resim
Dursun Aydın Özbek
Görev:Başkan
Takım:Galatasaray
Yaş:75
Uyruk:Türkiye
 • 9866
  --- alıntı ---

  dursun özbek: her mazbata töreninden sonra geleneksel olarak ali sami yen bey’i kabri başında anıyoruz. her geldiğimizde komşusu süleyman seba ağabeyimizi de ziyaret ediyoruz. onların çizdiği yolda türk futbolunun gitmesini ve onların örnek alınmasını istiyoruz.

  --- alıntı ---

  yok abi bizim kulüp iflah olmaz. sayın başkan beşiktaş stadındaki maça gitmedi galiba. orada ali sami yen'e dahi ne hakaretler edildiğini görmemiş olamaz.

  seba dediğimiz adam da kimse sanki? ihsan kalkavan'ı türk futbolunun içine sokmuş kendince efendi beşiktaş martavalı uydurmuş alelade bir başarısız. yeminle bıktım bu kulübün yumuşak tavrından. sanki zorundalar gidip onu anmaya.
 • 9869
  önce maç çıkışında tribünden evine giden baba kız taraftarını dövdüler, sonra stadyumda kulüp personeline dayak attılar, şimdi yılların kalamış tesisine havai fişekle ya da meşalelerle saldırıyorlar. sesini yükseltirse yanaklarını sıkıverirler mazallah. camiaya dayak atana sırayla diğer yanağımızı dönmeye devam ediyoruz, yaşanan rezilliğin boyutu da her seferinde bir öncekinin üstüne çıkıyor. ultraslan tribünlerine sorarlarsa büyük başkan.
 • 9872
  olup olmadık ortaya atılan her haber, konu üzerinden vurulan galatasaray spor kulübü başkanı. galatasaray’a dokunuyorlar örneklerini sportif anlamda kabul ederim. fakat girdilerde verilen örnekler ne dursun başkanın ne de başka bir galatasaray yetkilisinin görevidir. bu olaylar direkt emniyet güçleri hatta içişlerinin görevi haline gelmiştir! alenen saldırganlık gösterip çeşitli suç işleyen adamlarla ilgilenmesi gereken, cezasını vermesi gereken birimler bellidir. tabi hala böyle bir yapıya sahipse bu ülke!
 • 9873
  erden timur'un görev almayacak olmasında kendisinin payı olduğunu hissettiriyor. gerçekten dursun özbek arkasında olacak, erden timur'a tam destek verecek ve yerine başkasını düşünmeyecek, erden timur da sırf azınlık bir grupla baş edemeyip gidecek öyle mi? hiç sanmıyorum.

  erden timur'un yerine başkasını atamak istediğini, erden timur'a da "başka bir göreve geçersin yahu, yine yanında olursun takımın" şeklinde bir tavır sergilediğini düşünüyorum.

  benim tanıdığım erden timur galatasaray'ı yanlış olduğunu düşündüğü kişilerin eline bırakmaz çünkü. yalnızca onu oraya getiren kişi ona bu imkanı vermiyorsa eli kolu bağlanır.

  erden timur'un laf taşımak gibi bir harekette bulunmayacağı da tahmin edilebilir. dolayısıyla erden timur'un kendi ahlakına uygun olarak yapabileceği tek karşı hamle, bir dahaki seçimde başkan adayı olmak.
 • 9874
  erden timur'un üzerine mehmet özbek haberini görünce biraz sinirlendim. o yüzden kendisinden özür diliyorum eğer bir yanlış yaptıysam.

  başkanın eskisi gibi olduğunu düşünmüyorum açıkçası. hatalarından ders almıştır. öte yandan rakiplerle ilgili tutumları çok yumuşak. biraz daha sert açıklamalar yapmalı. hiçbirisi bizim dostumuz değil zira. direkt düşmanımız.
 • 9875
  galatasaray spor kulübü başkanı. 2 senelik şampiyonluktan sonra 2 sene daha almaya hak kazandı. ilk iki sene yanında erden timur gibi bir faktör vardı. ne olup bittiğini bilmiyoruz ama erden timur büyük ihtimalle yeni dönemde görev almayacak. mustafa cengiz dönemi tüm kavgalarda f.t vardı. rakipler özellikle hocayı hedef aldı. hoca da bu tuzaklara her seferinde düştü. burak elmas döneminde de aynısı oldu ama bu sefer hocayı kovarak ateşe kendisini ve yönetimi attı. dursun özbek yönetiminde de bu paratoner erden timur'du. hem de ne paratoner. fatih terim bile böyle bir saldırı yaşamadı. ve şimdi erden timur da yok. yanındaki adamların hepsi galatasaray için kendi iş hayatını riske atmayacak tipler. bu tiplerle kurduğu yönetimde gelen saldırıları okan buruk'a mı yönlendirecek yoksa kendi baş edebilecek mi? işi çok zor. hem sportif başarı için doğru adamlar bulması gerek hem de camiayı savunması gerekecek. ve tüm bunları yaparken hem bankalar birliğinden çıkacak hem de florya projesini hayata geçirecek. sayın başkanın asıl başkanlığı şimdi başlıyor. umarım hakkını verir umarım florya'daki havayı korur.

  dursun özbek kulübe yapılan sözlü saldırılara cevap veremediği zaman bundan sorumlu tutulur ancak fiziki saldırıların hiçbirinden sorumlu değil bunları durdurmak onun da işi değil. birilerini eleştirirken mantık çerçevesinde yapmalıyız. bugün kalamış saldırısı ve iki hafta önceki stad şaldırısı hepsi de emniyetin ve yargının aksiyon alması gereken şeyler. türkiye'nin en güçlü ailesinin delirmiş üyesinin işlediği suçlara karşı aksiyon alamayan yargı sistemi varken biz kulüp başkanına ne diye yükleniyoruz? hak mıdır bu? madem bunu bu kadar dert ettik 15-20 milyon taraftardan 100bin kişi toplansın önüne çıkanı ezip geçsin. çünkü olayın gittiği yer bu. burada galatasaray yönetimi suçlu değil mağdur. spor kulüpleri saha dışı sıdık yarıştıramak zorunda değil böyle bir yarış da yok.

  sonuç olarak dursun başkan için asıl başkanlık bu dönem başlıyor. ya kendine paratoner bulacak ya da kendi göğüsleyecek. bana kalırsa eğer ikna edebilirse fatih hocaya sportif a.ş başkan yardımcılığı teklifinde bulunsun yanına da onunla arası iyi olan yöneticileri versin. hatta sneijder veya benzeri bir figürü de transfer ekibine dahil etsin. belki elmander bile olabilir. şu an için en mantıklı bu gibi gözüküyor.
App Store'dan indirin Google Play'den alın