• 4731
  5 aralık 2012 sporting braga galatasaray maçı'nda şu an 1-0 gerideyiz. diğer tarafta ise 5 aralık 2012 manchester united cfr cluj maçı'ndan cluj'un gol haberi geldi. bu durumda gruptan çıkamıyoruz.

  ben galatasaray'dan, kendisinde galatasaray'ı kişiselleştirdiğim fatih terim'den ümidi kesmem.

  nasıl keseyim?

  bilenler bilir şu an şırnak'ın sıfır noktasındayım. yani kısacası maçı izleyemiyorum. zaten bırak maçı telefonun bile zor çektiği bir yerdeyim. turkcell murkcell hak getire...

  gök yıldız kaynıyor, geceyi ay aydınlatıyor...

  karşı'da pkk'nın yerleştiği suriye köyleri bile net bir şekilde görünürken, suriye operatörleri bile çekerken, telefonum güzel yurdumun operatörlerini çekmiyor.

  uzatmayalım işte, izleyemiyorum maçı. gsmobile modemle güç bela internete girip sözlük, twitter ve livescore üçgeninde takip ediyorum maçları.

  twitter, sözlükte, orda-burda yazılanları okuyorum; okuduklarıma inanamıyorum. inanmak bu tarif için yetersiz oldu hatta: kahroluyorum.

  kızanlar, delirenler, sövenler...

  takımdan çoktaaaaan umudunu kesenler, galatasaray maçını bırakıp manchester maçına geçenler, -en ayıbı- -en ayıbı ulan en ayıbı- fatih terim'i bırakıp alex ferguson'a dilenenler...

  galatasaray bu sınavdan geçer mi bilemiyorum -ki benim için çoktan geçti- ama galatasaray taraftarı bu sınavdan geçememiştir, sınıfta kalmıştır.

  ne kötü oyun, ne mağlubiyet ne de gruplardan çıkamamak kahretti bugün beni. galatasaray taraftarının önemli bir kısmının sadece 45 dakikada takındığı tavır, aldığı hal kahretti bugün beni.

  şu, kişiler ve galatasaray muhabbeti yapan laleler var ya hani...

  ast-üst filan...

  ben size bişey diyim mi?

  benim için fatih terim = galatasaray.

  ben galatasaray'ı fatih terim'de kişiselleştirdim. ha fatih terim galatasaray'a yollanmış, ha muhammed miraca...

  hoşçakalın...

  ekleme: ben uğurlu şarkımı açıp bu entry'i maçlardan bihaber titreye titreye yazarken maçlar bitmiş. sikmişim maçları, galatasaray'ın maçı bitmiş, galatasaray'ın maçı bitmiş ulan...

  entry'e nasıl sakin başladıysam aynı sakinlikteyim.

  geriden gelip kazanmışız, gruplardan çıkmışız.

  peki benim için bir şey değişti mi?

  hayır...

  şimdi sadece ağlamamak için kendimi sıkmalıyım.

  zira biraz sonra askerlerimi soğuktan daha soğuk, karanlıktan daha karanlık nöbet yerlerine bırakacağım.

  onların karşısında ağlamamalıyım...