• 4
  (bkz: onay bekleyen çaylaklar) - (bkz: yazar alımları) - (bkz: hosting problemi)
  kısacası; (bkz: gündem)

  * (u: ey çaylaklar sözümüz sizlere ama yazarlar yazarlığınızın akibeti açısında sizlerde dinleyebilirsiniz)

  öncelikle yazar olma prosedüründen ayrıntılı bir şekilde bahsetmeyeceğim. kontol merkezi'ndeki çaylaklara özel bölümden ayrıntılara ulaşmak mümkün. malumunuzdur ki sözlüğe yeni üye olan kullancıya çaylak, üyelikten yazarlığın onaylanma sürecine kadar geçen zamana ise çaylaklık dönemidenemektedir. bu çaylaklık döneminde yazar adayı çaylaklar en az 10 entry girerek entrylerini admin onayına sunarlar. ve bu entryler sadece adminler tarafından görülebilir. adminden "galatasaray sözlük'te yazmaya yeterli kapasitede" onayını alan asgari 10 adet entryi girmiş çaylaklar yazar edilir, az buçuk hatası olanlar mesaj yoluyla uyarılır, bir çok entrysinde hata yapanların tüm entryleri silinir(tekrardan 10 entry yazması beklenir), sözlük formatına ve kurallarına tamamen fransız kalanların ise hesapları toptan bir şekilde kapatılır. (tabii dilerlerse aynı nickle yeniden üye olabilirler)

  bugünlerde yazarlık başvurularında yoğunluk yaşanıyor olsa da, sözlük formatına uygun, dilbilgisi kurallarına özen gösteren ve nitelikli entryler giren çaylakların yazarlığı en fazla 3-4 saat içerisinde onaylanmaktadır. bu süre bazen 1 saate kadar inebilirken bazen de -yoğunluğa bağlı olarak- en fazla 24 saate kadar ulaşabilir.

  girmesi gereken asgari sayıdaki 10 entryi girip, 24 saatten fazla süredir hala yazarlığı onaylanmayan çaylaklar: oturup düşünün ben nerede hata yaptım diye. "ah keşke uzun görüp de gözardı ettiğim uyarıları okusaydım" diye geçirin içinizden. çünkü 10 entrynizi girdiğiniz halde 24 saaten fazla süredir yazar olmak için bekliyorsanız mutlaka entrylerinizde problemler mevcuttur.

  yazar onaylamakla geçirdiğim şu bir haftalık süreçte edindiğim tecrübeleri siz değerli çaylaklarla paylaşmak ve sizlere yol göstermek vazifemizdir.

  öncelikle;
  - bir çok çaylağın sadece bkz'lardan oluşan entryler girdiğini gördük. yapmayın-etmeyin. daha önce de belirttiğimiz gibi çaylaklık döneminde sadece bkz'lardan oluşan entryler girmek yasak.
  - yine bir çok çaylağın noktalama işaretlerine özen göstermediğini, cümle içinde noktalama işaretlerini kullanmadıklarını ve cümle sonunda nokta kullanmadıklarını üzülerek gördük. sözlük olarak noktalama işaretlerine hususiyetle önem vermekteyiz. bu tarz entryler giren çaylaklar yazarlıklarının onaylanmasını beklemesinler.
  - smiley kullanmak yasak. ekseriyetle entrylerinde smiley kullanan yazarları görüyoruz ve haliyle onaylamıyoruz.

  galatasaraylılara hizmet veren bir sözlük olduğumuzdan dolayı, -sözlüğe üye olan kim olursa olsun- kullanıcılarımıza çaylaklık dönemi ve yazarlık süreciyle alakalı özel mesaj ya da mail yoluyla sürekli bilgi yollamaya çalışıyoruz. yani, bir çaylağın sözlükte yazacak yeterliliğe sahip olmadığı görülüp kullanıcı kaydı silindiyse, bunu maille kendisine -sebepleriyle beraber- iletiyoruz. * aynı şekilde girmesi gereken 10 adet entryi giren, lakin girdiği entrylerde yukarıda saydığım hataları yapan çaylaklarımıza da entrylerini editlemeleri yönünde uyarılarımızı mesaj yoluyor -yine sebepleriyle beraber- iletiyoruz. ammavelakin, şu sıralar yaşadığımız yoğunluktan dolayı, yazarlığı onaylanmayan çaylakları bilgilendirmemiz biraz geçikebilmekte. işbu sebeple, girmesi gereken entryleri girip 24 saatten fazla süredir yazar olmayı bekleyen çaylaklar mutlaka girdikleri entryleri tekrardan gözden geçirsinler. kontrol merkezi'nde bulunan çaylak modu bölümündeki uyarılar dikkate alsınlar. daha önce yazdığım tüm entryleri nereden görebilrim derseniz; o da kontrol merkezi / çaylak modu'nda mevcut. şimdi lütfen daha önce hatalı olarak girdiğiniz entryleri tek-tek düzenleyiniz ve yazarlığınız onaylanması için adminlerin entrylerinize göz atmasına kadar bekleyiniz. kısa süre içinde hatalarını düzeltmeyen çaylakların hesapları ne yazıkki kapatılacaktır.

  *

  ayrıca belirtmek isteriz ki; yaklaşık 10 günlük süreç içerisinde sözlüğümüze gösterilen yoğun ilgiden dolayı kısa bir süre sonra birinci nesil yazar alımları kapatılacak ve referanslı üyelik sistemine geçilecektir. bu sebeple çevrenizde galatasaray sözlük'te yazmak isteyen eş-dost kim varsa geçikmeden haber veriniz.

  *

  gündemimizde olan son madde ise; özellikle son 1-2 gündür "tamamiyle hosting şirketimizden kaynaklanan sebeplerden dolayı" sitemize gün içerisinde kısa sürelerle ulaşılamamasıdır. birkaç gün içinde yeni bir hosta geçerek bu sorunumuzu da bertaraf edeceğiz...

  şimdlik söyleyeceklermiz bu kadar.

  son söz; aslan arma, kutsal parçalı forma aşkına *herkes konyaspor maçına.
App Store'dan indirin Google Play'den alın