• 130
  türk futbolu nasıl yerinde sayar ? sorusunun cevabı. türk futbolunu yönetmeye talip olanların yıllardır misyon ve vizyon kisvesi altında kurtuluş formülü olarak masaya koydukları çözüm önerisi. yıllardır 6+2+2, 8+2, 4x4, 3-2 gibi saçma sapan planlar ile hem kaliteyi hemde dolaylı olarak yerli oyuncu gelişimi engellediklerinin farkında değiller.

  6+2+2 gelse ne olacak ? 6 yabancı sahada ikisi kulübede, ikisi de tribünde. e oldu olacak ikiside evde otursun, diğer ikilide tesiste beklesin. bu mudur yani !

  bu sistemi onaylayacak olanlar bizleri 3-4 sene öncesine döndürüp, maaşı 300 bin euro’yu geçmeyecek adamlara 2,5 m euro kazandırıp kulüpleri çıkmazın içine sokacaklarının farkında değiller. ha karşı anekdot olarak şunu söyleyebilirler. kardeşim 2 m euro vermek zorunda değilsin, pazarlığını yap 200-300 bin euro’ya bağla işi diyebilirler. ancak işler böyle olmuyor ne yazık ki. gözü açık menajerler kendi şirketleri altında bulunan yerli oyuncuları allayıp pullayıp sistem açığından yararlanarak külüplere fahiş fiyatlara kakalayacaklarlar.

  18 yaşında alt yapıdan çıkarttığın yetenek ve gurbetçi oyuncular yine bu sıkıntılı sisteme dayalı olarak senden milyon dolarlar talep edecek. haliyle sende sistem gerektirdiği için bu oyunculara bu fahiş ücretleri vereceksin. sonuç ne olacak ? şanslıysan birkaçı parlayacak geri kalanı vasat performansla yıllarca senin formanı terletecek. genç yetenekler bizim ülkemizden aldığı ücreti avrupanın büyük kulüplerinden alamayacağı için ülkede kalmayı tercih edecek.
  19-20 yaşında milyon dolarlık adam olmanın verdiği hazla ne kendini geliştirecek ne de ilerisi için kulübe maddi manevi katkı verecek.

  bu sistemi getirmeyi bırak, konuşup akılları bulandırmamak lazım. yapmayın yapmayın.

  hazır konu açıldı şunu da buraya bırakayım
  https://twitter.com/...156470528290817?s=21