• 7
  fake darbedir.

  bütün darbeler sabaha karşı olurken televizyonların en çok izlendiği saat olan prime time'da köprüleri kapatıp insanlarda merak uyandır, uçakları alçaktan uçurup korku sal, yaklaşık yarım saat boyunca resmi bir açıklama yapmayıp milleti ekran başına topla, ondan sonra tsk'daki emir erlerine "yönetime el koyduk" diye açıklama yaptır. günün sonunda üç beş rütbeliyi tutukla, "helal olsun reyiz, pabuç bırakmadın şu darbecilere" dedirtip oyunu artır. "olmaz öyle şey, bu kadarını da yapmaz" diyen var mı?

  ulan askeri okulda okuyan 13 yaşındaki çocuk bile darbe yapacağı zaman ilk yapması gereken şeyin devlet başkanını tutuklamak olduğunu bilir be. tayyip erdoğan'ın etrafındaki korumalar ciddi biçimde yaralanmadığı veya ölmediği müddetçe bu darbe fake'tir faik'tir arkadaş.

  20 sene sonra biri çıkar anlatır, türk halkı da bu tertibi kimin, ne amaçla yaptırdığını belgesellerde izleyip büyük resmi görür.
 • 8
  galatasaray sözlük ile ilgisiz istekler başlığındaki hareketliliği görünce türkiye başlığına yazma niyetindeydim, ama sözlüğe daha önce darbe yapıldığı için oraya yazamadım. madem bu başlık açılmış burada bilgi paylaşmak doğru olacaktır.

  öncelikle maltepe'de olduğumu ve e-5 tarafından ara ara tank sesleri geldiğini belirteyim. ayrıca birçok kaynaktan belirtilen yerlerin yanı sıra taksim meydanı'nın ve ankara'daki trt binasının asker kuşatması altında olduğu belirtiliyor.

  binali yıldırım ntv'ye bağlandı. neden başka kanal (mesela trt) değil de ntv sorusu akla geliyor. tam tersi bakış açısıyla da madem bu kadar ciddi bir durum var başbakan nasıl bu kadar rahat şekilde bir televizyon kanalına bağlanıp açıklama yaptığı da merak konusu. bu açıklamalarında birçok önemli binanın asker tarafından kuşatıldığını, ordu içinde bir grubun kalkışma içinde olduğunu, emniyet'in harekete geçtiğini ve hükümetin kontrolü sağladığını belirtti.

  cnn international'a bağlanan bir gazeteci tayyip erdoğan'dan haber alınamaması ile ilgili soruya muhtemelen bodrum'da tatil yapmakta olduğunu belirterek yanıtladı. bazı türk kanallarında da erdoğan'ın açıklama yapmak üzere olduğu bilgisi paylaşıldı. nerede ve nasıl koşullarda açıklama geleceği belirtilmedi.

  bu arada anadolu ajansı da twitter'dan hulusi akar'ın rehin alındığı bilgisini paylaştı.

  trt'nin binalarının kuşatıldığı ve yayınına müdahale edildiği belirtiliyor. bazı trt kanalları normal yayın akışına (maç tekrarı, dizi, hava durumu...) devam ederken bazılarında ise (trt world) yayın durmuş durumda.
 • 14
  darbenin her türlüsü kötüdür, sivili de askerisi de.

  bir de unutmayın, devrim önce kendi evlatlarını yer.

  klişelerimizi yazdıktan sonra konuya gelelim. "suriye'ye dört adam gönderip bu tarafa sekiz füze attırıp savaş çıkartma"yı göze alan şahıslar için böyle bir senaryoyu yazmak ve uygulatmak çok zor bir ihtimal olmasa gerek.
 • 17
  tsk darbe bildirisi

  --- alıntı ---

  trt haber'de okunan metinde, "bu metnin, tüm türkiye cumhuriyeti kanallarında yayınlanması türk silahlı kuvvetleri'nin bir isteği ve emridir. türk silahlı kuvvetleri de dahil olmak üzere devletin tüm kurumları ideolojik saiklerle dizayn edilmeye başlanmış ve dolayısıyla görevlerini yapamaz hale getirilmiştir. gaflet, dalalet hatta hıyanet içerisinde olan cumhurbaşkanı ve hükümet yetkilikleri tarafından temel hak ve hürriyetler zedelenmiş kuvvetler ayrılığına dayalı laik ve demokratik hukuk düzeni fiilen ortadan kaldırılmıştır. türk silahlı kuvvetleri yönetime el koymuştur. devletin yönetimi, teşkil edilen yurtta sulh konseyi tarafından deruhte edilecektir. meşruiyetini kaybetmiş siyasi iktidara görevden el çektirilmiştir" denildi.
  trt haber'de okunan metinde şu ifadelere yer verildi: "bu metnin, tüm türkiye cumhuriyeti kanallarında yayınlanması türk silahlı kuvvetleri'nin bir isteği ve emridir. türkiye cumhuriyeti'nin değerli vatandaşları, sistematik bir şekilde sürdürülen anayasa ve kanun ihlalleri devletin temel nitelikleri ve hayati kurumlarının varlığı açısından önemli, bir tehdit haline gelmiş türk silahlı kuvvetleri de dahil olmak üzere devletin tüm kurumları ideolojik saiklerle dizayn edilmeye başlanmış ve dolayısıyla görevlerini yapamaz hale getirilmiştir.

