• 128
  seyir zevki ve oyun temposu olarak biz taraftarların tutkusuna ve harcamalarına cevap veremeyen ülkemizde organize edilen en üst düzeydeki profesyonel ligin güncel sezonudur.
  hal böyle olsa da galatasarayımız ve futbol için olumlu süreçlerin habercisi olmasını istediğim sezondur.
  kurtarıcı olarak ulu önder mustafa kemal atatürk'ün arasız devrimler parolası ile yola çıkılmalı ve tutkumuz futbol uçurumun kenarından çekip alınmalıdır.
  söz konusu sezonda çok sayıda kaliteli futbol akademisi, üst düzey antrenman tesisi, genç oyuncu tespit ve yetiştirme teşkilatının kurulmaya başlanması gerekmektedir.
  süper lig’in; amatör liglerinden ve alt liglerinden beslenebilmesi için bu liglerde de standartlara haiz futbol sahaları, sporcuların kendilerini geliştirebilecekleri antrenman alanları tesis edilmelidir.
  tüm alt ligleri ile birlikte süper lig’de temel amacın takım taraftarlığından bağımsız olarak güzel oyunu teşvik etmek olmalıdır.
  bir proje başlatılmalıdır.torpilden uzak yetenek keşiflerine çıkılması, alt yaş kategorilerinde ülke çapında zeki ve yetenekli gençlerin bulunarak burs ve eğitimlerinin temini, takım arkadaşlarıyla ilerleyen dönemde daha iyi iletişim kurabilmelerini sağlamak için yabancı dil öğrenmelerinin sağlanması projenin temelini oluşturmalıdır. bu proje en az on yıllık bir zaman dilimi boyunca uygulanmalıdır.
  proje kapsamında bireysel antrenman yöntemleri, kişisel gelişim uygulamaları; federasyonun istihdam edeceği liyakat sahibi eğitimciler aracılığı ile genç sporculara disiplin olarak sunulmalıdır.
  iyi bir sporcu olarak ilerleyen zamanda ligimizin kalitesini üst seviye çıkaracak olan bu çalışmalar ile süper lig ve alt liglerinin kalitesi ülkemizdeki futbol tutkusuna uluslararası seviyede yanıt verecek hale gelecektir.