• 23
  galatasaray futbol takımı adına şu şekilde olması gerektiğini düşünüyorum;

  yıllardır konuşuyoruz yaşlı oyuncu olmasın ama hep lafta kalıyor. kadromuzda 30 yaş üstü maksimum 2/3 oyuncu olmalı. ayrıca bizim iklimimiz genç oyuncu parlat sat içinde çok ideal bir ortam değil. sürekli genç olsun gibi bir saplantıya da girilmemeli.

  yabancı oyuncu transferini 22-26 bandında, takımlarında oynayabilen, alt yapı eğitimlerini avrupa'da almış, ne vereceğini bildiğimiz adamlardan yapmalıyız. uçup kaçanlarını zaten alamayız ama ligimiz için +1 fark oluşturacak nitelikte olmalılar. kadro planlaması iyi yapılmalı ve her transfer döneminde futbolcu sirkülasyonu yaşanmamalı. arada fırsat transferi denk gelirse yine deneriz veya her sene 1-2 genç oyuncu deneyebiliriz. çünkü gördük gençten zarar etme şansın yok.

  omurgayı oluşturup üstünü adım adım tamamlayabiliriz. ihtiyacımız kadar olanı almak çok önemli burada. az ve öz olmalı. bence kritik yer bu. bakın mesela fener'den bir örnek son bir kaç yılda kaç kaleci transfer edip ne kadar para harcadılar. biz gittik vaktinde muslera'yı aldık yıllardır sülalemiz rahat moddayız.

  atıyorum şuan 5 bölgede değişime ihtiyacımız var ama bizim elimizdeki para istediğimiz 5 oyuncuya yetmeyecek. belirlediğimiz kriteri düşürüp illa 5 oyuncuyu o dönem almanın mantığı yok. istediğin 5 oyuncuyu alamayınca bir sonraki dönem elden çıkarmaya çalışacaksın sonra. paramız 2 tanesine yetiyorsa 2 oyuncu alalım bir dönem sonra kalan bölgelere bakalım. laf olsun diye transfer yapma hastalığından vazgeçmek lazım.

  planlı bir yapılanmanın içerisine girme zamanı geldi geçti belki ama zararın neresinden dönersek kardır.