• 18595
  inanılmaz bir şekilde medya baskısına maruz kalmış türk spor tarihinin en başarılı kulübüdür. gerçekleri görebilmemiz için son 2 seneye bakmak yeterli. peki ne oldu bu son 2 senede? önce geçmişe bir yolculuk yapalım:

  jan olde riekerink sezona başlamadan önce fenerbahçe'nin elinden türkiye kupasını almış, (bkz: 26 mayıs 2016 galatasaray fenerbahçe maçı) süper kupada ise beşiktaş'ın elinden kupayı almıştır. (bkz: 13 ağustos 2016 beşiktaş galatasaray maçı) sezona ise çok iyi başlamış ama devamını getirememişti. nitekim görevinden alınmıştı. görevinden alınmadan önce size medya'nın taraftarı nasıl gaza getirdiğini göstereyim:

  http://gss.gs/lGv
  http://gss.gs/Ohx
  http://gss.gs/ZlB
  http://gss.gs/HTv
  http://gss.gs/EKD
  http://gss.gs/CjT
  bunların yanında riekerink gibi mütevazi bir adamı görüp, "kızlarınız garsonluk mu yapıyor" diye saygısızlık yapan bir muhabiri de ekleyeyim : http://gss.gs/N82.jpg

  riekerink gittikten sonra yerine gelen tudor birçok kişiye göre göreve getirilecek en uygun isimdi. nitekim geldiğinde vasat bir yönetim gösterdi ama yine de büyük maç kazanamamıştı, devam eden sezonda da bu istatistiği sürdürerek adeta beni gönderin diyordu. ama gelin görün ki galatasaray gibi bir takımın hocasına nasıl saygısızca davranıldığını size bir kez daha göstereyim:

  http://gss.gs/vec
  http://gss.gs/WxK
  http://gss.gs/cnd
  http://gss.gs/80L
  http://gss.gs/qqt
  http://gss.gs/zcN

  gitmesi konusunda herkesin fikri aynıydı ama liderin 1 puan gerisinde olup bu kadar çok eleştirilen bir hoca varsa, bilin ki galatasaray futbol takımı hocasıdır. bu geleneği yıllarca sürdürdüler, başarılı oldukları da söylenebilir. diğer teknik direktörler (bkz: şenol güneş) (bkz: aykut kocaman) ne yaparsa yapsın hiçbir şekilde haber olmaz. küfür ederler konuşulmaz, binlerce kez istifa edip geri gelirler konuşulmaz, her türlü ayarı verirler konuşulmaz, liderin 10 puan arkasında olurlar yine de konuşulmaz. evet abi konuşulmuyor adamlar, hatta ne hikmetse fena da övüyorlar. bazen de bizim şu malum borç olaylarını devreye sokarlar. e tabi diğer takımlar hesaba katılmaz. çünkü tek bir dertleri var. her neyse bu olaylardan sonra fatih terim teknik direktörümüz olur. medyada çalışanların çoğu laf etmeye korkar, o yönden sıkıntı yaşamıyoruz. geldiğinden beri takım iyi gidiyor ve bu seferde konuşamıyorlar. ee nerden vuracaklar peki ? hah, tamam ben buldum! (bkz: 2017-2018 sezonu ara transfer dönemi)

  ara transfer dönemi başladıktan sonra medyaya göre transfer edeceğimiz futbolcular şunlardı:

  http://gss.gs/pZ0
  http://gss.gs/RSY
  http://gss.gs/84j
  http://gss.gs/wF1
  http://gss.gs/SNc
  http://gss.gs/2T2
  http://gss.gs/UQk
  http://gss.gs/WvI
  http://gss.gs/hYf
  http://gss.gs/JFV
  http://gss.gs/Ewr
  http://gss.gs/Yqw

  aslında çok daha fazla vardı ama burayı link yağmuruna tutmak istemedim. taraftar'ı beklentiye soktuktan sonra transferlerin olmaması hiç kuşkusuz yönetimi zorlardı. yeni gelen yönetim (bkz: mustafa cengiz yönetimi) daha 10 gün olmadan sırf transfer yapılmadı diye eleştiriliyor. taraftarı yalan yanlış haberlerle beklentiye sokan medya ise amacına ulaşmanın ilk hamlesini yapmıştı. hele birde bir kulüp başkanı çıkıp "futbolcumuzu ayartıyorlar" dedikten sonra futbolcunun başka bir takıma transfer olması da medyanın ne denli geniş bir kapsam aldığını açıkça gösteriyor.(bkz: wagner love) medya elinden geleni yapıyordu. nitekim transfer döneminde boş durmayıp birkaç isimle sözleşme imzalamıştı. (bkz: dursun aydın özbek yönetimi)

  futbolculara ödenmeyen maaşlar, ödenmeyen vergiler, sözde transferlerde yapılan usulsüzlükler vs. hepsi bir anda medya da yer aldı. yeni transferler sağlı sollu kontra ataklarına devam ediyorlardı. ama işte bu yeni transferler aslında bilmeleri lazımdı, bu medya denilen takımın oyunlarına alışkın olduğumuzu(!) zaten yıkılmadık, yıkılmayız da, yıkamazlar da. çünkü aslanlar gibi taraftarlarımız var. bitmek bilmeyen sevgimiz var ve bu duvarı hayatları boyunca yıkamazlar. hep birlikte el ele vermediğimiz için biraz çatlattılar ama dediğim gibi hayatları boyunca o duvarı kıramazlar. diyeceğim o ki: çok daha fazla sağlı sollu kontra ataklar yediğimiz şu günlerde lütfen ama lütfen desteğimizi esirgemeyelim. kutuplaşmayalım, başkalarına koz vermeyelim. emin olunuz ki sonrasında her zaman mayıslar bizim olacak
App Store'dan indirin Google Play'den alın