UEFA Şampiyonlar Ligi 3. Hafta Karşılaşması
Ali Sami Yen Stadyumu
2 - 1
 • 270
  önce taraftardan başlıyorum. bu maç, eksi 10 derecedeki buzlu sahada oynanan juventus maçından daha mı önemsiz. tamam kabul, dünya'nın belki de en pahalı şampiyonlar ligi maçını arena'ya gidenler izliyor, juve maçı beleşmiydi. hadi geçtim,takım haftalardır kazanıyor, 3 gün sonra fener maçı var, takımı şanla şerefle göndersenize. taraftarıyla bütünleşmiş galatasaray'ın yenemeyeceği takım mı var? istanbul'da yaşayan galatasaraylıları dışarıda nasıl kıskanıyorlar bilen var mı? arena'da bir maç bağırabilmek için atını arabasını satacak adamlar var. ali sami yen taraftarının tamamı tribünlerde lafım yok, ama arena'da oluşan 20-30.000 yeni sempatizanların taraftar olabilmesi için demek ki daha çok zaferlere ihtiyaç olacak.

  bilal kısa ile de ilk düdüğü çalıp, maçı başlatalım. beğenen çıkar, çok iyi oynadığını söyleyen de. çok iyi futbolcu olduğuna ben de eminim, ne var ki galatasaray futbolcusu değil. galatasaray orta saha oyuncusu, marketing olacak, sarı kart alacak, oyundan atılacak,taraftarı ateşleyecek, bir iki ve daha fazla çocuğun galatasaraylı olmasına sebep olacak, rakibi ürkütecek, rakip hocayı önlem almaya zorlayacak, eksikliği hissedilecek, oynatılmadığında hocaya küfür edilecek, forması satın alınacak, cezalı olduğunda rakip takım camiası sevinecek, hakem oyundan atmak için kollayacak,yolda gören galatasaraylılar etrafında kümelenecek, evini barkını galatasaraylılar bilecek, takım tatildeyken bile ne yaptığı takip edilecek. uzattım, mevzu melo'ya doğru gidiyor, ben zaten melo'dan sonra hiç bir orta saha oyuncusunu sevemem artık.

  yaptığı faulden sonra topun önüne geçse, o pası attırmayacaktı. ama çok iyi oldu gol yediğimiz. golü yemesek ilk yarıyı 0-0 a bağlayacak bir oyun oynatacağı garanti. futbolcular belki de hocadan bağımsız 10 dakika takıldılar, benfica'nın tırsılacak bir takım olmadığına kanaat getiirince de oyunu yıktılar. peş peşe gelen kornerlerden sonra, gol ben artık geliyorum dedi. beklenen gol, beklemediğimiz bir pozisyondan sonra doğdu. bilal'in anlamsız, gelişigüzel vurduğu top gitti penaltı oldu. penaltıyı da selçuk mükemmel yere vurdu. gol olmasa bile çok iyi vurdu yazardım. gençler maçındaki penaltıyı atan burak'ın o an sada olmadığına şükür edelim, topu bırakmaz % 100 kaçırırdı. penaltıdan sonra taraftarla şahlanan takımı hamza dahil kimse durduramayacaktı. gittikçe canavarlaşan podolski canını artık hamza'dan kurtarmıştır umarım. burak sakatlanmasa şimdi kendisi yedekte çürüyordu.

  bir an düşünün, podolski, muslera,sneijder banfica'da oynuyor olsa ne olurdu. korku filmi görürdük. bu adamlar bizde kardeşim hamza, nedir bu küçük takım hocalığı kompleksi. nedir bu yasin'den alıp veremediğin? yasin eğer 90 dakika oynayamıyorsa at gitsin arkandayım. bir dakikada silerim, ne demek koskoca galatasaray'ın 25 yaşındaki bir futbolcusu 11 km koşamayacak. çıkar tribüne, yok eğer aynı tempoda oynayabiliyorsa da, onu oyundan çıkaran hoca'ya hesabını sorarız.

