• 1
  artik her galatasaray taraftarinin yapilmasi icin örgütlenmesi kamuoyu olusturmasi gereken olaydir, mart ayinda yapilacak mali kongrede ibra edilmeyen yönetim gider, secim yapilir, düsünün 15-20 gün ugrasip sonunda dursun özbek mehmet özbek ve nazifoglu'suz bir galatasaray yaratacaksiniz.

  allah sevdigi kuluna önce essegini kaybettirip sonra buldururmus hesabi bu yönetimi gördük hepimiz bir sinavdan gectik 2 senede cehenem hayatini yasadik simdi bunlardan kurtulma zamani.

  artik ünal aysal ya da baska baskan adaylari desteklenmelidir.
 • 3
  mali açıdan değil (çünkü birçok problem çıkarır), ama yönetimsel açıdan ibra etmeyen çok üyenin olması beklendiğinden gerçekleşmesi mümkün durum. şu anda gözüken içeriden bir hayli tepki aldıkları yönünde.. bir de tevfik fikret'e kulak versinler: ''kimseden feyz ummam, kol kanat dilenmem; kendi gök boşluğumda, kendi göklerimde kendim uçarım. eğiliş, boynuma esirlik halkasından ağır gelir; fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür bir şairim.'' .
 • 10
  --- alıntı ---

  galatasaray başkanı dursun özbek, başkanlık döneminin en zor dönemecine girdi. galatasaray tarihi'nin en kritik kararlarından birini alarak kulübün hayati önemdeki riva ile florya arazilerini paraya dönüştüren ve kongreden büyük destek alan başkan dursun özbek'in, futbol takımının başarısızlığı yüzünden mart ayında yapılacak mali kongrede zorlanacağı yeni bir gündem yarattı.
  başkan dursun özbek futbol takımını yönetim dışından kardeşi mehmet özbek'e teslim etmesi ve ardından sportif a.ş. yönetim kurulunda levent nazifoğlu'nu göreve getirmesi sarı-kırmızılı camiada sürekli tartışılıyordu. bunun devamında galatasaray'ın beşiktaş derbisini kendi sahasında kaybederek şubat ayında şampiyonluğa veda etmesi kulübe gönül verenleri yıkmış durumda. galatasaray taraftarlarının çeşitli sosyal medya platformlarında dursun özbek'i eleştirmesi bir yana bırakılsa da, genel kurul üyelerinin özel yazışma platformlarında dursun özbek yönetimini mali kongrede ibra etmemek için girişimlerde bulundukları dikkati çekti. bir çok üye dursun özbek ile yönetimini, mart ayı sonunda yapılacak mali kongrede ibra etmemek için kampanya başlattıkları en önemli gelişme olarak görülüyor.

  7 transfer yapıldı. bir tane ilk onbir soyunan yok!
  yapılan eleştirilerde bu sezon yapılan transferlerin hemen hiçbirinden faydalanılamadığı ve yine galatasaray'ın milyonlarca euro'su sokağa atıldığı görüşü ağırlık kazandı. beşiktaş derbisinde yeni transferlerden cavanda, serdar aziz, eren derdiyok, tolga ciğerci, josue, ahmet çalık, rodriques'in ilk onbirde bile yer alamadıkları dikkate çekilerek, yönetimin iki transfer döneminde takımı daha da gerilettiği fikri destek gördü. üyeler, galatasaray'ın bu kadro ile başarılı olma şansının olmadığını ileri sürerken, gelecek transfer döneminde ciddi takviye gerektiği ve yine milyonlarca euro için kaynak aranacağını, devamında borçlanmaya yine devam edileceği görüşünü ortaya attılar. *

