• 1338
    hakkında hiç ümit beslemediğim top tepici. fatih hocanın milli takıma ilk çağırdığında "kimmiş bu çocuk" diye youtube'da aratıp izlediğimiz videolarına, ilk çıktığı milli maç ve sonraki bir kaç maçta ligde görmeye alışık olmadığımız top sürme becerilerine dayanarak, yani geçmişte gösterdiği ışığa dayanarak bu çocuktan adam olur diye düşünen arkadaşları anlıyorum. umut sonuçta, insan umutlanmak istiyor. almanya,ispanya gezdi olmadı. ama genç hala, akıllanır; hele bir de fatih hoca tedrisatından geçsin diye düşünenleri anlıyorum. zira seviyoruz top süren, çalım atan adamları. gösterişsiz, basit futbol oynayanlar bu topraklarda yetenek olarak algılanmıyor. ancak, kişisel görüşüm yetenekli futbolcu (sporcu) aklıyla yetenekli olur. spor aklı yetersiz olan isterse topla "bale" yaparak çalım atsın, 100 metreyi 10 sn'de koşsun, bir yere kadar ilerler.
    emre açısından; zor arkadaşlar çok zor imkansıza yakın. huylu huyundan vazgeçmez, vazgeçmiyor. bugün düşen menejerlik şirketi haberi emre'nin iş ahlakı konusunda fikirlerimi daha da sabitleştirdi.
    gelirse fatih hoca da bir yere kadar sabreder ki o yer uzun mesafede olmaz. fatih hoca adam eder sözüne katılmıyorum. adam etmek için uğraşır, ama karşısındaki adam olmak istemezse elinden çok birşey de gelmez.
    işin parasal, maddi kısmını geçtim, zira para herşey değil; emre aynı vurdum duymazlıkla hareket edip takım içinde dengeleri de bozabilir. veyahut, genç çocuklardan bir ya da bir kaçını kendine benzetebilir.
    yani, özetle, emre'nin futbolculuk geleceği hakkında kötümserim. emre dünyada tek örnek değil, ne geleceğin peleleri maradonaları yolundan saptı futbol dünyasında. takıma gelmesini istemem, ancak gelirse de formayı giydiği sürece kendimce desteklerim.