• 85
    savundukları değerlerin tam aksine yayın yapan basın kuruluşu. esasında kişisel olarak benim de savunduğum değerler cumhuriyet gazetesi ile aynı. ama cumhuriyet gazetesini alıp okumuyorum. çünkü bunlar da aynı bokun laciverti. hadi futbolda tüm ülkeye ayak uydurmuşlar diyelim... yani fenerbahçe yardakçılığı, beşiktaş şakşakçılığı yapıyorlar. bir de üstüne başakşehir'i hakkını vere vere yazamıyorlar...

    e arkadaş chp'nin içerisinde bir sürü saçma sapan iş oluyor, onları niye yazamıyorsun? ne farkın kaldı tayyip erdoğan yardakçısı gazetelerden. bağımsızım demeyeceksin. aynı bokun lacivertisin sadece. bağımsız gazete gördüğünü yazar, aldığı haberi verir. mesela ben bir defa cumhuriyet gazetesi'nin chp'yi parti içi olmayan demokrasisi yüzünden eleştirdiğini görmedim. şunu diyemediler, sen memleketi daha demokratik yapacaksın sözde, daha adil bir ülke haline getireceksin... hani parti içi demokrasin diye soramadılar.

    bak bu adamların baş koyduğu yol. yeni fenerbahçe, beşiktaş, galatasaray hikayesi asli mevzuları değil. orada sanıyorum hükümet medyası ile çıkarlar aynı. dolayısıyla aynı şeyleri, tam da aynı üslupla yazıyorlar.

    açıkcası protesto edip okumadığım gazetelerden bir tanesi de cumhuriyet. o yüzden manşetlerini de, haberlerini de hiç kaale almıyorum.