  --- alıntı ---
 • 12
  ultraslan bile bunlara sirtini dönmus, bunlar güzel seyler;

  kamuoyuna ve galatasaray spor kulübü yönetimine !
  sporculuğu ve örnek kişiliği ile türk futboluna yön veren turgay şeren’in adının verildiği 2016 – 2017 sezonunun, tff ve mhk eliyle nasıl “hakem katliami sezonu”na dönüştürüldüğünü tarih elbet yazacaktır.
  kulüp yöneticiliğinden federasyon yöneticiliğine kadar bütün kariyeri skandal ve başarısızlıklarla dolu demirören’in yönetimindeki federasyon için bu skandallar ne yazık ki her geçen gün sıradanlaşıyor! hata olmaktan çıkıp aleni olarak art niyet ile takımımıza satilik düdükler ile çekilen operasyonların sonu gelmiyor!
  henüz ligin başında verilmeyen penaltılar, aleyhimize verilen ofsayt goller, oyuncularımıza atılan tekmelere verilmeyen kırmızı kartlar ile başlayan puan gaspı; ikinci yarı ile birlikte zirve yaptı. şampiyonluk yolunda kilit öneme sahip haftalarda karabük deplasmanında aleyhimize eyyam dolu bir penaltı uyduran, kayseri ile oynanan maçta son dakikada atılan temiz golü vermeyen, rize deplasmanında farkı açacağımız temiz golü ofsayt diye iptal eden ve son olarak beşiktaş maçında henüz ilk dakikalarda bariz penaltımızı önce verip sonra vazgeçen operasyon hakemleri; federasyondan aldiklari talimati harfiyen yerine getirdi ve sadece 4 haftada ligin bütün seyrini değiştirdi. aynı süreçte şampiyonluğu için federasyonun bütün imkanları seferber edilen kulübün lehine ise rekor sayıda ve birçoğu haksız penaltı verildiği, oyuncularının kart görmemek için garanti almışçasına sportif ahlaka dahi aykırı hareketlerden kaçınmadığı tüm spor kamuoyunun gözü önündedir.
  galatasaray’a bir kupa daha vermeyi bünyesi kaldırmayacağı için olsa gerek galatasaray kompleksli demirören federasyonu’nun hakemleri türkiye kupasında da işini şansa bırakmadı. türk futbolunun yüz karası, bir oyuncunun kırmızı kartını göz göre göre es geçti ve galatasaray’ımızı geri düşüren bariz ofsayt golünü ise yine görmezden geldi ve elenmesinde ciddi pay sahibi oldu.
  yıllardır ne sahada ne masada adaleti sağlayamayan bu federasyon çektiği operasyonlarla hedefine ulaşsa da, tff bünyesindeki tüm bileşenler türk futbol tarihinin sayfalarına kara birer leke olarak yine kazınacaktır!
  tabii ki tüm bunlar yaşanırken adı var kendi yok galatasaray yönetimide olayların baş aktörlerindendir.
  göreve gelir gelmez ilk iş bu galatasaray düşmanlarını desteklediklerini açıklayan yönetim, galatasaray’ın haklarını tamamen savunamaz hale gelmiştir! teknik direktör kalitesi, transferi, kadro planlaması ve skandalları bir yana; masada galatasaray armasi’ni savunamayacak kadar basiretsiz şahislarin bu kulübün yönetiminde yeri ve söz hakki yoktur!
  her kameraya hakem hatalarından ve adaletsizliklerden acizce şikayet edip en ufak bir yaptırımı olmayan bu yönetimin bir an önce oturduğu koltukları terk etmesi artık zorunlu hizmettir!
  dünü unutmadan, yarınları bırakmadan
  2 senede galatasaray’i getirdiğiniz nokta ortada, yapilan saldirilari göğüsleyemediğiniz ortada! kisaca "yönetemediğiniz" ortada!
  tek çare derhal istifa! istifa! istifa!
  istifa da bir hizmettir...
  ultraslan
 • 13
  bu yönde calismak, sosyal mecralarda bu konuyu sicak ve en tepede tutmak öncelikli hedefimiz olmali. ne diyeyim ben size dedeler, sisteminize tüküreyim. dünyanin dört bir yaninda milyonlarca seveni olan bir kulübün gelecegi herseyi, sadece hasbelkader o lisede okumasindan dolayi üyelik hakki kazanmis üyelerin, diger yanda duayenlerin isaretleriyle kararlarini belirleyen dingillerin, reklam pesinde olan denyolarin ve sadece galatasaray adasinda nasil ucuza cay icerim derdindeki tiplerin verdikleri oylarla belirleniyor. ben böyle adalete böyle düzene turrup sikayim.
 • 14
  hani vizontele filminde cem yılmaz'ın hamamda bir anısını anlatma anı vardır "seneeee geçen sene" diye başlar. öyle başlayarak anlatayım.

