• 7723
  kesin ve net bir şekilde %100 garanti olarak 3. torbayı garantilemiştir, hiç kimseyi, hiç bir takımı, boku püsürü falan beklemeyecektir. olası en kötü senaryoda bile 3. torbanın son takımı olarak katılacaktır cl'ye.

  açıklayacak olursak;

  şampiyonlar ligi'ne hepimizin malumu 32 takım katılıyor. bu 32 takımın 22'si direk gruplara katılırken, 10 tanesi de ön elemeden geliyor. ön elemede de, iki farklı kategori var; biri, düşük puanlı ülkelerin şampiyonların katıldığı champions, diğeri yüksek puanlı ülkelerin puanlarına göre ikinci, üçüncü ya da dördüncülerinin yarıştığı non-champions kategorisi.

  3. torbada yer alabilmek için de 8 takımı geride bırakmanız gerekiyor çok basit bir mantıkla.

  22 direk katılan takım arasıdan 21 rakibimizden 4 tanesini geride bırakmış durumdayız şu an. bunlar danimarka ve belçika şampiyonları ile napoli ve leverkusen. leverkusen'in üçüncülüğü ve napoli'nin ikinciliği kesinleşmiş durumda matematik olarak ve puan olarak bizden gerideler. aynı şekilde, belçika ve danimarka'da kim şampiyon olursa olsun zaten tüm takımlarının puanları bizden düşük. dolayısıyla, direk katılanlardan 4 takımı geride bırakmamız kesin.

  non-champions kategorisi biraz karışık. oradan gelecek 5 takımın da puanının bizden fazla olma olasılığı yüksek. kategoride belki bizden yüksek puanlı 10 takım olacak ama neticede oradan gelecek takım sayısı 5. en iyileri de gelse fark etmeyecek, hepsi üzerimizde yer alsa da sorun değil.

  champions kategorisinden gelecek 5 takıma gelirsek, orada şöyle bir durum var: bu kategoriye takım yollayan ülkelerin temsilcilerine baktığımızda, sıralamada bizden yukarıda olan bir tek basel var. onun haricinde, oradan gelecek 4 takım içerisinde kim gelirse gelsin zaten bizden geride yer alacak sıralamada.

  özetle, hem direk katılanlardan hem champions kategorisinden gelenlerden 4 takım -toplamda 8- gerimizde kalacak. bunun artık herhangi bir şartı, koşulu bilmem nesi falan yok.

  uzun lafın kısası, seneye üçüncü torbadayız, kesin ve net...