• 22042
  hocanın son döneminde bariz bir oyun planının olmaması yada bu planın sahaya yansımaması herkesin malumu.

  herhangi birine fatih terimin futbol anlayışını sorsan vereceği cevap tektir. hücum futbolu. 2012-2013 ş.ligi sezonunun ilk maçı olan m.united deplasmanına burak-umut ikilisiyle çıkan , en iyi savunma hücumdur diyen ve avrupada bugün kloop’un oynattığı hucüm futbolunu ilk oynatanlardan biri olduğu kabul edilen fatih terim’in 2019-2020 sezonunun ilk 7 haftasında oynattığı futbol bana göre tek kelime ile rezalet. hücum futbolu ile bilinen hoca ile son üç maçımızda golümüz yok hatta net gol pozisyonumuz yok. asıl sıkıntı burdan çıkıyor zaten. hocanın bilinen futbol anlayışı ile sahada görülen futbolun uzaktan yakından alakası yok.

  işler kötü giderken tüm takımı değiştiremeyeceğinize göre akla ilk hoca değişikliği gelir. 5 eylül 2019 gençlerbirliği maçı sonrası görüyorum ki hoca değişikliğini isteyenlerin sayısı bir hayli fazla. bunu isteyenlere bir yerde hak veriyorum. sahaya yansıyan olumlu hiçbir şey yok. yıl olmuş 2019 hala sahada selçuk’u görüyoruz. yapılan değişiklikler bana göre facia. takım kadrosu bekler hariç ligimizin üstünde ve bizim sahada gördüğümüz hiçbir şey yok.

  bir futbolcunun kalitesini biliyorsanız formsuz zamanında ondan tümden vazgeçemezsiniz. vazgeçerseniz kaybeden siz olursunuz. en güncel iki örneği feghouli ve onyekuru. 2018 - 2019 sezonunun ilk yarısında taraftarın büyük çoğunluğu devre arasında feghouli’nin gönderilmesi taraftarıydı. ben dahil. çünkü formsuzdu. sahada eski feghouli değildi. hatta hocadan kesik yedi. taraftarlar arasında oylama yapılsaydı gönderilirdi. onyekuru’da aynı şekilde. formsuzdu. çok top kayıp ediyordu, bencildi ve futbol zekasının eksikliğinden dem vuruluyordu. everton’a oyuncu yetiştireceğimize kendi öz evlatlarmızı oynatalım diyenler vardı hatta devre arasında gönderilmeli diyenide gördüm. o zamanlar taraftar gözüyle baktığımda haklı bulabiliyordum. lakin işlerin öyle yürümediğini 2018-2019 sezonunun sonunda anladım. her ikisi bana göre gelen şampiyonluğun mimarlarındandı. nasıl oldu peki.? hoca onlardan vazgeçmedi.

  fatih hoca net bir şekilde formsuz. hatta formsuzluğu 2018-2019 sezonundan beri devam ediyor. belli ki bir şeyler tam oturmuyor. belki bir şeylerin farkında değildir. formda olduğu zaman oynattığı futbolu biliyoruz. en yakın örnek 2011-2012 sezonu. potansiyelini biliyoruz. üstelik formsuz olduğu zamanda bile şampiyon olabiliyor. yine en yakın örnek 2018 - 2019 sezonu.

  şimdi kendinize şu soruyu sorun. son iki yılı şampiyon bitirip ( 2017-2018 sezonunun 17.haftasında gelmişti. puan olarak zirveden uzak değildik ama oyun ve moral olarak dibe doğru gidiyorduk. bana göre sezonu kurtarmıştı ) toplamda 7 lig şampiyonluğu ve ülkenin tek avrupa kupasını alan hocadan formsuz zamanında vazgeçiyormusunuz.? formda iken bize ne göstereceğini bildiğimiz hocayı , ne izleteceğini bilmediğimiz bir hocaya tercih ediyormusunuz.?