• 11363
    itin götüne sokulmak için, nefret kusulmak için saçma sapan yollara ve örneklere başvurulan galatasaray efsanesi. yahu arkadaş fatih terim euro 2016'da sıçıp batırmıştır. buna en çok üzülen de benim. umrumda değil çünkü fatih terim veya bir başkası. ben ay yıldızın bu hale gelmesine üzülüyorum ve fatih terim'e de kızıyorum. ama bu adamın ne kariyeri, ne yaptıkları sosyal medya denen bok çukurunda tahlil edilecek, azımsanacak, dalga konusu yapılacak şeyler değil. bir kere sizin dilinizle konuşayım. bu adama taktik bilmiyor, yıllardır hep gazla kazanıyor demek fenerli kafasıdır, tinerci kafasıdır. bunu diyen adam da yine sizin tabirinizle futboldan zerre kadar anlamıyordur.

    ulan herif 30 senedir farklı takımlarda, farklı şampiyonalarda, farklı kupalarda her kategoride ortalığın a... koymuş affedersiniz, hala taktik bilmiyor. bak güzel kardeşim benim bırak türkiye'yi, dünyada izlediğim en iyi, en sistemli takımlardan birini kurmuştur fatih terim. açın izleyin uefa kupası finalini. izleyemiyorsanız açın ondan 10 sene sonra o efsane kadronun kıçlarının kılları ağırmışken barcelona'ya karşı veteran maçında oynadığı futbolu izleyin. sistem o işte ağzınızdan düşürmediğiniz. neymiş pirlo bunları söylemiş, baros bunları söylemiş. hay ikisini de seveyim ben. neymiş pirlo'dan iyi mi bilecekmişiz. pirlo da mourinho'dan iyi bilemez. wenger'den iyi bilemez. hagi'den iyi bilemez. gattuso'dan iyi bilemez. schevchenko'dan iyi bilemez. bu adamlar gibi daha bir çok kişi her fırsatta fatih terim'in ne kadar değerli bir hoca olduğunu söylüyorlar. saçma geldi değil mi yazdığım. evet, sizin savunmanızın aynısı ama. ya hep beraber saçmalıyoruz, ya da hepimiz haklıyız.

    ben bu adamın hayata bakışını, görüşlerini, zartını zurtunu zerre kadar sevmem. siz hala bana fanboy, terimist, bahçekapılı gibi salak salak isimler takın. ama insanları da salak yerine koymayın. bu adam galatasaray'ın efsanesidir ve bu ülkenin gelmiş geçmiş en iyi teknik direktörüdür. milan'a da uefa kupası yüzünden değil, fiorentina'da oynattığı ve o büyük takımları dağıttığı oyun yüzünden alınmıştır. önümüzdeki 50 sene bir tane daha teknik direktörümüzün o seviyelerde bir takım çalıştıracağını da hiç sanmıyorum.

    eleştirin, nefret edin, sayın, sövün ama unutmayın. fatih terim gibileri bir daha çok zor yetişir bu ülkeden. çok zor çıkar. sosyal medyadaki bu saçma sapan algı operasyonlarınız da tıpkı maçlara bakışınız gibi günlük değersiz yorumlar olarak kalır. tarih ben dahil olmak üzere yazdıklarımızı değil, fatih hoca'nın efsane kariyerini yazacak. şu anda sıçsa batırsa bile....