• 14208
  taktik bilgisi yok denecek seviyede denilerek eleştirilen teknik direktör. bu fikirler andrea pirlo tarafından i think therefore i play isimli otobiyografisinde aşağıdaki cümlelerle belirtilince insanlar bu argümanı daha sık ve gür sesle söyler hale geldi.

  --- alıntı ---

  terim'in taktik bilgisinin yetersizliğini ve tüm oyun planının takımı bağıra çağıra motive ederek, sahada iyi bir sonuç almamızı ümit etmek olduğunu anlamamız çok uzun sürmedi... belki böyle bir plan başka yerlerde işliyor olabilirdi ama milan'da işlemezdi. işlemedi zaten, milan'da uzun süreli görev alabilmek için bundan daha fazlasına ihtiyaç vardı."

  --- alıntı ---

  http://www.goal.com/...rim-için-şok-yorum

  fatih terim in galatasaray efsanesi olması, sayısız başarılara imza atması dolayısıyla yeri ayrıdır. bunu kimse inkar edemez. yönetimle ters düşüp takımdan ayrıldığı süreçte taraftarımız kendisine çok kızdı, hakaret etti vs. taraftar dediğin insan duygusaldır, bu tepkileri insani görüyorum o sebepten.

  (bkz: ahımız var hocam)

  amma velakin benim şaşırdığım nokta, yukarıda bahsettiğim olay sonrası bizim taraftarımız tarafından da bunun sıkça dile getirilmesidir.

  arkadaşlar, renkdaşlar, romalılar, bunu gerçekten nasıl düşünüyorsunuz aklım almıyor. yahu bu adamın hem gs hem milli takım ile başardığı şeyleri sadece motivasyon ve gaz ile açıklamak nasıl bir akıl tutulmasıdır. dünyada bir adamın bir kulübe kazandırabileceği nerdeyse her başarıyı bu adam yaşattı bize. tamam yaptığı yanlıştır, zor durumda bırakmıştır diyin, transfere çok para harcıyor diyin, nordin amrabat için çok para verdirdi diyin, hareketleri mimikleri rahatsız ediyor diyin her şeye tamam ama taktik bilmiyor demek bence yapılmış en büyük haksızlık bu adama.

  andrea pirlo büyük oyuncudur falan ama terim i göndermek için takımın nasıl sabote ettiğini, filippo inzaghinin penaltıyı bilerek kaçırdığını da söyleseydi.