• 21
    "bence adnan polat devam etmeli. 2 yıl başkanlık olmaz. ayıp olur. başka adaylar olacak mı? bir kaç kişinin adını duyuyorum. toplantılar yapılıyor. refik arkan'ın hazılandığı söyleniyor. kendisiyle konuşmadım. biz de bu hafta faruk süren'le ve ali dürüst'le biraraya gelip, ne yapacağımızı konuşacağız. ya da ne yapılması gerektiğini. aslında benim gönlümden geçen ali dürüst'ün başkan adaylığıdır ama bilmiyorum şu an için. benim herhangi bir görev için aday olmam söz konusu değil. zaten başkanlar da benimle çalışmak istemezler. galatasaray konusunda huysuz bir adam olduğumu bilirler. sadece ali dürüst başkan adayı olursa ve benimle çalışmak isterse ona hayır diyemeyebilirim. başka türlü hiç bir şekilde yönetimlerde yer almayı düşünmüyorum. gazete genel yayın yönetmenliği yaptığım sürece bunu yapmam doğru olmaz." sözü adnan polat'ı değil de ali dürüst'ü başkan görmek istiyorum şekilde yorumlanan insandır. okuduğumuzu anlayalım.

    "adnan polat ve ekibini başarılı bulduğum yönler de var, başarısız bulduğum yönler de. başarıdan bahsetmek için galatasaray açısından önceliklerin neler olduğu üzerinde uzlaşabiliyor olmak lazım. benim görebildiğim kadarıyla galatasaray'ın öncelikli meseleleri konusunda adnan polat yönetimi ile benim aramda görüş farklılıkları var. mesela benim için öncelik izni alınmış olan şirket birleşmesini yapmak olurdu. çünkü bu birleşme olmadığı sürece galatasaray'ın gelirlerinin yarıya yakını uçup gidiyor. bu birleşmenin naklen yayın ihalesinden önce yapılmış olması gerekirdi. polat nakit akışını şimdilik sürdürebilme konusunda başarılı. transferler konusunda başarılı. ancak transfer her zaman olabilir. bazen durmak gerekir. bana göre şimdi durma zamanıydı. galatsaray her halükarda ligi ilk üçte zaten bitirir. bu arada mali yapıyı toparlamak gerekirdi. ama kulüp üyesi, eski 2. başkan, galatasaray'ın uzun vadeli geleceğini düşünen biri olarak polat'ı başarısız buluyorum. taraftar gözüyle bakınca başarılı bulduğumu söyleyebilirim. ama ne yazık ki, sadece taraftar gözüyle bakamıyorum." sözünde de fak ettiğiniz üzere adnan polat'ı başarılı da başarısız da buldğu yönler vardır. ve taraftar olarak baktığında adnan polat'ı gayet de başarılı bulduğunu söylüyor kendisi.

    sözün özü ne dediği anlaşılmaya dahi çalışılmadan, röportajı tamamen okunmadan ve anlaşılmadan haksız yere suçlanan bir adamdır fatih altaylı. ayrıca "gazete genel yayın yönetmenliği yaptığım sürece bunu yapmam doğru olmaz." diyecek kadar da şerefli biridir.