• 20545
  bir kahraman.

  96 yılında, kendisinin galatasaray teknik direktörü olacağını öğrendiğim gün henüz on yaşında bir çocuktum. ankara'nın bir ilçesine, memleket ziyaretine gidecekken, gazete bayinde "fatih terim galatasaray'a doğru..." haberini görüp babama göstermiştim. babam, "fatih terim gelirse kesin şampiyon oluruz" demişti. o an, çocuk psikolojisiyle inanılmaz bir güven duymuştum terim'e. sonuçta baba bu, yanılmaz. her şeyi bilir. :)

  sağolsun, hocam da babamı hiç haksız çıkarmadı. hep kazandı, hep başardı. henüz bir oğlum yok, ama olursa kendsiyle tv başına geçip "terim varsa kesin şampiyon oluruz" demeyi çok istiyorum. bizim milan karşısında, leeds karşısında, arsenal karşısında yaşadığımız duyguları o da yaşasın istiyorum. :) yaşattıkların ve yaşatacakların için teşekkürler hocam. sağ ol, var ol.
 • 20547
  bizim gurur kaynağımızdır.
  yalnız 15 mayıs 2019 galatasaray akhisarspor maçı sonrasında bir nevzat dindar’ın 18 kupanız oldu neler söylemek isyersiniz sorusuna, hoca ise teşekkür ederim onu bir daha saymak lazım dedi.
  şimdi burada haftasonu ile beraber 19 olacak gibilerinden mi söyledi ? yoksa 18 boru mu teker teker saymak anlamında mı söyledi? yoksa bilmediğimiz veya anlayamadığımız bir şeyler mi ima etti? bilen olursa yeşillendirsin lütfen.
  ilgili video ektedir. hemen ilk soru.
  https://youtu.be/iIDkH_ix4hc
 • 20548
  şu an 19 mayıs 2019 galatasaray istanbul başakşehir maçında orhan ak'a tokat atıp, küfür ettiği ile ilgili yazılı, sözlü ve sosyal medyada köpek gibi algı kasılmakta. onlarca görüntü var hiç birinde böyle bir durum yok. abdullah avcı'nın beyanı var sadece ortada. onun üzerinden herkes kafasına göre bir ceza kesiyor. ayrıca şampiyon olduğu maçın sonunda sahaya girdiği için de ayrıca pfdk'ya sevkedilecekmiş. toplam 8-10 maç cezadan bahsediliyor. hepimiz şampiyonluk sevinciyle saldık ama birilerinin çıkıp olayları bizim bakış açımızdan da anlatması lazım.

  2 gündür başakşehir cephesinden televizyonda anlatılan durum şu: "biz gol attık. sevinmedik bile. hatta emre süre geçmesin diye topu dışarı attı. yedek kulübesinde otururken bir anda terim geldi sıradan bizi tokatladı, küfür etti."

  deri pantolonlu, üstü çıplak 50 kişinin üzerine işediğini iddia eden zihniyetten geliyor bu abdullah avcı. yok yere önümüzdeki senenin yarısını hoca ceza almasın.
 • 20552
  galatasaray tarihine bakıldığı zaman; kurucu başkan ali sami yen bey, gündüz baba, hagi, fatih terim,metin oktay ile birlikte en önemli 5 figüründen birisidir. isimler sıralama değil tamamı ile gelişi güzel yazılmıştır.is
  umarım hayattayken kendisi için bir heykel,bir tesis açılışı özellikle galatasaray'la alakalı yapılır.
  çünkü fazlasıyla hak ediyor.
 • 20554
  her insan gibi hezeyanları var, belki herhangi bir insandan da çok var. bununla beraber, her insandan çok heyecanı ve kazanma becerisi de var.

  o galatasaray'ı seviyor, galatasaray onu. böyle bir galatasaray efsanesinin sarı kırmızı bayrağı zirveye taşımasına tanık olabildiğimiz, bunun bir parçası olabildiğimiz için çok şanslıyız.
 • 20555
  sosyal medyada paylaşılan bir videoda robinho'ya küfür ediyor gibi görünen hocamız. eğer ki bunun için 1 maçtan fazla ceza verirlerse hocamıza, geçtiğimiz sezon şenol güneş'in hakeme aynısını dediği için 1 maç ceza aldığını hatırlatmak boynumuzun borcu olur.

  görüntülerin hiçbirinde hocamızın fiziksel bir saldırı teması görünmemekte. küfür ederken yumruğunu gösteriyor sadece. o gösterilen yumruk rizespor başkanının silahla vururdum tehdidine göre çok çok temiz kalıyor. ona 11 gün ceza verenler fatih hocamıza ceza vermeye kalkarsa tepkimiz sert olmalıdır.

  ayrıca fatih hocamız öyle durduk yere de bir futbolcuyla(tecavüzcü bir futbolcuyla!) muhatap olmaz. o oyuncu-oyuncular ne yapmış ona bakmak lazım.

  algıcılardan emre bol aspor'daki programda başakşehir stadının adını değiştirsin, benim vergilerimle yapılan stadyumda fatih terim'in adının olmasını görmek istemiyorum minvalinde konuşmuştur. biri de çıkıp sormuyor trabzonspor için zamanında stadyumunun adını değiştirsin dedin mi diye. malum şenol güneş de küfür etti.

