• 1
  22 şubat 1963 doğumlu hollandalı antrenör. çoğunlukla alt yaş kategori milli takımlarında çalışmış. 2005-2006 yılları arası porto'da, 2007-2011 yılları arasında ise ajax kulübü bünyesinde çalışmış. kariyeri için önemli referanslardan biri de co adriaanse'nin yardımcılığını yapmış olması. uefa pro lisans sahibi ayrıca. 2011 yılında çin'e devrim yapmaya gidiyor sanırım. 5 senedir çeşitli kategorilerde çin milli takımı için çalışıyor. belli ki bir projenin parçası orada. gent takımında da bir süre görev alıyor.

  önemli artısı belçika, hollanda, portekiz ve uzak doğu havalarını solumuş olması. hepsinden ayrı kazanımları olmuştur. 52 yaşında ve alt yapı için adı geçiyor. umarım gerçekleşir. ahmet akcan'dan ya da müfit erkasap'tan kötü olacağını zannetmiyorum.
 • 4
  beni hiç ama hiç ama gerçekten de hiç heyecanlandırmayan bir isim. cv'si falan da yetmez beni umutlandırmaya. bence siz de hiç heyecanlanmayın. bu tip haberler ara ara çıkar. antrenör gelir, gider. peki ne farkediyor bu antrenörlerin gelmesi? hiçbir şey. neden? çünkü amaç sadece görüntü yapmak. jan olde riekerink bey buraya gelir. maaşını alır. sözleşmesi biter ayrılır gider. çünkü eline ne adam gibi antrenör verilir, ne adam gibi bütçe verilir. düşün dünyanın en iyi aşçılarından birini getirmişsin ama adama verdiğin bütün malzemeler çürük, kalmış. ne verir bu aşçı sana? hiç. yenir mi şimdi o yemek? yenmez. ben böyle bir hamleyi layıkıyla yapmamızı isterim, boş lafa karnım tok. yoksa ahmet akçan'ın şartlarında çalışacaksa boşuna para ödenmesin adama. boş kalsın altyapı. hiç oyuncu çıkarmayan altyapı daha da mı hiç oyuncu çıkarmayacak başında kimse olmasa?

  ki bu yönetim de rüzgar nereye savurursa oraya gidiyorken ne planı, projesi?
 • 7
  sadece bir kişinin değişmesiyle hiçbir şeyin değişmeyeceğini yeniden bize kanıtlayacak olan tecrübeli hoca. önemli olan bir veya birkaç vizyoner kişinin gelmesi değildir. başkanından sportif direktörüne, teknik direktöründen antrenörüne ve altyapı sorumlusundan u17 antrenörüne kadar aynı vizyonu paylaşan kişilerin bir arada bulunması ve bunların hepsinin bir hedef uğrunda çalışmasıdır önemli olan. bu hedef kimi zaman kupalar kazanmak oluyor, kimi zaman altyapı ile tüm sistemi beslemek, kimi zaman da ucuza alıp pahalıya satmak. önemli olan bir hedef belirlemek, sistemi ve kişileri de baştan ayağa bu hedefe yönelik olarak dizayn etmektir.
 • 8
  altyapı koordinatörlüğüe getirildiği rivayet edilen hollandalı teknik adam. geçmişte ajax altyapısında harikalar yaratmışlığı vardır. yerlere göklere sığdıramadığımız sneijder'imiz de kendisinin fırınından çıkmıştır. umarım haber doğrudur, umarım altyapının başına tam yetki ile geçer, umarım egolu yönetici bozuntularımız işine karışmaz ve hollanda ekolünü altyapımızda uygulayabiliriz.
 • 10
  --- alıntı ---

  uefa avrupa ligi son 32 turu’nda oynanan galatasaray-lazio maçını tribünden izleyen jan olde riekerink, bugün itibariyle sahaya inerek, yeni görevine başladı. 52 yaşındaki hollandalı teknik adamın, mustafa denizli’ye bağlı çalışması bekleniyor.

  sneijder’i keşfetti

  hollanda futboluna sneijder, de jong, stekelenburg, van der wiel, van der vaart gibi yıldızları kazandıran riekerink, artık galatasaray’da altyapı direktörü olarak görev yapacak.

  hollandalı teknik adam, 95-2002 arasında ajax alt yapısında görev aldıktan sonra gent, emmen kulüplerini çalıştırdı. porto’da asistan teknik adamlık yapan riekerink, 2011 yılından bu yana çin ligi’nin alt yapı direktörlüğü görevini yürütüyordu. riekerink’in danışmanlık hizmeti verdiği teknik adamlar ise manchester united hocası luis van gaal ve southampton’ın teknik direktörü ronald koeman.

