• 23374
    toplam: 9,10 mil. € maliyetle 14 adet oyuncu alınmış. bunun sadece 5.10 mil. €'su luyindama'ya gitmiş. kalan 4 milyon € ile 13 adet oyuncu satın alınmış. türk oyuncular ve andone hariç kalan her oyuncu klüplerinde tutunamamış istenmeyen, geçen senelerde oldukça kötü performans göstermiş veya yaşı dolayısıyla artık ıskartaya çıkarılmış ahı gitmiş adı kalmış futbolcular. bunlar yerine 4 milyon € kullanılarak 13 adet genç oyuncu alıp şampiyonlar liginde oynamaya çalışmak, aynı zamanda tekrar şampiyon olmak arzusunda olsaydık keşke(romantiklere göre böyle birşey mümkün çünkü).

    çok kötü kadro mühendisliği,hoca süreci yönetemedi dedikleri sanırım 4 milyon € ile 13 oyuncu alıp(hepsi potansiyelli ama o potansiyeli göstermeye aşırı uzak olsalar bile) bunlardan bir takım oluşturup verim almaya çalışmak. bence de keşke hoca bu 13 oyuncu yerine gençleri alsaydı kadroya gençlerle çıksaydık. 3 yenilgide altyapıyı kapatın lan bu ne böyle diyip floryaya dayansaydı genç fetişistleri. hocanın yanlışları var. bende bazı yanlışlarını görüyorum, ama romanın "bedelsiz" 2 yıl kiraya verdiği süperstar'ı kadro dışı bıraktı diye hocaya sallamak biraz abesle iştigal. hocayı eleştirmeye varım ama lütfen doğru düzgün argümanlarla gelin.

    hocanın başlangıç mantığını anlayabiliyorum az parayla çok iş yapmak istedi. (transferi hocaya bırakmayalımcılar 4 mil € harcadık).
    hoca da sanırım şampiyonlar ligi için lig için oldukça iddaalı olacağını düşündüğü potansiyeli olan(ancak her biri verim vermekten uzak oyunculara) yönlendi. verim vermediği aşikar, takım olmaktan uzak, belkide taktiksel anlamda zayıf bir durumda takım. ama hocanın taktik bilgisinin çok yetersiz olduğunu düşünmüyorum. çağın gerisinde kaldığını da düşünmüyorum. sadece yapmak istedikleriyle yapabildikleri arasında şuan dağlar kadar fark var. 4 mil € ile iyi bir takım kurmaya her eksiği kapatmaya çalıştı ama beceremedi. bunun için hocayı suçlamam, hocayı suçlayabileceğim tek konu radikal kararlar almayışı olur. istediğin sonuç gelmiyorsa taktiğini, oyuncu kadronu niye köklü değişikliklere tabi tutmuyorsun hocam. şartlar lehineyken, bazı kelleleri niye almıyorsun.