• 145
  kim yapmıştır ne amaçla yapmıştır bunları yazmayacağım burda onu zaten tartıştığımız tonla yer var. benim burda anlatacaklarım bu olay sonucunda oluşan bir takım haksızlıklar.

  benim değineceğim kısım bu olay soncunda 250 kişi hayatını kaybetti 2193 kişi ise yaralandı. ölen kişilere devlet şehit unvanı verdi ki buraya ayrı bir parantez açmak gerekiyor çünkü şehit kavramını son zamanlarda oldukça çok kullanıyoruz fazlaca anlam karmaşası oluyor. bizim kullandığımız anlam islamda cihat ederken hayatını kaybeden kişi anlamında değil sözlük anlamı olarak kutsal bir ülkü ve inanç, özellikle yurt için savaşırken ölen kimse anlamındadır yani cennete gittikleri hakkında kesin bir şey diyemeyiz takdir allah'ındır.

  yaralanan kişilere ise gazilik ünvanı verildi ve buda ana akım medyaya düşmese de oldukça tartışılan bir konu. çünkü bu gece tanktan düşüp kolunu kırarak gazi olan akrabasından dayak yiyip gazi olan tonla insan var.
  işin haksızlık kısmına gelirsek ücretleri tam bilmesem de devlet terör örgütlerinin şehit ettiği polis ve askerimizin ailesine x lira maaş ve tazminat verirken 15 temmuz gecesi şehit olanların ailelerine 3x lira maaş ve tazminat bağlamıştır ayrıca diğer şehit ailelerine verilmeyen veya kısıtlı verilen haklar 15 temmuz şehit ailelerine verildi ve buda ailelerin buluştuğu organizasyonlarda onlarca sıkıntı çıkardı.

  gazilik kısmında ise yukarıda dediğim gibi bir tarafı çizilen cumhurbaşkanının deyimiyle tırnağı kırılan bile gazi yapılmışken -eskiden gazilik için %40 işlev kaybı olması gerekiyordu vücütta ki polis askerler için hala öyle*- özellikle temmuz 2015'den beri çoğu hendek operasyonlarında olmak üzere kurşun yiyen şarapnel yiyen parmağını kaybeden polis ve askerlerimiz gazi yapılmamış üstüne 4-5 ay ailelerinden uzakta kalmış ve gülünç tazminatlar verilmiştir. üstüne hükümet yetkilileri tarafından sürekli sizi de gazi yapacağız denmesine rağmen hiçbir gelişme olmamıştır.*

  bunları nerden sallıyosun diyorsanız da babam da yaralanıp gazi sayılmayanlar arasındadır olaylara 1. elden tanıklık ediyorum.

  bilgi alabileceğiniz linkler: https://twitter.com/tmsygaziler
  http://www.tmsy.org/
  https://eksisozluk.com/...azisi-olmak--5205698

  uzun zamandır uzun yazı yazmamıştım kafam da çok dağınık zaten moderasyon konu dışı diye silecekse de silebilir içimi dökmek istemiştim.