• 18035
  cüneyt çakır bahattin duran tarık ongun triosunun 2014 dünya kupasında görev alması ile ilgili olarak,

  "bu haberi bekliyorduk. elbette bizim için sürpriz değil. ancak çok az da olsa ülkelerin baskıları ile bazı hakemlerin isimlerinin değişebileceği intimali vardı."

  "son anda hakemlerin isimlerinin değişebileceği endişesini taşıyorduk, çünkü bunlar konuşuluyordu. bizde de haftalardır bunun stresi ve gerilimi vardı. ya olmazsa diye... üzerimizde bunun da bir gerilimi vardı açıkçası. sonunda hak yerini buldu ve hakemlerimiz o kadronun içinde yer aldı. türk hakemliği son yıllarda uluslararası arenada gösterdiği başarıyı yükselişi 2014 dünya kupası'nda yer alarak tescil etmiş oldu."

  "bu çocukların bugüne kadar üzerinde emeği olan eski mhk başkanları, kurulları ve eğitimcilerinindir. merkez hakem kurulu olarak bugüne kadar cüneyt çakır'ın, bahattin duran'ın ve tarık ongun'un üzerinde emeği olan eski mhk başkanları, kurulları ve eğitimcilerine teşekkür ediyoruz."

  "bu sıradan bir başarı değildir. bu 40 yıl sonra gelen bir başarıdır. kaldı ki bugün fifa'nın açıkladığı kadroya baktığınızda cüneyt çakır'ın nasıl zor bir işi başardığını ne kadar önemli isimleri geride bıraktığını göreceksiniz. çok önemli hakemlerin olmadığı giremediği listeye türk hakemleri girmeyi başarmıştır. çok zor bir işi başardılar. bu çok büyük bir başarı. 40 yıldır böyle bir başarı yok. bu nedenle çok sevinçliyiz."

  mhk başkanı zekeriya alp