  sene, 2016. tam tarih 22 ekim 2016. olağanüstü genel kurul ve konu riva ve florya arazilerinin satışı. yer de uniq istanbul gösteri merkezi.

  bin küsür üye katılım gösterdi. divan başkanı irfan aktar önce "saymaya gerek yok, onay verilmiştir" dedi ancak genel kurul tutanağında yazılması için ret oylarını saydılar. sonuç: 47 (kırk yedi) kişi bu yapıya yani dursun aydın özbek yapısına karşı durdu. bildiğimiz 47. hayır, başında 1 falan yok, 147 değil yani. bildiğin 46'dan sonra 48'den önce gelen 47.

  bu 47 kişi ibra etmeyecek, dursun aydın özbek ibra olacaktır. başka türlüsü ihtimal dahilinde değildir. en olası senaryo bu 47 kişinin belki en iyi ihtimal 100'e yaklaşmasıdır (70'li 80'li rakamlar). başka türlü bir sonuç bekleyen hayal görür. en net çözüm kendilerinin istifası ama bu oranla ibra edildikten sonra görev süresi bitimi yani 2018 mayıs'tan önce seçim imkansız görünmekte.
 • 20
  galatasaray lisesi ile galatasaray taraftarı arasındaki görüş farkı ekşi sözlük ile türk toplumu arasındaki görüş farkı kadar fazladır. ekşi'ye girsen ülke batıyor ak parti % 10'u bile bulamaz diyorsun, gerçekler çaaaat diye suratına vuruyor.

  bu da aynen öyle. şimdi iş genel kurula kalsa yani dursun özbek yarın seçime girse tüm oyları silme götürür. ama gerçekler öyle değil işte. şu yönetim sürüsü şöyle bir gezeyim taraftarlar arasında diye bir girse aralarına tek parça çıkma ihtimalleri yok gibi bir şey.

  üst paragrafta olan asla değişmeyecek gibi ama galatasaray'la ilgili bir şeyler değişecekse kulüp sıfırı tüketecek. elimizde avucumuzda bir şey kalmayacak. ancak o zaman galatasaray'ı gerçek galatasaraylı'lar yönetecek.
 • 22
  galatasaray’da yaşanan krizler sonrası mart ayında yapılacak mali genel kurul merakla beklenmeye başlandı.
  galatasaray eski başkanı ünal aysal’ın mart ayının içinde yapılacak mali genel kurula katılacağı belirtildi. aysal’ın burada çarpıcı bir konuşma yapacağı öğrenildi. ünal aysal’ın yapacağı konuşmada galatasaray başkanı dursun özbek yönetiminin yaptığı bazı çalışmalara eleştiri de bulunacağı öğrenildi.

  galatasaray başkanı dursun özbek’in ibra edilip edilmeyeceği merak edilen diğer konu… başkan özbek’in bu konuda bir korkusu yok. bazı muhalif grupların özbek yönetimini ibra etmeme konusunda çalışmalar yaptıkları öğrenildi.

  http://www.sporliva.com/...ldan-flas-karar.html
 • 23
  hiçbir paralel evrende olmayacak olay. böyle bir şeyin olacağına inanıyorsanız galatasaray camiasını ve liseli dedeleri hiç bilmiyorsunuz demektir. kendisinden d.ö olarak bahsedeceğim. d.ö şayet liseli olmasaydı o zaman zaten çoktan erken seçim yapılmış olurdu. genel kurulda ibra edilmemesinin iki koşulu var, ya liseli olmayacak ya da galatasaray'ı halka falan açmaktan bahsedecek bir liseli olacak. onun dışında im-kan-sız. dedeler ellerindeki son kuvvetle alkışlayacaklardır emin olabilirsiniz.
  not: bu yazdıklarımdan sakın adnan polat liseli değil diye ibra edilmedi diyorum anlamı çıkarılmasın, adnan polat hak etmediği için ibra edilmedi, aynı d.ö'nün haketmediği gibi. fakat liseli olduğunuzda akan sular duruyor. 2 kere 2 4.