• 3
  galatasaray'ın 2018-2019 dönemindeki mali iyileşmesinde yönetim bazında büyük katkısı olduğunu düşündüğüm galatasaray sk başkan yardımcısı. sportif başarıların tabii ki çok büyük katkısı oldu ancak yıllarca yaşayarak öğrendik ki mali disiplin olmayınca bu katkılar uçup gidiyor.

  mali işlerde uzman olmayan biri olarak yorumladığımı peşinen söyleyerek kendisinin sunumlarını (bkz: 23 mart 2019 galatasaray olağan mali genel kurulu) ve (bkz: 10 nisan 2019 galatasaray divan kurulu toplantısı) başarılı buldum. bir kere daha önce nelerin yanlış yapıldığını, hangi zorluklar ile karşılaşıldığını ve neleri değiştirdiğini açıkladı. yaptığı değişiklikler ile mevcut mali durumun daha detaylı görülebilmesini ve mali performansın daha iyi ölçülebilmesini sağladığını anlattı.

  bence en önemlisi de sadece neleri iyi yaptıklarını değil neleri yetersiz yaptıklarını da açıkladı. iyi durumları söylediği gibi kötü durumları da söyledi. mesela 2018-2019 döneminin son 3 ayında bazı giderlerin eklenmesinden dolayı yıl bazında 81 milyonluk karın düşeceğini açıkladı.

  mustafa cengiz yönetiminde en çok eleştirdiğim, güçlü bir yönetim kurulu olmaması durumunun en azından mali işler departmanında geçerli olmadığını gördüm. aynısını işinin ehli transfer komitesi olması gibi futbol idaresi kısmında da görmek isteriz.

  kaan kançal şeffaf, şakşakcılığa prim vermeyen ve son derece disiplinli birine benziyor. umarım yanılmam.

  ayrıca bir de liseli, daha ne olsun. *