• 2169
    sözlükteki bazı arkadaşlar anlamakta diretiyor ve çok fazla romantikler ama şu an futbol takımının başında piyon olarak kullanılan karakterli, saf, temiz bir alt yapı hocasıdır. fenerbahçe maçı da son maçı olacaktır. çünkü selçuk, semih ve sabiyi ilk 11 başlatacağına adım gibi eminim. bu isimler varsa zaten kazanamayız. olay şöyle, alttan bir şeyler döndüğü kesin, bir futbolcu çetesi yok ama bir takım yapılanma var bir nevi paydaşlar topluluğu. futbolda az buz bir para dönmüyor ve bu sektörde baş rol alan oyuncular ve menejerleri çok ciddi bir yapı ve buna bağlı olarak bir lobi oluşturmuş durumda. istediğiniz kadar sevmeyin, nefret edin bunu görüpte ses çıkaran tek kişi fatih terimdir, ki bahsettiğimiz kişi imparator, süper ego, dediğim dedik... o bile güç karşısında ne hale geldi nasıl tükürdüğünü yaladı hepimiz gördük. gerçekten çok temiz bulduğum, iyi bir profesyonel olarak gördüğüm jor hocamız nasıl karşı gelsinki bu duruma?

    sorun şu. çok ciddi paralar dönüyor, menejer ve bir takım dış oluşumlar bu sektörde paydaş. milli takımda caner, gökhan, burak, arda gibi adamların kadro dışı kalması sadece prim mevzusu değil. bu adamlarki sürekli birbirlerini kollayan sürekli öven tipler. ben de bir entry girdim fatih terim hakkında, "bizden uzak olsun nereye giderse gitsin" şeklinde, ama durum şunu gösteriyor ki galatasaray üzerinde bu durumu yok edecek tek kişi fatih terimdir. son on sene içinde sabriyi çok zor durumda kalmadığı sürece kadroya dahi almayan tek hoca kendisi, gücün en baskın olduğu dönemde bu oluşumun demir başlarını kadroya almamak için en azından direten yine kendisi. (sonrasında bu güce boyun eğdi, yine de içinin sinmediğini diyecek cesareti gösterdi) yine ofsayt yağmuruna tutulacak bu entryme artı ofsat katacak bir yorum getireceğim. ikinci adayım da abdullah avcıdır.

    hal buyken ne yazık ki bir sistemden, bir hocanın kalıcılığından bahsedemiyoruz, bu çok üzücü bir durum bizim için ama, konjonktürel açıdan yaklaşmak da zorundayız. abdullah avcıdan da fatih terimden de gram haz etmem. bu ikisinin birini klup bazında birini milli takım bazında kullanan uzun adamdan hiç mi hiç haz etmem. unutmamız gereken. bir şey varki abdullah avcı bu oluşumu kırmaya çalışırken kovuldu, fatih terim isminin limitini kullanmakta. bu oluşumu dağıtmayı milli takımda yaptırmadılar, biri gelsin galatasarayda yapsın sonra gitsinler.

    edit: telefondan yazılan bir entry olduğu için yazım ve imla hataları içerebilir. anlayışınıza sığınıyorum.