• 332
  daha başkan adaylığı mevzu bahis değil iken hatırladığım ve araştırdığım kadarı ile aşağıdaki yazıyı alisamiyen.net de yazmıştım.
  tabi yazının tarihi 8 aralık 2010, o günden sonra köprünün altından çok sular aktı, çok şeyler yazıldı çizildi.

  --- alıntı ---

  sportif aş. nin %21.05 hissesi aig nin elinde iken özhan canaydın başkanlığındaki yönetim ünal aysal'dan hissleri geri almasını istedi.
  dönemin haberini de ekleyelim. herkes biliyor ama yazımız boş olmasın ; http://www.tumgazeteler.com/?a=1165316

  o dönemlerde ünal aysal'ın bilinen en büyük yardımıdır. ki ortada iddaa olarak kalmış ama camiada herkes tarafından konuşulmuş bir çok para yardımı daha olduğu bilinmektedir. mesela bir örnek verelim ; http://www.tumgazeteler.com/?a=1254323

  daha sonra ne oldu, ünal aysal %21.05 hisseyi 23.5 milyon dolara aig den aldı. o dönemde o parayı verip alabilecek birtek evet birtek galatasaraylı çıktı mı peki? hani diyorsunuz ya şöyle böyle para kazandı diyen. adnan polat nerdeydi? yiğit şardan neredeydi? başkaları neredeydi ?

  sonra ne yaşandı. özhan canaydın bu hisseleri ünal aysaldan geri alma taahütünde bulunmuştu. peki bunu yaptı mı. tabiki hayır.
  ünal aysal'ın bir çok kez özhan canaydınla bu konuyu görüştüğü ama sonuç alamadığı da biliniyor.en sonunda ünal aysal alacakları için klube ihtar çekti. zamanın haberini de verelim ; http://www.tumgazeteler.com/?a=1380582 peki ünal aysal klüpten ne kadar istedi 23.5 milyon dolarlık ana para ve 4.8 milyon dolarlık temettü alacağı ile birlikte toplam 28.3 milyon dolar.

  o günkü hisse değeri ne kadar dı peki 38 milyon dolar. bu adam keriz mi ? size göre galatasaraydan para kazanmış biri ya. o para kazanan kişi, ortada kazanabileceği 10 milyon dolardan feragat eden biri aslında. hemde kimse ortada yokken o parayı veren tek kişi.
  ünal aysal yine vazgeçmedi. tekrar toplantı yapıldı. dönemin gazete haberini de ekliyelim. http://www.tumgazeteler.com/?a=1429461
  o toplantıya hisselerden sorumlu yönetici mehmet helvaci keyfe keder geç geldi bunu biliyormusunuz. hani birleşmeyi ben yaptım diyen adam. bu forumdaki çoğu kişide bilmez. o toplantıda hisselerin geri alınmaması konusunda kafası karışık olan özhan canaydın'ı ikna ettiğide biliniyor. hani adnan polat ın başkan yardımcısı. mali açıdan mükemmel yöneten adnan polat'ın başkan yardımcısı !!!
  ha o dönemde adnan polat ne yapıyordu biliyormusunuz kampanya ile topladığı 2 milyon doları anlatıyordu. başka biri 21 milyon dolar verirken, kendisi hiç para verdi mi ??? yanıtını zaten biliyorsunuz.

  ve en sonunda ipler koptu ünal aysal ondan sonra elindeki %21.05 hisseyi 38 miyon dolara toplamda 14 ayrı yabancı fona sattı. hisselerin büyük bölümünü soros ve qvt almıştı ama daha sonra qvt tamamını topladı. dönemin haberini de verelim. belgesiz konuşmayalım değil mi http://arama.hurriyet.com.tr/...news.aspx?id=4220757

  --- alıntı ---