• 220
    19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçında sahaya yabancı cisim atanların alayı ömür boyu men cezası alarak o stada bir daha girmemeli. keza mhy'den bile akılsız olan bu topluluğun o tribünde yeri yoktur.

    öbür değineceğim konu saçma sapan arabesk tezahüratların artık bıkkınlık getirmiş olduğudur. evet, evimizdeki maçları kazanıyoruz ama dikkat ederseniz birkaç istisna maç haricinde güç bela kazanıyoruz. bütün suç tribündedir demiyorum ama tribünümüzde arabeske bağlayan tezahüratlarla maçın içine edebiliyor. uzatmalarla birlikte ortalama 100 dakikanın 80-90 dakikası böyle geçiyor. bu da hep ultraslan'ın suçu. kale arkalarını tamamen kendine alıyorsan, o koltukların hakkını yerine sevemem ile değil, itici güç ile vereceksin. takıma güç verdiğini gören diğer taraftarlar da zaten peşinden gelir. yerine sevemem dersen de, herkesi kendin gibi uyutursun.

    son olarak çok önemli bir konuya daha değineceğim, bunu fener maçına giden bir arkadaşımdan öğrendim. şöyle ki;
    arkadaşlarım maç izlerken, hemen önlerinde 3-4 kişilik grup sadece vlog çekiyormuş. onlarla da sınırlı değil, o kategorideki birçok kişiyi öyle gördüğünü söyledi. top fener'e geldiğinde sadece video açıkken göstermelik bir şekilde yuhalamışlar. onun dışında sadece çekim yapılmış. hatta bu önlerindeki kişiler o kadar abartmış ki, arkadaşlarından biri hücum yaptığımızda "koooşşş koooşşşş" diye bağırdığında vlog çeken eleman seste dalgalanmalardan dolayı onu susturmuş. o tribünde bulunan bazı kişilerle aralarında tartışma çıkınca da kuzu kuzu kapatmışlar.
    yani diyeceğim o ki, vlog çıktı mertlik bozuldu. isteyen istediğini yapar o konuda bir şey diyemem fakat kendine galatasaraylıyım diyen her insanın ilk amacı tezahürat olmalı, vlogmuş, şuymuş buymuş değil. penaltı olurken çek veya ne bileyim duran top olunca kaydet fakat 90 dakika boyunca çekersen veya tehlikeli pozisyon kovalayarak eli kayıt tuşunda hazır kıta beklersen tepki çekmen normaldir. bu tepkim sadece vlog çekmeye gelenler içindir. hem vlog çekip, hem de göstermelik olmayan bir şekilde tezahürat yapıp yuhalamaya eşlik edenlere lafım yok ama %90'ı maalesef ki göstermelik takılıyor.
App Store'dan indirin Google Play'den alın