• 12767
  sözlük hakkında bu kadar eleştiri yapılırken yapılan savunmaların komikliği yapılan eleştirilerin haklılığını gösteriyor. şimdi bunu yazıyorum diye fazla zeki kişiler diyecek ki yazma o zaman sözlükte; ilk cümleyi tekrar oku zeki kardeşim.

  son zamanlarda hakikaten fikir ifade etmenin zorlaştığı demeyeyim de neticesinin ağır olduğu sözlük. yahu madem bu sözlük formatı uygulanacak her şeye uygulayın da isyan edene de diyecek bir lafınız olsun. modların hiçbiriyle bir problemim yok, çoğu ile de özel mesaj yolu ile az da olsa konuşmuşluğum var ve hepsi de gayet iyi insanlar benziyorlar anladığım kadarıyla; bu eleştirilerim insani yönleri ile alakalı değil kısaca.

  şimdi örneğin en basitinden anket başlık/entry kuralı. sözlükte yasak değil mi bu? kimi zaman görüyorum açılan bir başlık hakikaten galatasaray ile ilgili ve ama anket tarzında, yani silinecek. evet bu kesinlikle doğru bir tutum. ama bakıyorum sözlükte alakasız alakasız bir sürü anket başlığı var ve sayfalarca da yazılmış. ben de biliyorum yanlış yanlışla savunulmaz. zaten burada yanlışı savunmuyorum, göz göre göre kimi zaman işletilmeyen kuralların nedne işletilmediğini soruyorum.

  hele ayrıca şu kibirli tavırlar hiç hoşuma gitmiyor, buraya seçkin kişiler yazmak için gelmiyor, 20 tane entry yazman yeterli, başka bir şart yok. şu sürekli beğenmiyorsan yazma diyenler, pilot oldu diye sözlüğü karalıyor diyenler siz de ne olur yapmayın. çoğunuz 30 yaş üstü insanlarsınız ama küçük çocuklar gibi tavırlar sergilemeyin.

  güzelim sözlüğü de bu kadar sıkıcı eylemeyin artık. bazen dikkat ediyorum çok içe kapanık olmasını isteyenlerin sözlük için; tavsiyem bir whatsapp grubu açıp oradan 5-10 kişi çok daha geniş fikir teatileri yapabilirsiniz.

  ne olursa olsun yine de sözlüm-ü sultani.