• 17995
  "tüm branşlarda uluslararası alanda en üst düzey organizasyonlarda yer alma hedefi konmuştur. sporcularımızı en iyi eğitmenlerle bir araya getirip, en iyi şartlarda yetişmelerini sağlıyoruz. avrupa'da bizi en üst düzeyde temsil eden şubelerimizin çalıştırıcılarına baktığımızda, hepsi kariyerli teknik adamlardır. sadece antrenör ve teknik adam düzeyinde değil, şube menajerleri düzeyinde de türkiye'nin en başarılı isimleriyle çalışıyoruz"

  "amatör şubelerde gelirlerimiz komik düzeyde"

  "aralık ayında erkek basketbol takımımızın abdi ipekçi spor salonu'nda oynadığı maçların gişe hasılatı toplam 27 bin lira. voleybolda bu hiç yok. gelirler federasyona gidyor. televizyon yayın hakları ve sponsor gelirler ya yok, ya da çok düşük. bu şubelerde mali desteğe ihtiyaç duyduk. mali genel kurul'da üyelerimizin o bütçe sınırları içinde kalmak için yoğun bir çaba harcasak da maddi ve manevi destekler de aldık. örneğin ergun gürsoy. dışarıdan bize yardımda bulunan destekçilerimiz oldu"

  `galatasaray fxtcr erkek voleybol takımı'nın cev denizbank şampiyonlar ligi'nde polonya ekibi zaksa'yla yaptığı maç` için,

  "salonda bizim seyirci sayımız 9, polonya ekibinin seyirci sayısı 41 kişiydi. sadece özel güvenlik olarak ise 60 kişi görev yapıyordu"

  "isim sponsorluğu gelirleri, galatasaray liv hospital erkek basketbol takımı için 5,5 milyon dolar, galatasaray odeabank kadın basketbol takımı için 1,6 milyon avro, galatasaray daikin kadın voleybol takımı için 2,7 milyon lira ve galatasaray fxtcr erkek voleybol takımı için ise 1,2 milyon lira. toplam isim hakkı gelirleri 20 milyon lira civarında. bu şubelerin toplam gideri ise 80 milyon lira. oyuncu maliyetleri, toplam giderin yarısına tekabül ediyor. bunu bir şekilde azaltmalıyız. alt yapıyı geliştirmemiz ve tesisleşmeye gitmemiz gerekiyor. bu bizim için çok önemli."

  mehmet cibara
App Store'dan indirin Google Play'den alın