• 301
  kendisi boy ve kilo anlamında hantal bir oyuncudur belki, bilemiyorum.

  fakat oynadığı bölge itibariyle "hız", futbolcunun hızı mıdır gerçekten bunu bi netleştirmek lazım. yani oraya rodrigues, onyekuru falan koyalım eğer futbolcunun hızından bahsediyorsak. niyetimiz oradaki adamın topu alıp topla birlikte ileriye çıkması ise hızı yetersiz olabilir, evet.

  ama kimsenin aradığı adam bu değil arkadaşlar.

  şimdi örneklerle anlatmaya çalışayım.

  felipe melo, bu arkadaştan biraz daha iyiydi benim gözümde. mesela yukarıda bahsettiğim olayı melo bi nevi yapar. şu videonun 1.22 nci saniyesinden itibaren görebileceğiniz olay mesela:

  https://www.youtube-nocookie.com/...BT0CIGzZKE0?start=82

  fakat bunu seri-belhanda ikilisiyle de çözersiniz.

  bizim asıl aradığımız, özellikle önde baskı yerken savunma aklı kullanıp topu kullanabilecek ve takım halinde topu taşımamıza sağlayacak yerlere gönderebilecek bir adam. yine melo'dan küçük bir örnek, bu çok basit bi örnek oldu ama niyetim şunu anlatmak, mesela bu pozisyonda korkup topu kornere atan adamlar var şu an takımda, melo'nun topu indirdiği ve pas attığı yer baskı yerken takımın çıkmasını sağlıyor:

  https://www.youtube-nocookie.com/...E4cL9MOzjE8?start=47

  ve nzonzi. hiç öyle yavaş, hantal bir adam değil. şu videonun tamamında takımın çıkması için topu nasıl yerlere attığını görebilirsiniz:

  https://www.youtube.com/watch?v=6nqureDrJRw

  ben melo kadar, hatta takımın şu anki durumuyla melo'dan daha iyi performans verecek birini aldığımızı düşünüyorum.