  --- alıntı ---
 • 14
  sezon sonuna dek a takımı yönetmesinden yana olduğum isimdir. iddiamızın kalmadığı şu sezonda tek beklentimiz gereksiz miadı dolan oyuncular yerine gençlere şans verilmesi ve bir şekilde avrupa ligi'ne kalınması. o da ceza alırsak çekebilmek için. kendisi de altyapı hocası olduğuna göre ilk koşulu yerine getirecektir; ikincisini ise yapma şansı herhangi bir geçici hocadan daha az olduğunu sanmıyorum.

  bu sebeple dışarıdan geçici bir teknik direktör getirmek son derece gereksiz. gelecek sezonun hocasını da şimdiden getirip takıma alıştırmaya çalışmak da riskli olacaktır. onun yerine sezonun bitimiyle iş başı yapmak üzere anlaşılacak bir hoca daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. dolayısıyla en azından sneijder'in de vatandaşı olan kendisi makul bir adaydır. taffarel ile birlikte bitirirler sezonu ve yeni hocaya kapsamlı bir rapor verirler.
 • 18
  benim her duruma en başta olumlu yaklaşma ve olumlu düşünme durumum vardır. orhan atik başlığına da olumlu yazmıştım. o da batırdı.

  hocam, takım boyunun kısa olduğu, tempolu ve üçgenlerle ilerlediğimiz bir futbolu muslera-carole-koray-denayer-linnes-jose-chedjou-olcan-wesley-emre-poldi 11'i ile oynarsan galatasaray taraftarı seni kral yapar.

  gözünü seveyim orhan atik'ten, hamza'dan, kurt'tan farklı ol.
 • 21
  yönetimin basiretsizliğini gösteren bir olaydır bu adamın teknik direktör olarak gelmesi. yanlış anlaşılma olmasın iyi bir teknik direktör bile olabilir kendisi. sadece orhan hocanın lisansının yetmeyeceğini bir yönetim nasıl bilmez de sonradan bu adama maça sen çık denir. akıl alır gibi değil.
 • 22
  dursun özbek'in kukla muamelesi yaptığı hoca. maça çıkmayacakmış sanırım. kendisi teknik direktör olarak gösterilecek ama kadroları falan orhan atik ayarlayacakmış.

  http://www.ntvspor.net/...ekerink----hoca-atik

  --- alıntı ---

  teknik direktör riekerink... hoca atik!
  orhan atik'in lisansı olmadığı için galatasaray'ın başında en fazla 2 maça çıkabilecek olmasına sarı kırmızılı yönetim çözüm buldu. gençlerbirliği maçından itibaren galatasaray'ın teknik direktörü jan olde riekerink olacak. ancak, orhan atik ve taffarel'in görev alanı aynı şekilde devam edecek.

  çözüm: riekerink
  galatasaray yönetimi, florya metin oktay tesisleri'nde toplandı. toplantıda, gençlerbirliği maçından itibaren galatasaray teknik direktörü'nün kağıt üzerinde jan olde riekerink olmasına karar verildi.

  denizli'nin istifası sonrası takımın başına geçen orhan atik'in linası olmadığı için en fazla 2 maça çıkabilecek olması nedeniyle yönetim riekerink isminde yoğunlaştı.
  orhan atik, başakşehir mücadelesinde kağıt üzerinde son kez takımın başında olacak. önümüzdeki hafta oynanacak gençlerbirliği maçına teknik direktör unvanı ile riekerink çıkacak. ancak, orhan atik ve taffarel'in görev alanı aynı şekilde devam edecek. gençlerbirliği maçında da kadroyu orhan atik yapacak.

  sneijder'in önerisi ile galatasaray'da altyapının başına getirilen riekerink, florya'daki toplantıda başkan dursun özbek ve yöneticilerle görüştü. riekerink, tüm yaş gruplarının florya'daki maçlarını izlediğini ifade etti. hollandalı teknik adam, 2000 doğumlu oyuncuların gelecek adına büyük şans olduğunu belirterek gelecek adına yapılması gerekenleri yönetim ile paylaştı. galatasaray yönetimi, genç futbolcuların erken yaşta kulüp bünyesine kazandırılması için de harekete geçecek. sarı kırmızılılar, yetenekli isimleri erken yaşta profesyonel yaparak a takımda oynatmayı düşünüyor.

  --- alıntı ---
 • 25
  riekerink mentalite olarak nasıl biri önümüzdeki haftadan itibaren göreceğiz.

  hollandalı olması ve sneijder'i dünya futboluna armağan etmesi bana umut veriyor.

  yetki kendisindeyken orhan atik'e kadro yaptıracak denmesi doğrusu çok güldürdü beni. bir hollandalı asla bunu yapmaz. böyle açıklamalar var ama bunlar günü kurtarma amaçlı sadece. riekerink davulu kendi boynuna asıp tokmağı başkasına vermez, vermemeli de zaten.

  koşmayan, mücadele etmeyen, pozisyon hatası yapan ve oyun zekası düşük olan (umut gibi) futbolcuları oynatacağını zannetmiyorum.

  bundan sonraki maçların tamamında gençlere şans vererek, gelecek sezon için tecrübe kazandırmasını çok isterim. takımda muslera hariç, otuz yaşın üstünde dörtten fazla futbolcu olmasın isterim sahada.

  bekleyip göreceğiz.