• 82
  galatasaray sözlük'e iftira atmaması gereken yazar.

  --- alıntı ---
  gün aşırı karım, karımın gözünü doyurmam, nikah şahitlerim temalı ahlaksızca girdiler burada muteber sayıldığı için burada yokum.

  eşimin gözünü doyurmam için galatasaray'ı sattığım fikri burada destan muamelesi gördü ya, gerçekten söyleyecek söz yok. ayıp be
  --- alıntı ---

  böyle bir entry bir defa girildi, farkedildiği anda da silindi. üstelik kendisinin bu entryi giren kişi için çok daha ağır bir üslupla çok daha çirkin bir entry girmesi de cabası. kusura bakmasın ama yanlış olduğunu düşündüğü bir hareketi yapabiliyorsa çok da konuşmaması gerekiyor. ahlak insanın kendi doğrularıyla sınanmasıdır. burada yazarlara çirkin ithamlarda bulunmadan önce iğneyi kendisine batırmasını öneriyorum.

  sözlüğe yazmamakta özgürdür. ancak rica ediyorum iftira atmasın.

  ha nikah şahitleri eleştirilmiş. eleştirilir. yarın medyada da eleştirilecek. çünkü eleştiriye açık bir konu. nikah şahitleri olmaz da başka bir şey olur. ama eleştirilecek. ölen bir insanın ardından su testisi su yolunda kırılır kadar çirkin yorumlar yapılabilen bir yer medya. umarım bu gün sözlüğe karşı yaptığı kaba dayılığı o gün samimiyetle medyaya karşı da yapar. biz para vermiyoruz onlar para veriyor... bakalım o gün bize sergilediği doğrularıyla karşı karşıya kaldığında napacak...

  biraz büyümesi lazım. yaptığı iş eleştiri. üstelik medya önünde bir insan. dolayısıyla da eleştirilecektir. eleştiriye açık olması gerekiyor. ilk olarak sneijder mevzuunda söylediklerinden sonra görmüştük eleştiriye kapalı yapısını. sosyal medya kendisini övmek için icad edilmiş sanıyorsa yanılıyor. burada malesef insanlar 1 övülüyorsa 1000 gömülüyor. ama uğur karakullukçu sosyal medyadan çıktı, o yüzden fazla da garipsememeli, öyle değil mi? galatasaray sözlük yine ölçülü. twitter'da, bloglarda, ekşi sözlük'te veya diğer platformlarda daha azı yok. mesela kendisi de sözlüğü ve kendisi hakkında atıp tutan had bilmez, ipsiz sapsız insanları eleştiriyor.

  nikahı eleştirilebilir. şahitleri eleştirilebilir. hangi kriterden eleştirilemezmiş tam anlamadım. yazıları da eleştirilebilir. aksini iddia etse de bu kadar insan bakış açısının değiştiği fikrindeyse belki de öyledir. belki kendi farkında değildir değiştiğinin? zira bu gün o televizyona çıkmasına sebep olan, bu insanlar tarafından populer hale getirilmiş olmasıdır. ha seni biz yarattık değil söylediğim. başarı kendisine ait. yazdıklarıyla insanlara hitap etmiş, zor bir şey başarmış ve kabul görmüş. ama eleştiriliyorsa da sorumlusu kendisidir.

  karısı hakkında çirkin bir laf var mıdır başkaca sözlükte. umarım yoktur ama olabilir. gözden kaçırmışızdır. ihbar ederse gereken yapılır. hatta bu tarz hassas durumlar için özel mesaj da atabilir. 5 moderatör var. 5'inin de kapısını çalsın. o zaman elbet bir moderatör o an sözlüktedir, derhal kaldırılır. fakat bunun muteber sayıldığını iddia hem kendi yazdığından öğrenmiş olması gerekir, hem de kendi hakkında yazılanlardan öğrenmiş olması gerekir ki yanlıştır. bu tarz yaklaşımlar muteber değildir ve bu tarz yaklaşımları içeren entryler silinir.

  sözlüğü bırakabilir. bunu yaparak bizi cezalandırdığını sanıyorsa bana göre fazlaca önemli biri olduğunu düşünüyor. merak etmesin kendini silme özelliği çok yakında aktif hale gelecek. yani kendisini burada tutmak için kaldırılmadı. eleştirilemeyeceği gibi bir mağruriyete kapıldığı için belirtme ihtiyacı hissettim. yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermeyelim. teknik sebeplerle bir süredir kullanılamıyor bu sekme. sanıyorum yeni yıla kadar epey sorunu hallolacak sözlüğün. bu da onlardan biri.

  kariyerinde ise samimiyetle kendisine başarılar diliyorum. sadece sözlük hakkında iftira atmasın yeter. kurumsal bir yer değiliz ama güzel ifade olduğu için kullanıyorum, kurumsal olarak kendisine yapılan hiç bir terbiyesizliğe üyeliğini sildikten sonra dahi müsade etmeyiz. zaten maille şikayet yolu var ve çok hızlı şekilde değerlendiriliyor. gözden kaçırdığımız bir şey olursa o zaman da bize ulaşabilir. ama buradaki eleştiriler kurumsal olarak sözlüğe değil bireysel olarak insanlara, yani şahsen hitap ettiği kitleye aittir. onların bir yansımasıdır. yazılanları övgü veya yergi sözlüğe mal etmemesi doğru olur.

  eleştirilere açık olması temennisiyle...
App Store'dan indirin Google Play'den alın