• 22901
  bundan yaklaşık 2 yıl önce galatasaray taraftarına bir soru sorulsa ;

  fatih terim galatasaraya tekrar geri dönecek, 2 yıl içinde 2 kere lig şampiyonu olacak, 1 türkiye kupası, 1 süper kupa alacak, arada ozan kabak gibi bir yetenek çıkarıp kulübün kasasına şu dar boğazda hiç yoktan 11 milyon euro koyduracak. üstelik bu şampiyonlukları bin bir zorlukla, sakatlıklarla, haksız kararlarla, iğrenç algılarla,
  birinde dönemin en önemli orta sahası ndiaye satılıp yerine kadro dışı donk'u, diğerinde yarım sezon forvetinde sinan-eren rotasyonunu kullanarak alacak.

  lakîn,

  3. sezonuna başlarken elinde iyi bir kadro olmasına rağmen istediği sistemi oturtana kadar bir sürü hata yapacak hatta takım çok kötü bir futbol oynayacak. ısrarla, belli bir eşiği aşarsa takımın düzeleceği olan inancından dolayı da aynı sisteme devam edecek.

  kabul müdür ? deseler ;

  eğer bir insanın fatih terim ya da galatasarayla özel olarak husumeti yoksa herkesin kabul edeceği bir senaryodur sanırım.

  muhtemelen cevap ; "yaa hocanın kredisi 3-5 maçla biter mi ? böyle 2 sezondan sonra isterse 3. sezon komple doğru oyunu bulma arayışı ile geçsin" olurdu.

  ama maalesef ;

  2 maç son saniyelerde puan kaybedilmesine rağmen ligde liderin henüz 3 puan gerisinde iken,

  kadrosunda 6-7 adet futbolcusu tek başına tüm galatasaray takımından daha pahalı olan psg, real madrid olan grupta kötü performans sergiliyor diye,

  her türlü ithama maruz kalıp, modern futbolu bilmediği ilan ediliyor. hatta istifasını isteyen bir grup dahi çıkıyor.

  şimdi bulup buraya koymayacağım lâkin sezon başı sanırım fiorentina ile yapılan yapılan hazırlık maçı sonrası takımın bu sene çok kötü başlayabileceğini buraya yazmıştım. hazırlık döneminde ortaya konan plansız oyun bunun sinyallerini vermişti.
  ama sadece sen, ben farkında değiliz, bence herkes emin olabilir ki tek başına 28 kupası olan fatih terim de bunun farkında.

  şu aşamada kendisine biraz daha sabır göstermek gerekiyor.

  güzel şeyler zaman alır ve bazı şeyler kaybederek kazanılır. kendisini istifaya davet eden sosyal medya mensupları eminim bundan 6-7 ay önce aynı hesaplardan ajax güzellemesi yapıyordur.
  ama ajax'ın şampiyonlar liginde yarı final oynayacak seviyeye gelene kadar hangi süreçlerden geçtiğine dair en ufak bir fikri yoktur.
  geçen sene finali son saniye kaçıran ajax ondan 2-3 sene önce uefa'da sıradan takımlara bile diş geçiremiyordu, taa ki oyun şablonunu oturtana kadar. içeride, dışarıda fenerbahçeye karşı oynayıp, galibiyet alamadığı zamanlar dahi olmuştu.

  bu takımın 5 senedir kupa alamamak gibi bir durumu yok. bu kadar panik, bu kadar agresyon niye var hiçbir fikrim yok lâkin biraz daha dikkat ve bu agresif havanın kırılması eminim başarıya daha çok yaklaştırır bu takımı. bu havayı da kıracak olan taraftardır.