  son yılların en büyük futbolunu oynuyor takım. hamza'daki kısmetin % de 1 i podolski'de olsa bugün 3 top çataldan içeri girerdi. brezilya ulusal takım kalecisi o topları kurtarmaya kalksa kendisi de gol olurdu. sneijder'in vurduğu direkten döndü, futbol topunun ırz düşmanı 1 metreden yerdeki kaleciye topu çarptırdı, podolski'de cenabet gününe denk gelince kenardaki küçük beyinli, yine unuttu büyük takım hocası olduğunu. belki de son dakikaları oynuyorum sandı, atamayacağına inandı ve futbolun idam fermanını verip sehpayı tekmeletmek üzere olcan'ı oyuna soktu.. bilmediğimiz bir şeyler olduğuna ikna olmaya başladım. metafiziğe zerre kadar inansam yukarıyla konuştuğuna da inanacağım. belki de miko, korkma hamza gol yemeyeceksin, al taraftarın en sevmediği oyuncuyu, ben yaptım oldu dersin demiş olabilir. bize her maç kapak taktırıyor. hiç maç oynamamış futbol topu tecavüzcüsü olcan'ı oyuna alıp, taraftarı kendisine küfür ettiriyor. ne dedi acaba? 3. golü aramadığına göre 35 dakika sol tarafta kimi bulursan özellikle bizim 18 e yaklaştıklarında bas tekmeyi mi demiş olabilir. nasıl olsa gol yemeyeceği vahiy edildi, istediği kadar milyonlarca galatasaraylıya travma yaşatabilir. yürekleri ağızlardan kusturabilir

  fenerbahçe'yi yenerse de hamza yenecek. izah edilemez bir doğa üstü gücü var. boğaz köprüsünden düşse, beylerbeyi'nden yüzerek sahile çıkar. iş futbola kalsa ne maçlar oynadık, lucescu'larla, mancini'lerle reykart'la, terim'le, hagi'yle yenemedik. futbolla yine yenemeyiz, bakın göreceksiniz eğer yenersek yine bizi mars edecek bir hamle ile yeneceğiz.

  astana maçında semih'in somut hataları olmasa da o maçı bala kısmete kazansak çoktan lige havlu atmıştık. bu gece ki maçı da semih'li defans hezimetle bitirirdi. kötü dediğimiz her şey dönüp dolaşıp hayrımıza oluyor. semih iptal edildikten sonra shedju-hakan balta son yılların en iyi ikilisi olarak takımın güzel futbol oynamasını sağlıyorlar. her iki kaledeki kafa topuna dokunuyorlar, hakan balta bugün gol atıyordu, umut çapsızının önüne düşen topu da o verdi. takım artık kolay kolay gol yemez. burak sakatlandığından beri bütün maçları kazandık. milli takım da o yokken kazandı,kalifiye oldu. hayırlısıyla şu umut bulut'tan da bir kurtulsak, her maç 3 er 5 er atmaya da başlarız.

  vebadan kurtarsak sıtmaya yakalanıyoruz. o çıkıp burak oyuna girdikten sonra benfica ofsayt kazanmaya başladı. burak'a top atılırken içim cız ediyor, ilk defa atılan uzun topta ofsaytta değildi. onda da demek hakem dersini çalışmış, neme lazım bu adam devamlı ofsayta düşüyor, yine ofsayttır diye çekti bayrağını ki haklı. ben hakem olsam burak en az 1 metre geride değilse ofsaytı kaldırırım. ikili mücadelede kim düşerse düşsün çalarım burak aleyhine faulü. penaltılık pozisyon bile olsa görmem. gerçi ofsaytı kaldırmasa ne olacak. burak 50 metre top sürecek de o topu golmü yapacak. kenardan gelen topu futbolcu gibi önüne düşürdü, fizik dışı bir vuruşla üstten auta attı.

  benfica'yı yenmişiz, çok iyi oynamışız, önümüzdeki fener maçına gidebileceğimiz en yüksek moralle gidiyoruz, nedir bu gamlı baykuş'luk diyen de çıkar. biz tabelaya bakmıyoruz, tabelaya bakıp sevinebiliriz de işin kolayına kaçarak. ne var ki yeni çocuklar sevinedursun, övünedursun. biz eski kaşarlar çeşmeye giden çocuğu dövelim. ki testiyi kırmadan gelsin.

  umut bulut hariç, sabri dahil herkes iyi oynadı. maçın adamı podolski'ydi.

  zaferiniz kutlu olsun.