resim
Josep Guardiola i Sala
Görev:Teknik Direktör
Takım:Man. City
Yaş:52
Uyruk:İspanya
  • 1030
    dünyanın en iyi teknik direktörü, futbolun dahi çocuğu.

    fakat bu entryi kendisini övmeye ayırmayacağım. aksine kendisine kızgınım... pep hocam, senin yüzünden ulaşılması mümkün olmayan bir seviyeyi taklit etmeye çalışıyoruz. elindeki imkanlarla çıtayı öyle bir yere çıkardın ki herkes seni taklit etmeye çalışıyor. bunun nafile bir çaba olduğunu anlayan teknik direktörler seni taklit etmeye hiç yeltenmediler bile. italya'da, almanya'da, ingiltere'de bambaşka ekolleri deniyorlar. gelgelelim türkiye'de "guardiolacılık" diye bir meslek türedi. efsane statüsündeki teknik direktörümüz fatih terim de 3,5 senedir bu hayal uğruna, eldeki futbolcu grubuyla gerçekleşmesi imkansız bir oyunu oynatmaya çalışıyor. her futbolcu bu nafile çaba uğruna ıskartaya çıkıyor. futbolculara yapamadıklarını dikte ettiğimiz için futbolcular yapabildiklerini de unutuyorlar.

    geriden oyun kurma takıntısı ve sağ/sol iç sistemi* türkiye'ye yaydığın zehirli düşüncelerden iki tanesi. aslında daha çok numaran var ama türk antrenörler henüz sadece bu ikisini idrak edebildi. aytaç'lar, taylan'lar, berkan'lar, cicaldau'lar ile bir hayali oynamaya çalışıyoruz. şimdi de senin yardımcın olduğu iddia edilen, adı sanı belirli olmayan bir şahıs peyda oldu. değil bir tane, beş tane yardımcını yollasan da nafile. bu orkestra o şarkıyı çalamaz.

    velhasıl, başta fatih terim olmak üzere tüm türk hocalara çağrımdır, ne olur guardiola'yı taklit etmeye çalışmayın. oynattığı futbolu oynatmaya çalışmayın. taklidin taklidinin kötü bir taklidi oluyorsunuz. pragmatik ve kadroya uygun futbol oynatın. insanların da akıl sağlığıyla oynamayın.
App Store'dan indirin Google Play'den alın