• 17495
  mali anlamda şu ana kadar harcanan bonservis 21,5 milyon €, alınacaklarla birlikte 40 milyon € civarı olacak gibi görünen takım.

  şu ana kadar futbolcu satışından 20 milyon € gelir elde edildi. daha da gideceklerden ufak tefek de olsa bir şeyler gelebilir. bu rakam 30'a yaklaşabilir. yani gelen giden dengesi de normal, bu çapta büyük bir operasyon için.

  takımın maaş bütçesi de 55-60 milyon € bandında kalacak. şu an 37 milyon ama daha gidecek bir sürü oyuncu var. 30'un altına inecektir. alınacaklar bu rakamı çıkartır. maç başı ve vergi vs... 55-60 bandından kalır.

  mali anlamda tabloya baktığımızda takımın kadro kalitesinin yadsınamaz bir şekilde arttığını ve maaş bütçesinin aşağı yukarı aynı seviyelerde korunduğunu ve uefa kriterlerini geçmediğini, bonservis olarak da satılan oyuncular sayesinde çok büyük bir kayıp olmadığını söyleyebiliriz.

  fikstür olarak 9. haftaya kadar aşırı ters veya dişli bir takım yok. fener, bjk, trabzon, medipol ile sonra oynayacağız. bu neredeyse ilk derbinin ekim ayında olduğunu gösterir. tam 2 ay boyunca nispeten zor takımla oynamayacak bu takım. aşağı yukarı 2,5 ay.

  eğer lige iyi balarsak en azından biraz olsun takım morallenir, taraftar maça gelebilir. ama işte dananın koptuğu yer tudor!!!

  tudor şu ana kadar hiç bir maçta taktiksel olarak hucüma dönük, önde baskılı bir oyun oynatacağı izlenimi vermedi. deplasmanlarda asla maç alacak bir oyun oynatamıyor. çok korkak ve taktik olarak esneklik, bilgi ve zeka kırıntısı hiçbir şey sunmuyor.

  muslera - mariano - maicon - denayer - costa - fellaini - fernando - belhanda - feghouli - yasin (volkan şen, rodriges) - gomis

  böyle bir 11 ile çıkacağız. bu takım kağıt üstünde iyi takım. bekleri sağlam. stoperleri ideal. kalecisi golcüsü iyi.
  kanatları iyi. özellikle sağ kanadı. ve orta sahası bence ligin çok üstünde

  tudor'un bu takımı oynatmayı başarması şart.