  çok pis bir çekememezlik var fatih hocamızı.

  edit: pfdk sevkleri açıklandı. hocamız madde 44 ve 50'den sevk edilmiş.

  10 küsür maç cezaya hazırlıklı olalım. ya sabır!

  madde 44
  (1) saldırının, futbolculara, yöneticilere, görevlilere veya diğer kişilere yönelik olması
  halinde;
  (a) futbolculara 5 ila 10 müsabakadan men cezası,
  (b) kulüp yöneticilerine 75 ila 180 gün hak mahrumiyeti cezası ile birlikte süper lig kulübü
  yöneticileri için 35.000.-tl’den 150.000.-tl’ye kadar, 1. lig kulübü yöneticileri için
  20.000.-tl’den 70.000.-tl’ye kadar, 2. lig kulübü yöneticileri için 15.000.-tl’den 30.000.-
  tl’ye kadar, 3. lig kulübü yöneticileri için 8.500.-tl’den 15.000.-tl’ye kadar para cezası,
  12
  (c) görevlilere ve diğer kişilere, 5 ila 10 müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine
  giriş yasağı veya 45 ila 90 gün hak mahrumiyeti cezası

  madde 50
  (1) cezaların infaz rejimine ve idari tedbir kararlarına uymayanlar veya bu nitelikteki
  ihlallere herhangi bir şekilde iştirak eden
  (a) futbolculara 4 ila 12 müsabakadan men cezası,
  (b) kulüp yöneticilerine tayin edilen hak mahrumiyeti cezasının iki katı kadar veya kulüp
  yöneticilerinin eyleme iştiraki halinde 30 ila 60 gün hak mahrumiyeti cezası, süper lig kulübü
  yöneticileri için 65.000.-tl’den 130.000.-tl’ye kadar, 1. lig kulübü yöneticileri için 33.000.-
  tl’den 65.000.-tl’ye kadar, 2. lig kulübü yöneticileri için 16.000.-tl’den 33.000.-tl’ye
  kadar, 3. lig kulübü yöneticileri için 10.000.-tl’den 20.000.-tl’ye kadar para cezası,
  (c) görevlilere ve diğer kişilere ise 4 ila 12 müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine
  giriş yasağı veya 30 günden 90 güne kadar hak mahrumiyeti cezası ve süper lig için 33.000.-
  tl’den 65.000.-tl’ye kadar, 1. lig için 20.000.-tl’den 40.000.-tl’ye kadar, 2. lig için
  13.000.-tl’den 26.000.-tl’ye kadar, 3. lig için 6.500.-tl’den 13.000.-tl’ye kadar para
  cezası, verilir.
 • 20556
  bu renklerin başına gelen açık ara en güzel şey kendisidir. türk futbolunu terim öncesi ve sonrası şeklinde rahatlıkla ikiye ayırabiliriz. kendisi o kulübede olduğu sürece bizim umut edecek bir şeylerimiz olmaya devam edecek. çok seviyorum, kafamdaki galatasaray futbol takımı nasıl oynamalıdır sorusunun cevabı kendisidir, bu cevaba da bizi kendisi alıştırmıştır. var ol hoca, senin 2. bizim 5. yıldızı takıcaz beraber.
 • 20560
  kendisinin pfdk'ya sevkedilerek muhtemel bir ceza almasını 23. şampiyonluk için motivasyon kaynağı olarak görmek, bana saçmalık gibi geliyor. ordu komutanının her zaman sahada olması, silah arkadaşlarını yönlendirmesi gerekir. komutan olmadan kazanılacak zaferler orduyu motive etmez, daha çok rehavet getirir.

  umarım az bir cezayla durumu kurtarır. kendisine ihtiyacımız var.
 • 20562
  19 mayıs 2019 galatasaray başakşehir maçında yaşananlar nedeniyle alacağı cezayı çok da kafama takmıyorum. alacağı cezanın biri formalite maçı olan sivasspor maçında* diğerini ise 2019-2020 sezon başında oynanacak olan süper kupa finalinde çekecek. bu maçta da rakibimiz küme düşmüş akhisarspor olacak. hadi üstüne 5 maç daha cezası kalmış olsa sezonun ilk 5 haftasını idare ederiz. hoca en kötü yukarıdan maçı izleyerek takımın eksiklerini, yerleşim sorunlarını daha rahat tespit eder. iyi yanından bakmaya çalışalım.*
 • 20565
  kendisini çok seviyorum her zaman başımızda olsun istiyorum. yeri gelecek teknik taktik hataları da olacaktır. ama biliyorum ki eninde sonunda şampiyonluk onunla gelecektir. yalnız artık sinirlerine hakim olması gerekiyor. rakip teknik direktörle, rakip oyuncularla takışması milletin ağzına laf veriyor. yakışık da almıyor zaten. tabi ki coşkulu olacak, yeri gelecek sinirlenecek ama herşey ölçülü olmalı.
 • 20566
  biri * çıkar dövdüm der, meger dayak yemiştir. biri * çıkar vurdu der, vurma hareketi bile vurmuş kadar olmaya yeter. görüyorsunuz hocamız vurmuyor, hareket yapıyor, ama adamlar öyle bir anlatiyor ki sanarsin zirhla kasaturayla girmiş.

  https://twitter.com/...536635106562049?s=09

  not: görüntüyü antigs bir sayfadan paylaşıyorum. ancak buradan bulabildim. şimdiden affola.