• 1426
  deniz türüç mü emre mor mu ? sorusu verilecek bonservis haricinde çok saçma bir sorudur. 1 milyona gelecek emre mor'u bedava gelecek deniz türüç'e tercih ederim. birinin geldiği yrr belli ve alternatifi bulunabilir aynı yusuf erdoğan gibi. ama emre mor top oynayacaksa yapabilrcekleri tahminlerin ötesinde bile olabilir. diğer takımların bu çocuğu almamasının tek sebebi de 1 tane fatih terim olmasıdır ve o da bizde.
 • 1433
  belli yetenekleri olan ama gereğinden fazla abartılan ergen. dortmun'da da milli takımda da şans buldu. hadi şimdi celta vigo'da sorunları var vs. kabul. dortmun'a ilk gittiğinde ya da fatih hoca ona milli takımda forma verdiğinde ne oynadı? tek başına maç falan mı aldı? messi'nin barcelona ile ronaldo'nun manchester ile ilk maçlarını bir izlerseniz emre ile ilgili beklentilerinizi bence revize edersiniz.
 • 1435
  galatasaray'a transfer hikayesinde çıkan problemlerde kendisi ne kadar kusurlu bilmiyorum ama menejerlik seçimi net şekilde hatalı.

  şu an her türlü çirkefliği yapıyor adamlar. sürekli oyuncusunu kötüleyip özel mesajlara kadar paylasıyorlar. bence iğrenç bir tutum. hem özel hayatımda hem de iş hayatımda böyle insanlarla asla muhattap olmam. iyice çamur yaptı adamlar.

  galatasaray doğrusunu yapıyor ve kimseyi muhattap almıyor. bakış açımız belli. "maliyetsizsen, çalışacaksan buyur gel." galatsaray almazsa takımının ve menejerinin elinde patlayacak zaten.
 • 1437
  deniz türüç'e bin kere tercih ederim emre'yi. hem yaşı genç, hem yeteneği daha fazla hem de üst seviyeye çıkabilme olasılığı daha yüksek. bence deniz gelmezse alacağız emre'yi. fatih terim bu çocuğu adam eder. demedi demeyin. içimden bir ses gelirse beklenen patlamayı yapıp ligin içinden geçecek diyor.
 • 1438
  21 yaşında yaptığı hatalar nedeniyle eleştirilen futbolcu. her futbolcunun mental kabiliyeti önemlidir, bunu kabul ediyorum, her yetenekli futbolcu yetenekleri kadar top oynamayabilir, bunu da kabul ediyorum. ancak, ki bu ancak oldukça önemli bir ancak, zamanında almadık diye hayıflandığımız, kaçan balığın büyük olduğunu düşündüğümüz bir futbolcudan bahsediyoruz. bu futbolcunun euro 2016'da hedefi olan bir takımda, kendisiyle benzer duyguları yaşayan bir futbol ekibinin içinde yaptıkları ortada. bizlere yaşattığı heyecan ve kendisini dortmund ekibine sokan yetenekleri ortada. borussia dortmund'da pek forma şansı bulamadı, belki de kendisini oraya ait hissedemedi, sonrasında celta vigo'da, hedeflerine ters gelebilecek bir ekip içerisinde bulundu. belki de bu sırada yaptığı işten keyif almamaya başladı. futbolu öncelikleri arasından çıkartıp sadece kazandığı paraya odaklandı ve eğlendi. bana bunlar, 21 yaş için çok olağan süreçler gibi geliyor. bence emre, şampiyonluk hedefi olan bir takımın parçası olduğunda, taraftar desteğini tekrar arkasına aldığında kendisini futbola verecek biri. fatih terim gibi motivasyon ustası bir hocanın elinde aksi bir durum düşünemiyorum ben bu genç kardeşimiz için.

  aldığımız risk ne peki, yine şımarıklıklar yapması. ki oldu da yaptı diyelim, biz ne kaybediyoruz ki? biz belki 2 milyon euro kaybederiz, en fazla, ama o kariyerini kaybeder. ne yabancı kontenjanı dolduruyor ne de yaşlı, 21 yaşında biri şımarıkları nedeniyle takım içi dengeleri bozamaz galatasaray'da, hele fatih terim varken...

