• 20568
  2 kasım 2018 galatasaray fenerbahçe maçında sadece 2 puan kaybetmemiştir. kaybettiği en önemli şey ivmedir.

  kötü oynarsın puan kaybedersin seni bu kadar etkilemez. ancak dün gece ki gibi puan kaybedersen bütün illet olaylar silsilesi seni takip eder. şimdi bütün hafta boyunca spor medyasının hedefinde olmaya hazır olacaksın, malum rakip takım muhabirlerinin dalgasına hazır olacaksın, taraftar elbette bundan etkilenecek ve sinirinin hedefi futbolcular teknik kadro ve yönetim olacak. kavgayı kendi camianın içine çekeceksin. berbat durumdaki rakibine can simidi atmış olacaksın. senin sayende kavgalarını dünkü maç özeline taşıyarak kıçlarını kurtaracak, kıçlarını kurtardıkları yetmiyor gibi seni kurtların önüne atacak.

  futbolu ve rakibini ciddiye almayan bir futbol takımıysan, futbol da seni ciddiye almaz. 2-0 öne geçtikten sonra hem taraftarın hem sahada futbolcuların, hem kenarda teknik heyetin tavırlarından öyle rahatsız oldum ki televizyonu kapattım. olabilecekleri tahmin etmek hiç de zor değildi.

  bir futbol takımı, futbolcusundan teknik heyetine, tribünündeki taraftarından yöneticisine ancak bu kadar salakça hareket edebilirlerdi. ancak "salaklık voltranı"nı oluşturmayı başardılar.

  bundan sonra gelecek cezalara(haklı/haksız), abartılı eleştirilere, dalga geçen spor medyasına, iç kavgalara hazır mıyız göreceğiz. maçın başında donk'a omuz atan ayew iken "donk, ayew'e omuz atınca ortalık karıştı" haberleri yapan, ekmeğini koç holding kuruluşlarının verdiği reklamlardan yiyen türk spor medyasının tacizlerine hazır mıyız göreceğiz.

  ümidim var mı?

  .......?!?!