• 3
  (bkz: saygı)

  hususiyetle belirtmek isteriz ki;

  galatasaray sözlük galatasaray dışındaki 3. kişi ve kurumlara -daha açık bir tabirle rakiplerine- hakaret yağdıran, onları aşağılayan 2. sınıf bir forum sitesi değildir. galatasaray sözlük'ün temel amacı galatasaray'ın bugününü, yarınını konuşmak ve tartışmak, ve geçmişini özlemle yad etmektir. bu vesileyle galatasaray etrafında dönerken, galatasaray'a yakın kişi, kurum ve camialara gerektiği kadar değer vermek ve gereken saygıyı göstermektir.

  sözlükte rakiplerimiz hakkında kullanılan, eziktaş, 8taş, 7bahçe, fenevbahce, f5, karıköy... vs. gibi saçma zırzavatlar bugün itibariyle yasaklanmış ve format dışına çıkartılmıştır. daha rakiplerinin adlarını doğru düzgün yazmayanlar, rakiplerine saygı göstermeyenler -onlar bize göstermese bile- kimseden saygı bekleyemezler. galatasaraylılık kendini büyük görüp böbürlenmek değil, gerektiği zaman rakibini bile yüceltebilmektir!

  galatasaray, 526 yıllık bir kültürün odağıdır, galatasaraylılık da öncelikle bu kültüre yakışır bir şekilde hareket etmekten ileri gelir. yazarlarımızın bu çok iyi bildiği kalıpları fazlasıyla tekrar etmek istemiyor, kısaca hatırlatmak istiyoruz. lütfen forumlardan kalan gereksiz ve saçma alışkanlıklarınızdan kurtulunuz ve yukarıda belirtiğim hususlara özen gösteriniz. ve son olarak daha önce kullandığınız yukarıda saydığım hakaret ve aşalıyıcı kelimeler içeren entrylerinizi editleyiniz. bu uyarı, bu ciddi konuda ilk ve son uyarıdır. bundan sonra gerekli yaptırımlar uygulanacaktır.

  futbolcusunun sahada metin gibi oynamasını isteyenler, tribünde de, saha dışında da -kısacası her yerde- metin gibi olmalılardır.

  vesselam.
App Store'dan indirin Google Play'den alın