• 18
  olimpiyatı hakkıyla kaybetmiş spordur.
  siyasi olaylara girmek istemiyorum. bana göre iç savaş da olsa, nükleer sızıntı da olsa olimpiyat yapılır. 36'da hitlerin almanyası, 64'de atom bombası patlamış japonya aldı ve düzenledi. olimpiyat demek spor ruhu demek. tertemiz bir spor ülkesi demek. biz hangi yüzle olimpiyat istiyoruz zaten en başından beri anlamış değilim. hayır yani ntvspor bembeyaz bir türk sporumuz var diye haber yapınca bütün dünya mı izliyor? neden sorunları çözmek yerine üstünü örtüyoruz? neden adaletli olamıyoruz? neden çözüm aramıyoruz?

  -sporcular dopingli. önlem alınmıyor. üstünü örtüyorlar.
  -şike var. ceza verilmiyor. üstünü örtüyorlar.
  -siyahi sporculara muz sallıyorlar. savunuyorlar.
  -tesis yok, ulaşım yok. yapacağız edeceğiz edebiyatı dönüyor.
  -bir kulüp bir branşta içeride veya dışarıda başarılı olmaya çalışıyor. önünü kesiyorlar. hayır başarılı olma diyorlar. başarısız olması için kural bile değiştiriyorlar.
  -siyaset sporun direk olarak içinde. siyaset sporu yönetiyor. oysa sadece uzaktan yardımcı olmaları yetiyor geliştirmeye.*
  -sporu spordan gelenler yönetmiyor. siyasetin istediği üç beş beceriksiz yada artniyetli adam yönetiyor.
  -hiçbir konuda akılcı kararlar alınmıyor.

  bizdeki bu türk kafası oldukça olimpiyat bize haram. adaletli olamıyoruz. gelişmek istemiyoruz. etik olamıyoruz. neden böyleyiz anlamıyorum. şu yazılanların tam tersini yapsan ne olurdu? ben söyleyeyim bugünkü olimpiyat kararı da tersine dönerdi.

  -dopinge karşı önlem alacaksın. dopingli sporculara önce sen ceza keseceksin.
  -şikeye, illegal bahise gereken cezayı kuralda ne yazıyorsa vereceksin.
  -muz sallayan üç beş midesi bozuğu savunmayacaksın. lanet olsun bunlara diyeceksin.
  -rant peşinde koşacağına, milletin sahasını salonunu elinden alıp araziyi satacağına tesis yapacaksın, yapmaya çalışana destek olacaksın, varolanları geliştireceksin.
  -başarılı olana destek vereceksin. daha da ilerleteceksin. kurallar dahilinde her sene üstüne daha da koymasına yardım edeceksin.
  -spora sadece doğru yasalarla ve doğru desteklerle müdahale edeceksin.
  -iş adamları yerine sporun içinden gelmiş taraflı tarafsız herkesin onay verebileceği isimleri federasyonlarda görevlendireceksin.
  -akılcı ve ülke sporunu geliştirmeye yönelik kararlar alacaksın.

  hayır yani anlamıyorum şunları yapsan ne olur? niye anormaliz biz? niye normal olanı yapmıyoruz/yapamıyoruz? niye hep yanlış yoldan gidiyoruz. doğru yoldan gitmek niçin bu kadar zor?