• 11578
  her basin toplantisindan sonra kendisi iyi ki artık bizimle dğeil diyorum. ergen gibi açıklamalar yapıyor;

  ''beni tanıyorsunuz bla bla bla''
  ''beni biliyorsunuz bla bla bal''

  seni o kadar biliyor, o kadar tanıyorsak, kendinden bu kadar eminsen, kendinden bu kadar bahsetmezsin.

  ayrıca hocalığıan laf edecek değilim ama organizasyon işinde bence başarısız bir adam. bir ker e60 yaşına gelmişsin, benim daha 20 yaşında söylediğim eşyi yeni söylüyorsun. ''göreve geldiğimde alt yaş ile ilgili bir şey söylemiştim. bundna sonra alt yaş takımları yarışması değil eğitici bir düzene dönüşecek demiştim'' ulan 3. kez geldin o mevkiye daha yeni mi farke ttin bunu? ama asıl vahşm olan bundan sonrası ''bakın bugün 5 6 oyuncu ümit milliden geldi bir senede''

  af edersin de che guavera olup devrim yapsan da bir senede bir halt değişmez alt yapıda.

  arda' yı sattı, yaptığı bu. arda' yı da çok sevmem ama kendi başarısızlığını örtmek için arda' yı yedi. kendi yine aradan sıyrıldı, vatan millet sevgisiyle yanıp tutuşan adama dönüştü.

  http://www.hurriyet.com.tr/...-yasananlar-40176557
 • 11579
  basın toplantıları ve açıklamaları artık iyice aziz yıldırım'ın "konuşursam yer yerinden oynar." klasiklerine döndü. "beni tanıyorsunuz.", "ben bunu yaptım, siz anlayacağınızı anlayın." hocam ne anlayalım ? 2 ay önceki şampiyonanın ilk 11'inden 6 oyuncu kadroda yok. büyük bir değişim var belli ki. açıklasana bunun sebebini. takım içi huzuru bozdular de, performansları düşük de, ne bileyim sistemi değiştiriyorum uymuyorlar de. ama geçerli açıklamayı yap. mehmet demirkol soruyu güzel sordu ama onu da klasik filozofvari tavrıyla soruya soruyla yanıt vererek geçiştirdi. "6 ay oynamadan çağırmamı da sormanızı da beklerdim." ya ilahi hoca. sorun da bu işte. 6 ay oynamayan, performansı dipteyken adamı alıp takıma koyuyorsun. yeni takımında 2. senesinde daha alışmış, performansı üst seviyeye ulaşmış durumdayken takımdan kesiyorsun. burada sorun demek ki sensin.
 • 11585
  galatasaray sözlük kurallarına göre "febe" ya da "bejeke" gibi ifadeler içeren entryler dahi görüldükleri takdirde niteliksiz entry gerekçesiyle silinir.

  hiçbir eleştirel yanı ve derinliği bulunmayan, ayrıca bir kadın isminin kısaltması olduğu için tamamen cinsiyetçi bir küçültme ve aşağılama maksadı taşıyan "fatoş" ifadesi kendisi için bu mecrada kesinlikle kullanılamaz.

  yoruma kapalı bir konudur. dileyenler ekşi sözlük'e hatta inci sözlük'e fatoşlu matoşlu diledikleri gibi yazabilirler, fakat galatasaray sözlük'te değil... bunun adı bana göre düşünce özgürlüğü de değil.
 • 11587
  fatih terim'in milli takımı bırakması çok yanlış olur. yıllardır avrupa şampiyonasına gidemeyen bir takımdık onu başardı. yıllardır dünya şampiyonasına gidemiyoruz ve onu da başarabilecek tek isimdir.

  bu terim'i olağanüstü bir teknik adam yapmaz ama türkiye'de daha iyi bir td yoktur şu an. şenol güneş denilebilir ama onun da beşiktaş'ı bırakması imkansız.

  dolayısıyla terim'in galatasaray'a td olarak dönmesini imkansız görüyorum. dönme ihtimali doğarsa da td olarak değil belki sportif direktör olması tercihimdir. ancaaaaak; j.o.riekerink-sneijder ikilisinin gelecek on yılımızı planlamasını istediğimden fatih terim için en iyi seçenek milli takımlar direktörü olmasıdır. bu şu demektir, terim, yarın-öbürgün kendisi üst pozisyonda kalarak yeni bir milli takım teknik direktörü getirebilir. bunda hiçbir sakınca yoktur. tabi hiç beklenmedik şeyler olursa durumlar değişir.

