• 1
  resmi imzaların da atılmasıyla florya ve riva arazilerinin 27.12.2016 tarihi itibarıyla yeni sahibi diyebiliriz.
  kazanç üzerinden kar payı verilecek galatasaray'a. geçmiş olsun şimdiden. adamlar 10 liralık şeyi yandaşına 1 liraya satar sen de gıkını çıkaramazsın. ancak birileri cebini çok ama çok sağlam doldurdu burası kesin.

  bu işin suçlusu galatasaray kongresidir. seni dolandırmak, senden çalmak isteyen her zaman çıkar. hatta bazen kendi beynin yapar bunu. sınırlı kaynağını çok da ihtiyacın olmayan fiyakalı bir ayakkabıya yatırmak istediğinde dur diyecek bir bilincin olmalı. işte o bilinç galatasaray'da kongreydi, genel kuruldu. ancak hür iradeye sahip olmadıkları, camianın değerlerini taşımadıklarını evet derkenki oy oranları gösteriyor. galatasaray'da hiç bir şeye bu kadar yüksek kabul çıkmamıştır. en mantıklı olanına bile. içinde yüzlerce hayri kozak barındıran ortam burası... nasıl çıksın? velhasıl sen de hükümet baskısı, ben diyim belirleyici gücü olanların komisyondan kendilerine düşecek pay... bu tablo, bu eser galatasaray genel kurulunundur. gurur duyabilirler.

  şimdi dursun aydın özbek rahat rahat mehmet ekici'yi transfer edebilir. parası çıktı nasıl olsa...

  kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/...alar-atildi-40318612
 • 3
  divan kurulunda başkan riva ve florya'nın projesini ayırma için bir toplantımız var, bugün görüşecektik fakat divan kurulu olduğu için görüşemedik demişti. sanırım bununla ilgili bir çalışma olabilir. fesih edip sadece rivayı içerecek bir anlaşma yapılmak isteniyor olabilir. başka bir konu da olabilir tabiki o yüzden süreci bekleyip göreceğiz .
 • 4
  --- alıntı ---

  emlak konut'tan galatasaray açıklaması: florya protokolü iptal!
  emlak konut gyo, galatasaray ile yapılan riva ve florya projelerine ilişkin protokolün feshi için sürecin başladığını açıkladı

  emlak konut gyo tarafından kap'a yapılan açıklamada, "galatasaray spor kulübü derneği mülkiyetinde bulunan beykoz ilçesi riva mahallesinde kain taşınmazlar ile bakırköy ilçesi florya mahallesinde kain taşınmaz üzerinde proje geliştirmek amacıyla galatasaray spor kulübü derneği ile şirketimiz arasında 2016 yılında imzalanan protokollerin feshi süreci başlatılmıştır. "

  --- alıntı ---

  https://haberglobal.com.tr/...protokolu-iptal-5938
 • 9
  bizzat galatasaray yönetiminin bilinçli olarak feshettigini dusunuyorum. diğer rakiplerden kamuoyundan tepki çekmemek devlete kazık atmış goruntusu vermemek için sanki devlet feshediyormus havası vermekteler. çünkü çok çok kötü bir anlaşma yapılmıştı. şimdi yapılan bankalar birliği anlaşması ile eli biraz rahatlamış. emlak konuttan kazanılan parayı geri iade etmenin yolu bulunmuş olmalı ki o çok kötü olan anlaşmayı iptal etme yoluna gidilmiş. bunlar benim şahsi fikirlerimdir.
 • 11
  --- alıntı ---

  galatasaray ile imzalanan florya ve riva protokolleri feshedilmişti. (kap)

  --- alıntı ---

  şimdi kafama takılan bir soru var...

  emlak konut'un galatasaray kulübüne verdiği 508 milyon tl değerindeki çek faizi ile birlikte tahsil edilecek mi?

  dursun özbek 508 milyon tl'lik çeki 360 milyon tl'ye kırdırmıştı. bu para ne olacak? normalde bu para adamlara geri ödenmeden riva ve florya'da hak iddia edemeyiz. dursun özbek cimbom bom çekmek yerine biraz da bunu konuşsun divan kurulunda.
 • 12
  riva ve florya için yaptığımız anlaşmaları fesh eden kurum.

  benim merak ettiğim ise bu anlaşmalar için aldığımız 508 m tl.lik çekin ne olacağı?

  biz bu anlaşma ile aldığımız bu çek ile bankadan kredi mi kullandık yoksa parayı nakit alıp kullandık mı tam bilmiyorum.

  yanlış hatırlamıyorsam bu çeki teminat gösterip 350-360 m tl civarı bir kredi kullandık.(yoksa nakit mi aldık) çünkü 150 m tl.ye yakın bir kesinti yapılarak çek kırdırılmaz. %4-7 arası olur çek kırdırma komisyonu.

