• 116
    bakmayın maçın 5 -1 bittiğine. maçın ilk devresi 3-0 bitecek iken son dakikada atıp 3-1 yaptılar ve maçta da bize nazaran daha etkiliydiler. bize verilen tribün (olimpico yu bilenler için anlatıyorum) numaralı ile hemen sağ tarafındaki kale arkası, rakip ise karşı kapalı tribün ile kendilerine göre sağdaki kale arkasında toplanmıştı. bilet fiyatları değil 2005 senesi, şuan için bile yutkunduracak cinstendi 100 ve 150 tl olarak.

    neyse efendim ne diyorduk devreye tam 3-0 ın rahatlığı ile girecek iken gelen gol ile fb takımı umutlanmıştı. bizim tribün koridorunda ise herkeste bir gerginlik kendini belli ediyor ve fb ye karşı 1989 ve 1990 da yıllarında 3-0 ve 2-0 dan verdiğimiz maçlar akıllara geliyordu. birbirimize bakıp "ulan kesin koyacaklar ilk 10 dk içinde bir tane, sonra zaten gerisi gelir" temalı korku senaryoları yazmaya başlamıştık bile. 2.yarının başlaması ile khalkedonlular hücuma başladılar ve maç resmen mondi ile onların arasında bir düelloya dönmüştü. ha yedik ya yiyeceğiz derken, mondi yine imkansız bir top çıkardı. o top çıktıktan sonra 2 fbli topçu yerdeki mondi yi tebrik ettikleri an dedim ki içimden" tamam lecce aldık oğlum kupayı, bunlar pes ettiler bu pozisyondan sonra" geçirdim. çok geçmeden zaten 4. gol ve sonrasında da 5.gol geldi.

    kupa töreninin bizim tribünün önünde olması, maç sonu eğlencesi çıkışında yolda denk gelinen rakip tribün fertleri ile karşılıklı hücumlar ve en sonunda güzel semtimiz bostancı da fbli olduğu bilinen dürümcüde tüm tayfamızın şampiyonluk yemeği eşliğinde mini kutlamamız ile kapanışı yapmamız. güzel ve tekrar yaşanılması gönülden dilenen bir gündü.