• 1
  mustafa cengiz'in listesinde yer alan 7607 numaralı üye.

  "04.02.1966 istanbul doğumlu olan kaan kançal, 1985 yılında galatasaray lisesi (117.dönem), 1990 yılında i.ü işletme fakültesi’inden mezun oldu. 1995 yılında california national university san diego’da finans yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamlayan kaan kançal kendi şirketleri ile perakende, enerji ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet göstermektedir. evli ve 2 çocuk babası olan kançal, ingilizce ve fransızca bilmektedir."

  (bkz: 26 mayıs 2018 galatasaray seçim genel kurul toplantısı)
 • 2
  29 eylül 2018 galatasaray olağanüstü genel kurul toplantısında yaptığı sunumu izlememiştim. ilker canalp'ın yazısından sonra bu akşam izledim. imkanı olanların izlemesini tavsiye ederim. ben bu kadar net ve basit bütçe anlatan bir yönetim kurulu üyesi görmemiştim. kendisi, emre erdoğan ve okan böke yönetim kurulunda olduğu müddetçe kulübün bütçe olaylarında sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. kulübü çok güzel bir işleyişin içine sokacaklarına eminim. yolları açık olsun.
 • 3
  galatasaray'ın 2018-2019 dönemindeki mali iyileşmesinde yönetim bazında büyük katkısı olduğunu düşündüğüm galatasaray sk başkan yardımcısı. sportif başarıların tabii ki çok büyük katkısı oldu ancak yıllarca yaşayarak öğrendik ki mali disiplin olmayınca bu katkılar uçup gidiyor.

  mali işlerde uzman olmayan biri olarak yorumladığımı peşinen söyleyerek kendisinin sunumlarını (bkz: 23 mart 2019 galatasaray olağan mali genel kurulu) ve (bkz: 10 nisan 2019 galatasaray divan kurulu toplantısı) başarılı buldum. bir kere daha önce nelerin yanlış yapıldığını, hangi zorluklar ile karşılaşıldığını ve neleri değiştirdiğini açıkladı. yaptığı değişiklikler ile mevcut mali durumun daha detaylı görülebilmesini ve mali performansın daha iyi ölçülebilmesini sağladığını anlattı.

  bence en önemlisi de sadece neleri iyi yaptıklarını değil neleri yetersiz yaptıklarını da açıkladı. iyi durumları söylediği gibi kötü durumları da söyledi. mesela 2018-2019 döneminin son 3 ayında bazı giderlerin eklenmesinden dolayı yıl bazında 81 milyonluk karın düşeceğini açıkladı.

  mustafa cengiz yönetiminde en çok eleştirdiğim, güçlü bir yönetim kurulu olmaması durumunun en azından mali işler departmanında geçerli olmadığını gördüm. aynısını işinin ehli transfer komitesi olması gibi futbol idaresi kısmında da görmek isteriz.

  kaan kançal şeffaf, şakşakcılığa prim vermeyen ve son derece disiplinli birine benziyor. umarım yanılmam.

  ayrıca bir de liseli, daha ne olsun. *
 • 5
  başlığında bu kadar az entry olması şaşırtıcı, kulübün mali durumunu kısa sürede sürdürülebilir duruma getiren ve tarihimizde ilk defa + bakiyede bitirmemizde en büyük emek sahiplerinden birisi de kendisidir. hem liseli hemde bizden biri nasıl olur diye soran olursa direk kendi adını verebilirsiniz. bildiğim kadarıyla herhangi bir sosyal medya hesabı yok. şimdilik kendisini sadece genel kurullarda takip edebiliyoruz.
 • 7
  başardıklarını övünmeden ve basit cümlelerle anlatma becerisine sahip olgun bir insan izlenimi veriyor.
  basına hiç bulaşmaması, polemiklerden uzak durması, sosyal medyada rt ve like kovalamaması, soğukkanlılığı, haftada 5 gün kulüpte tam zamanlı çalışması gibi aranan özellikleri var galatasaray adına.
  beğeniyle takipteyiz kendisini.