• 1
  öhm öhm biraz ucundan anladığım zımbırtıdır. okazyonearkadaşımın merakını gidermek için ve belki birine yardımım dokunur diye 3-5 şey yazacağım. ancak çok büyük umut beslemeyin çünkü bu iş insanın kendinde bitiyor. ha bu arada ne sıfatla mı yazıyorum, temiz 25 kilo vermiş ancak sigarayı bırakıp 4ünü geri almış biriyim. halbuse daha 15 kilo vermem gerekiyordu. belki sonra sigarayı bırakma entrysi de yazabilirim.

  1- açık ve net söylüyorum hiç bir şeyi kesmedim. ne şeker ne tuz ne eppeh. bunuda yapabilirisiniz ancak mutlak şart değil. kendime net bir diet rejimi programı hazırlamadım. ama sabahalarım yüzde seksen şöyle oluyordu: ya 2 dilim normal ekmek arası tost yada yarım peynirli gözleme, 1 bardak 2 çay kasığı şekerli çay. + salatalık vb. yada neskuiyk bolcana sütle yiyordum hatta çikolatalı yuvarlak olandan.

  2- ara öğün yüzde yüz alacak bi kere yoksa öğlene çok pis aç giriliyor. 1 elma bilemedin 3 püskevit yada 3 büsküvi ---burası kişinin siyasi görüşüyle alakalı--- vb.

  3- öğlenleri ise benim için şu şekilde oluyordu: ya tavuklu salata sosuda dökülerek. <== na örnek temsili için ====> mc veya burger kingdeki tavuklu salatalar verilebilir. ancak haftanın bir kaç günü okulun yemekhanesinde ne var ise onu yiyordum. 1 dilim ekmek ile ancak yemeğin 3 de 1i ni veya pilav vb gibi yemek varsa yarısını yemiyordum.(u: ilk başta bu mallığı epey yaptım sonra yemeği alırken az koydurtmak aklıma geldi )*

  4- yine ara öğün.

  5- akşam ise klasik 6 bilemedin 7 sonrası yemek yemedim. akşam ise evde ne yemek varsa öğlen olduğu gibi yedim. genelde tam tavugun yarısını salatayla yerdim.
  yatmadan elmadır eriktir götürr...

  not : her öğünde yemeğin yanında hayvani boyutlarda ki az yağlı salatalarla kendimi şişirirdim ki acıkmayayım.

  not2 : normal ekmekle kepekli ekmek aynı kaloridir. kepekli ekmeği zayıflmak için tercih etmeyiz sadece daha tok tutar o yüzden kullanılabilir. ama kişi hiç sevmiyorsada zorlamaya gerek yoktur. misal ben

  amma geldik en önemli yere mutlaka spor olmalı. yani olmazsa rejim filan yapmayın yani o derece. ekmeğin, şekerin, tuzun kesildiği rejimler varya hah onlar sporsuz şekilde diyet yaparak zayıflamak isteyenler için. ben hergün evde bsikletimle 1 buçuk saat 800-1000 civarı kalori harcıyordum üstüne yarım saat çeşitli egzersizler ile +250-300 kalori harcıyordum. egzersizler için uzman tv ile haşır neşir olmak gerek.

  alkol konusu ise epey sıkıntılı ancak ayda bire indirmek şart. şöyle açıklıyayım. 1 duble rakı = 2 muz= 200 kalori 5 duble rakı 1000 kalori karnınızı şişirmesi cabası.

  kola vb. yok net. pizza vb. yok. ancak tavuklu olmak şartıyla dürüm vb. yenebilir arada. ne yerseniz tavuklu olanı tercih etmek önemli ki zaten kırmızı eti kim alabiliyorki istediği zaman.

  ilk zamanlar verilen kilodan sonra bir durma dönemi oluyor orda moral bozmamak gerek sonra yine gidiyorlar.

  ben bu düzenle ayda 4-6 kilo verdim. ancak sınav döneminde kesinlikle böyle az olamamalı daha fazla meyve ve yemek yenmeli. o dönemlerde ayda 1 yada 2 kilo verebildiğim oluyordu. allah 2 vize 1 finali olanlara kolaylık versin.

  aklıma gelen herşeyden bahsetmeye çalıştım. merak ettiğiniz, bunu ne kadar yesem, yada şunu yemesem mi dediğiniz şeyleri sorabilirsiniz. umarım yardımcı olabilirim.

  edit: zayıfladın mı sıra vücutda mı o konuda ===> daniel tozser