  bürokrasi içindeki yolsuzluk ve hirsizlik ciddi boyutlara ulaşmiş
  gaflet, dalalet hatta hıyanet içerisinde olan cumhurbaşkanı ve hükümet yetkilikleri tarafından temel hak ve hürriyetler zedelenmiş kuvvetler ayrılığına dayalı laik ve demokratik hukuk düzeni fiilen ortadan kaldırılmıştır. devletimiz, uluslararası ortamda hak ettiği itibarını yitirmiş ve evrensel temel insan haklarının gözardı edildiği, korkuya dayalı otokrasi ile yönetilen bir ülke haline getirilmiştir. siyasi idarenin aldığı hatalı karar ile mücadeleden geri durduğu terör tırmanarak bir çok masum vatandaşın ve teröristle mücadele eden güvenlik görevlerimizin hayatına mal olmuştur. bürokrasi içindeki yolsuzluk ve hırsızlık ciddi boyutlara ulaşmış. ülke sathında bununla mücadele edecek hukuk sistemi işlemez hale getirilmiştir.

  türk silahli kuvvetleri yönetime el koymuştur
  bu ahval ve şerait altında yüce atatürk'ün önderliğinde milletimizin olağanüstü fedakarlıklar ile kurduğu bugünlere getirdiği cumhuriyetimiz'in kurucusu olan türk silahlı kuvvetleri yurt'ta sulh, cihan'da sulh ilkesinden hareketle vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin ve devletin bekasını devam ettirmek, cumhuriyetimiz'in kazanımlarının karşı karşıya kaldığı tehlikeleri bertaraf etmek, hukuk devleti önündeki fiili engelleri ortadan kaldırmak milli güvenlik tehdidi haline gelmiş olan yolsuzluğu engellemek terörizm ve terörün her türlüsü ile etkin mücadele yolunu açmak temel evrensel insan haklarını mezhep ve etnisite ayrımı gözetmeksizin tüm vatandaşlarımız için geçerli kılmak laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti ilkesi üzerine oturan anayasal düzeni yeniden tesis etmek devletimizin ve milletimizin kaybedilen uluslararası itibarını yeniden kazanmak, uluslararası ortamda barış, istikrar ve huzurun temini için daha güçlü bir ilişki ve işbirliğini tesis etmek maksadıyla yönetime el koymuştur.

  devletin yönetimi, teşkil edilen yurtta sulh konseyi tarafindan deruhte edilecektir
  devletin yönetimi, teşkil edilen yurtta sulh konseyi tarafından deruhte edilecektir. yurtta sulh konseyi, bm, nato ve diğer tüm uluslararası kuruluşlar ile oluşturulmuş yükümlülükleri yerine getirecek her türlü tedbiri almıştır.

  meşruiyetini kaybetmiş siyasi iktidara görevden el çektirilmiştir
  meşruiyetini kaybetmiş siyasi iktidara görevden el çektirilmiştir.
  --- alıntı ---
 • 21
  başta bir acaba demiş olsamda şuan güzel bir tiyatro olduğunu düşünmekteyim. yarın 5-10 tane komutan tutuklanır bir kaç ay icinde de erken seçim ile başkanlık görürüz.

  edit:gece saat 2.50, 1 adet helikopter meclisin ustunde gelip gidiyor kafasina gore ateş açıyor. sanırım amk ülkesinde sadece 1 tane helikopter var. çünkü burası adını nasıl yazacağımi bilmedigim litvestayn. başka zaman aynı anda diyarbakir'dan 999 tane f16 kalkabiliyorken bir allahın kulu gidip su helikopteri vurmuyor. hemde deniz,kara,hava komutanları komuta bizde derlerken...
 • 23
  polis ile asker karşı karşıya gelmiş, yer yer çatışmalar yaşanıyor, bombalar patlıyor, ciddi bilgiler geliyor ankara'dan.. ama büyük resmi gören muhalif tiyatro diyor. kusura bakmayın ama içten içe darbeyi desteklediğinizi açık açık söyleyin. sinsi sinsi yorumlarla insanları provoke etmeyin. faşizm dediğiniz budur işte. halka rağmen, kendi kurumlarına rağmen, nereden emir aldığı belli olmayan bir grubun koca devlete darbe yapma girişimidir faşizm. lafa gelince kenan evren düşmanları bugün darbe goygoyu yapıyor. komik mi? insanlar yaralanmış, ölülerin olması an meselesi.

  hiç sinirli görmediğim abdullah gül bağırıyor lan. ne tiyatrosu? askere geri çekilin diye götünü yırtıyor adam. kimse ölmesin diyor. kendi canının kıymetinden dediğini düşünmüyorum. kendi canını düşünecek olsa gerek duymazdı herhalde buna.

  bize büyük resmi anlatın. anlatın da, büyük resmi gören cahillerden bir farkınızın olmadığını görelim.

  edit: hala aktroll falan diye saçmalayan varsa gitsin kafasını gömmeye devam etsin. bu kafadaki muhalif kesimin mevcut iktidardan daha tehlikeli olduğu düşüncesinde maalesef haklıymışım. darbeye alkış tutan heriflerden her bok beklenir. o tiyatrolarda nice genç, nice seçilmiş siyasetçi idam edildi.