  çünkü burası türkiye ve yarın neler olacağını hiç kimse kestiremez.
 • 11589
  63 yaşına giren türk spor tarihinin en başarılı antrenörü. herkes kırgın kendisine evet ama bugün doğum günü. nice senelere fatih terim. iyi ki doğmuş, iyi ki bizi başarıdan başarıya koşturmuş. ailesi ile geçireceği mutlu bir diliyorum kendisine. sportif olarak başarısız, maneviyat ve güzellikler açısından da çok mutlu, dolu dolu bir yıl kendisi ile olsun.
 • 11593
  istifa edip zorla kaldığın yerde mutlusundur umarım hocam. çok kalp kırdın ama yaşattıklarını unutmak çok zor. umarım bir gün yaptığın hatanı anlayıp, kalbini kırdığım, geceleri gözlerine uyku sokmadığım galatasaray taraftarından özür diliyorum dersin. oysa yaşanacak çok şey, seninle beraber alınacak çok kupa vardı. gerçi biz hala o kupaları almaya devam ediyoruz belki sen olsan arada sus payı olarak bıraktığımız 1-2 tanesini daha ekstradan kaldırırdık . doğum günün kutlu olsun.
 • 11594
  galatasaray yeniden avrupa'yı titretmeye başlamış, real madrid'i devirebilecek güce gelmişti. 13-14 sezonuna da ingiltere'de, emirates stadında arsenal'in elinden emirates cup'ı alarak oldukça sükseli bir şekilde başlamıştı. kadroda sneijder, drogba, riera, melo, eboue, bruma gibi yıldız oyuncular vardı. her şey çok güzel olabilirdi, ama sen yuvanı bırakıp gittin, demirören'i tercih ettin. senden sonra gelen teknik direktörler lige, takıma, taraftara alışana kadar arkamıza aldığımız o müthiş rüzgarı kaybettik, hatta o rüzgar tersine bile dönmeye başladı. o rüya kadroyla gittik vasat ersun'a şampiyonluk kaptırdık. 2 sene önce şampiyonlar ligi'nde çeyrek final oynarken bir anda avrupa'nın averaj takımı olduk. o gün o sözleşmeyi imzalamasaydın şimdi çok farklı bir konumda olabilirdik. senin gidişin öyle bir karıştırdı ki camiayı, taraftar, yönetim, kısacası herkes 1500 parçaya bölündü. kimi aysal'cı oldu, kimi terim'ci oldu, kimi mancini'ci oldu, kimi ise hamza'cı oldu. oysaki o zamanlar tek derdimiz drogba'nın frikikleri mundar etmesiydi. eskiden hep birlikte, tek vücut rakiplere karşı savaşırken, o günden beri birbirimizle bile çatışır olduk.

  jan olde riekerink hocamızla birlikte daha yeni yeni toparlamaya başladık o gün bıraktığın enkazı. o günden sonra tüm taraftarın hemfikir olduğu, hepimizin inandığı, güvendiği kişiyi onca denemeden sonra nihayet bulduk. farkındaysan onca deneme diyorum zira senden sonra mancini, prandelli, hamza ve denizli olmak üzere tam 4 tane teknik direktör değiştirdik. neyse ki wesley bizi jan olde riekerink gibi güzel bir adamla buluşturdu da, umuyorum ki bu kısır döngü de artık bir son buldu.

  biz her ne kadar kötü vaziyette olsak da artık umutluyuz. ama sana bakıyorum da, milli takım seni bezdirmiş. seni biz hep hırslı bildik fakat milli takım senin o hırsından eser bırakmamış. belli ki sıkılmışsın oralarda artık. galatasaray'la yaşadığın heyecanın binde birini bile yaşayamıyorsun milli takımda. üzerine "türkiye futbol direktörü" gibi dev bir misyon yüklemeseydin aslında euro 2016 sonunda istifayı basıp, yuvana dönmeyi bile düşünebilirdin ama misyon büyüyünce emir de "büyük yerlerden" gelmeye başladı tabii. dolayısıyla elin kolun bağlı kaldı. öylece bakıyorsun uzaktan. umarım o gün o imzayı attığına pişmansındır. biz o gün çok üzüldük, şimdi sen de üzülüyorsundur umarım demeyeceğim ama umarım bizi anlıyorsundur şimdi.

  neyse, madem bugün doğum günün, o zaman türkiye futbol direktörü fatih terim'in değil de aslolan galatasaray diyen galatasaraylı fatih'in doğum günü kutlu olsun demek düşer bize.