  eğer yalnızca ipotek gibi bir işlemse çok sıkıntı olmaz. sonuçta elimizde riva ve florya gibi çok değerli iki arazi kalmaya devam edecek, gerekirse onlar ipotek edilir.

  detaylı bilgisi olan varsa lütfen yazsın, merak ediyoruz.
 • 14
  riva ve florya arazileri icin yapilan anlasmanin feshedilmesiyle ilgili heyecan yapmadan once sartlari bir gormek lazim. zira anlasmanin feshedilmesinin sebebi anlasmaya uyamamamiz. biz aslinda evi bosaltip cikacaktik ama yeni evin ev sahibinin oglu yurt disindan geliyormus o yuzden bize yer yok diyerek cikmadik. iyi de emlak konuta ne bundan. gulerler adama.

  karsimizda devlet kurumu var. florya’yi hulle yoluyla almis olabilir ama yine de hemen gaza gelmemek lazim. cezai sartlari ogrenmek lazim.
 • 16
  --- alıntı ---

  galatasaray ile imzalanan florya ve riva protokolleri feshedilmişti. (kap)

  -- alıntı ---

  emlak konut kâr amacı güden bir şirket olmamalı. ve bizim ile yaptığı anlaşamyı her ne olursa olsun bizim lehimize fesh etmeli. çünkü devlet bizimle savaşmak için değil bize yardım etmek için var. bizim lehimize olan her şey devletin de lehine olur.

  belki hukukun üstünlüğü ve kamu yararına yapılan uygulamalar açısından dünya sıralamasında son sıralardayız ama böyle kurumlardan korkarak bu durumu daha da kötüleştiriyoruz.

  içimde en ufak bir endişe yok bizimle yaptıkları anlaşmayı fesh etmeleriyle ilgili. kimsenin de bu durumdan endişe etmesine gerek olduğunu düşünmüyorum. bizi karşısına artık hiç bir kurum ve kuruluş almamalı. hele hele devlet buna niyet bile etmemli. o yüzden benim içim çok rahat. onlarla yaptığımız anlaşmanın zaten iptal olması gerekiyordu. başka çaresi yoktu. olması gerekiyodu ve bence güzel de oldu.
 • 17
  galatasaray ile yaptıkları birleşik riva ve florya projesi feshedilen devlet kurumu..

  biraz konuyu aydınlatalım ve ilk önce şunu belirtelim:

  galatasaray onaylamaz ise, fesih gerçekleşmez.
  tek taraflı bir fesih olamaz. ancak galatasaray onaylamışsa gerçekleşmiştir. . o da galatasaray’ın çekinceleri giderilmişse kabul edilir.

  bu projede riva ve floryanın ayrılması iyi olur.
  florya’daki sıkıntı rivayı etkiliyor.yoksa rivada inşaatlar belli bir noktaya geldi.

  florya’daki sıkıntı kemerburgaz’a geçememiş olmak. kemerburgaz’a geçişte problemler şunlar:
  bir kısmını işgal eden fırsatçı taş madencisinin yürütmeyi durdurma uyanıklıkları ile zaman kazanması ve galatasaray’ın tesis yapacak bütçesinin olmaması, diğer bir deyişle bunu milli emlaktan/florya mütehaidinden beklemesi.

  bizim alınan avansı geri ödememiz diye bir şey olamaz. devam eden 2 projenin ilerdeki gelirlerinden birine mahsup edilir.

  bizim milli emlakla çalışmamızın sebebi milli emlağın belediyenin onayını almadan imara açıp imar planı yapma yetkisi. bildiğim kadarıyla bunu yaptılar. o zaman elini öpene satarsın florya’yı çünkü artık spor alanı değil, konut imarlı arsa.

  korktuğum nokta konunun şampiyonluğu bırak, riva&florya&kemerburgazı halledelim olayına dönüşme olasılığı.
 • 18
  riva ve florya ile ilgili yapılan anlaşma feshedilmiş. uzun vadede çok iyi bir gelişme. ederinin çok altına elden çıkarılmıştı bu taşınmazlar, dahası alınan meblağ da yaklaşık %40 değer kaybıyla kırdırılmıştı.

  önemli olan 508 milyon tl olarak alıp, 360 milyon tl olarak kırdırdığımız çekin geri ödemesi nasıl olacak? zaten sırf kırdırırken 150 milyon tl içeri girdik, geri öderken de faiz ödemesi yapmamız gerekecektir. işin sonunda 360 milyon liralık kredi aldık ve faiziyle beraber 550 milyon lira olarak geri ödedik tadında bir şeyle karşılaşırsak dursun aydın özbek bey sayesinde durduk yere 200 milyon lira hiç etmişiz gibi bir tablo çıkıyor.

  kafam çok karışık.