  ama kendisini futbola verirse, o zaman çok şey kazandırır işte. bence bu risk, çok mantıklı bir risk. sınırı olmayan bir yetenek fırsat transferi olarak gelmiş kapımıza, hem de ikinci defa. umarım bu sefer o kapıdan girebilir ve biz de heyecanla takip etmeye devam ederiz kendisini.
 • 1442
  zorunlu transfer opsiyonu ciklet parası değilse transferine karşı olduğum top tepici. fpp'nin etrafından dolanmak için sıkça uygulanan bu taktikte aldığınız oyuncu garanti oyuncu olur. emre mor'un akıbeti ne olur bilinmez. belki çok kötü bir birliktelik olur bizimkisi. o zaman niye zorunlu bonservisinin altına girelim ki?

  sonuç olarak celta vigo'nun bir kaç yıl önce 13 milyon yatırım yaptığı topçu. kendisine verilecek 2 milyon bile zarardır gözümde. bizim emre'ye değil, emre'nin bize ihtiyacı var. kanat rotasyonumuz iyice kabarık. daha deniz türüç meselesi hatta onyekuru meselesi var. yönetime yakın gazeteciler onyekuru işi olacak diyor mesela. o zaman emre'ye bonservis ödemenin en ufak bir mantığı yok gelecek sene için. zaten gün geçtikçe satılabilecek oyuncu listesinde eksiliyoruz. fpp daha 2 sezon daha devam edecek unutmamak lazım.
 • 1444
  transferinin bir an önce gerçekleşmesini istiyorum bu elemanın. takımla birlikte kampa katılması hem kendisi için hem de bizim için iyi olacaktır. mental olarak şu an iyi olmadığını düşünüyorum yaşadıklarından sonra. teknik ekibimiz elinden geleni yapacaktır emre mor için. yetenekli genç oyuncuları seviyor fatih terim. umarım kendisini sadece futbola verir ve başka şeylerle ilgilenmez.
 • 1448
  potansiyeli bu kadar yüksek bir adama uygun maliyetle de geleceği düşünüldüğünde neden karşı çıkılıyor anlayabilmiş değilim. gelir oynarsa, herşey istediğimiz gibi giderse kulübün bonservis rekorunu kırarak göndeririz. eğer hiçbirşey istediğimiz gibi gitmezse de top oynamaya gönlü yok demektir ki futbol hayatını bitirir. 1. ihtimal 2. ihtimalden bence kesinlikle daha fazla. alınabilir bir risk olarak görüyorum. umarım takımımıza katılır.
 • 1449
  bence alınması gereken bir risktir.
  başımızda eğer hocam olmasa, kesinlikle gelmesini istemez veyahut emre'nin bizimle başarılı olabileceğini düşünmezdim.
  ama bu potansiyel birliktelik çok güzel sonuçlar doğuracak kaantindeyim.

  düşünesinize, kısacık profesyonel kariyerinde şu ana kadar 30-35 milyon euro bonservisler harcanmış bir potansiyelden bahsediyoruz.

  samimi söylüyorum;
  gelse, hocanın sözünden çıkmasa ve akabinde biraz kıpırdansa 15 milyon euro.
  net.

  hakkımızda hayırlısı.

  edit:ekleme.

  bu entarimi yazdıktan sonra, salyangoz'un (#2709645) no'lu entarisini okudum. ufkumu açtı.
  büyük ihtimal, galatasarayı en az bizim kadar düşünüp, belki de bizden daha çok yaşayan imparator; tıpkı 2011-2012 sezonu öncesi eboue transferinde yaptığı stratejinin bir benzerini yürütüyor.
  hatırlarsanız, eboue için ilk etapta 7,5 milyon euro isteniyordu, ancak hocanın isteği ile en doğru zamanın beklenmesi şeklinde bir strateji izledik.
  öyle çat diye çıkarıp 7,5 vermedik.
  2,5-3 civarı bir rakama eboue'yi bitirmiştik sanırım.

  bugün de emre konusunda muhtaç taraf biz değil; emre, emrenin menajeri ve minimum zararla emreden kayıplarını almak isteyen celta vigo.
  bu nedenle tahminimce 31 ağustosa kadar en uygun zamanda, ve en maliyetsiz şekilde emreyi almak isteyeceğimizi düşünüyorum.
  ve tabii ki alacağımızı.
 • 1450
  bu çocuğun antrenörden önce duygusal olarak eksiklerini giderecek bir babaya ihtiyacı var bu çocuk resmen amatör ve asla profesyonel bir futbolcu olacağına inanmıyorum. transferinde de bizim açımızdan hiçbir riskinin olacağını düşünmüyorum sonuçta bonservis vermiyoruz. kariyerini kurtarmak istiyorsa fatih hocamızın sözlerini dinler ve aklını kullanır yoksa zaten dibe vurmuş durumda. bence takımımızda patlayıcı gücü yüksek bir futbolcu eksik onyekuru yerine iş görecektir.