerde takip etmesek, bilmesek bunlara inanacağız. bir de çok biliyormuş gibi destekli yazınca daha inandırıcı olduklarına inanıyorlar ayrı mesele.

  bunların en başında geleni şu transfer yapamıyor mevzusu; en tuhafı zaten bunu savunmak. hayır ben hocayı transferden süper anlıyor diye savunmam. transferden anlamıyor dediğin adam, kurduğu takımlar, yaptığı transferlerle 1. döneminde 4 sezon üst üste şampiyon olmuş, avrupa’da kupa getirmiş, 3. döneminde kurduğu kadro 4. yıldızı almış neredeyse. aldırdığı kaç tane adam kulübün efsanesi olmuş. ben de mi bir sorun var anlamıyorum. yoksa bunları bir tek ben mi görüyorum. zaten görmemek mümkün değil olan bu.

  diğer dönemlerinde kötü de olsa takımına aldırdığı iyi oyuncular da çoktur. iyi geçen dönemlerde kötü oyuncular da vardır mutlaka. sonuçlar önemli bizim için. yolun pek önemi olmaz. zaten türkiye’de terim de dahil çoğu hocanın çoğunlukla transferler elinde değildir bence. çünkü koşullar belli, ülkenin durumu belli. transferlerin şekli aşağı yukarı belli. zaten son dönemlerde hocalar önüne getirileni seçiyor gibi. bir de hocanın son dönemleri sen yaparsın, sen edersin diye diye becerilemeyen tüm transferlerin yükünü de yüklediler. zaten hoca riskli transferleri pek sever o ayrı. yoksa hazır oyuncuları hocaya verirsen hoca için de işler çok kolay olurdu.

  yine de kendi zamanında yapılan tüm transferleri cicaldau, morutan’a ( daha kötüleri çoktur ) indirgemek algıdan başka bir şey değil. saçma sapan bir durum bana göre. zaten ki o dönem çokça transfer de yapılmamıştı. mesela bu dönemde bay, kerem, boey gibi transferlerden hiç bahsedilmez. neyse bunlar da önemli değil, konumuz da değil, umarım ana fikri anlatabilmişimdir. ama birilerine karşıt görüş sunduğunda “ benim fikrim bu işine gelirse “ diye seni tersleyip hiçbir şey olmamış gibi yazabiliyor. kusura bakma da yalan yanlış fikirlerini kimse tasdiklemek zorunda değil. bunlar zaten fikir de değil. çünkü ortada duran gerçekler var, senin fikirlerin ile değişmiyor. ama sürekli yanlışı söyleye söyleye algı oluşturmaktan başka bir iş yapmıyorsun. gidip 1 2 kötüyü bulup da onlarca iyiden bahsetmez isen orada dur ahbap derler sana. hocanın tarzı, karakteri, oyun bilgisi, taktiği, tekniği senin dünya görüşüne, oyun anlayışına uymaz bunu anlarım. ancak başarıları olmamış gibi görmezden gelip de başarısızlıkları da bine bin katarak ve sanki tek doğru gibi yazarsan mecburi birileri de olanı yazmak zorunda kalır.
App Store'dan indirin Google Play'den alın