• 22315
  ffp sarmalı devam ederken ve elinde satacak biri yoksa mecburen kiralama yoluna gitmek zorundasın.
  hayatta kalmak için başka şansın yok. şampiyonlar liginde başarı 1 sezonda kurulan takımlarla gelmez. her yıl üstüne koya koya, planlı bir çabanın ve çalışmanın sonucunda gelir. çok büyük para harcayıp 1 seneliğine çeyrek final yapacak bir takım mı kurmak, yoksa her yıl üstüne koya koya bir takım mı inşa etmek? bu arada nedense türkiye liginden şampiyon olmak küçümseniyor. şampiyonluk = para demek. şl'ye direk katılım hakkı demek. bizim önceliğimiz hep ligi 1 bitirmek olmalı.
  emre mor yatırım yapılacak bir çocuk. her sene 1 veya 2 kişiyi gençlerden dahil edebilirsek o zaman 3-4 sene içinde şl takımı kurulu. yeter ki bir maçla gemiler yakılmasın. sakin olmak lazım.
  ben hocanın, falcao ve nzonzi dışında bir de stoper alacağını düşünüyorum. m. topal olabilir stoperi yedekleme kabiliyetinden ötürü. uygun maaşla gelecekse gelmesinde bir sakınca yok. mehmet özcan, mert çetin gibi genç oyuncular ancak cagne veya başkası satılırsa olur gibi.
  ama cagne ve kostas giderse kesin bir de yabancı golcü alınır. falcao'nun mutlaka yedeklenmesi şarttır.
  kurulmakta olan takımın nasıl oynayacağı, ne şekilde kurgulanacağını kestirmek bence zor. önce birlikte oynamaya başlamaları ve birlikte idman yapmaları gerekir. fizik olarak takımın hazır hale gelmexi 7. haftadan sonra olacaktır bu da takriben ekim'in ilk haftası ile birlikte olur. eğer şanslıysak 16-17 eylüldeki ilk şl maçını kaybetmeden geçersek, takım henüz oturmamışken moralimizin bozulmamasını sağlamış oluruz. çünkü camia olarak nedense çok gergin ve sabırsız olduk.
  39 yaşında bir galatasaray'lı olarak gençlerden biraz daha sakin ve sabırlı olmalarını rica ediyorum. biliyorum bu çağın içinde doğmuş olan bir nesil olarak sizin herşeyin hemen ve çarçabuk olmasını istemek oluyor. ama buna hakkınız yok!
  hayatta kalıcı olan hiçbir şey hemen olmaz. zaman alır. ve bu zamanı tanımak gerekir.
  bu sene de şl'de yine gruptan çıkamayabiliriz. bu yüksek ihtimal. hele de zor bir kura çekersek. bu dünyanın sonu değildir.
  96-2000 arası da böyle olmuştu ama bakın sonunda uefa kupası geldi. sonra yıllarca sürekli çeyrek finale veya 2. tura rahat çıkan galatasaray takımları izledik şl'de.